Lietuvas valdība nolemj ierobežot nevakcinētās personas

Par spīti protesta akcijām, kas 10. augustā mutuļoja Viļņā, Lietuvas valdība 11. augustā pieņēmusi lēmumu no 13. septembra ieviest ierobežojumus pret Covid-19 nevakcinētām personām.

Tiesa gan, ierobežojumi nav tik dramatiski, kā sākumā bija plānots – arī personas, kurām nebūs tā dēvētās “iespēju pases”, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, varēs turpināt lietot sabiedrisko transportu un saņemt medicīnisko palīdzību.

No 13. septembra personas bez “iespēju pases” vai negatīva Covid-19 testa rezultāta būs liegta iepirkšanās lielveikalos, skaistumkopšanas salonu apmeklējumi, sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumi, ka arī izklaides vietas un pasākumi. Nevakcinētām un nepārslimojošām personām, kas vecākas par 16 gadiem, lai apmeklētu kādu no iepriekšminētajām iestādēm, būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kad veikts ne vēlāk, kā 48 stundas pirms apmeklējuma. Tiesa gan, būs iespēja apmeklēt pasākumus brīvā dabā, ja dalībnieku skaits ir mazāks par 500.

Cilvēki bez “iespēju pases” un negatīva testa rezultāta varēs apmeklēt tikai pārtikas veikalus, aptiekas, veterinārās aptiekas, optikas veikalus, un arī tikai tad, ja būs atsevišķa ieeja no ielas, un kopējā platība ne mazāka par 1500 kvadrātmetriem.

Būtiska atšķirība būs masku nēsāšanā – “iespēju pases” turētājiem tai būs rekomendējošs raksturs, bet pārējiem – obligāts pienākums.

Avots: BalticTravelnews.com/Delfi.lt

TN - 3433
Ģimenes atpūta - Vilnius Grand Resort

Ģimenes atpūta - Vilnius Grand Resort

2 pieaugušajiem un līdz 2 bērniem līdz 12 g.v. savienotajā numurā, atpūtas piedāvājums, puspansija

EUR 207 | Estravel Latvia

Vytautas Mineral SPA, OFFLINE Challange

Vytautas Mineral SPA, OFFLINE Challange

Sākot no 2 naktīm 2 personām izvēlētās kategorijas numurā, brokastis, spa, fiziskas aktivitātes un joga!

EUR 458 | Estravel Latvia