Apmeklētāju iecienītais gaismas festivāls ar izgaismotu maršrutu atgriežas Viļņā

Gintarė Kavaliūnaitė | 2021.08.14

Viens no gaidītākajiem gada pasākumiem, Gaismas Festivāls beidzot, pēc pandēmijas izraisītās gada pauzes, atgriežas, lai no 13.-15. augustam izgaismotu Viļņu, Lietuvā. Lietuvas un vēl piecu valstu mākslinieki pilsētā stādīs priekšā ap 20 gaismas mākslas darbus un citus gaismas risinājumus: varavīksnes alumīnija kubi, tehniski sarežģītas izgaismotas sienas un dažādi kompleksi gaismas mākslas dizaini.

Pēc globālās pandēmijas izraisītās gada pauzes, no 13.-15. augustam atgriežas apmeklētāju iecienītais Gaismas Festivāls, lai vēlreiz izgaismotu Lietuvas galvaspilsētas Viļņas ielas. Pagājušajā gadā festivālu apmeklēja apmēram 200 tūkstoši apmeklētāju, padarot to par vienu no visvairāk apmeklētākajiem vasaras pasākumiem.

Šoreiz, Lietuvas un zināmi piecu Eiropas valstu gaismu mākslinieki – no Lielbritānijas, Rumānijas, Vācijas, Nīderlandes un Francijas – prezentēs gada laikā izveidotos darbus, apvienojot ap 20 neparastām gaismas instalācijām un citiem radošiem gaismas risinājumiem, kas iedegsies pilsētas ielās, laukumos un uz kultūras, vēsturiskiem objektiem, kā arī apstādījumos.

Piemēram, Hypar Collective no Nīderlandes, demonstrēs gaismas instalāciju “Hypar” –izgaismotus alumīnija kubus, kas simbolizē sinerģiju starp tehnoloģijām un dabu, tajā pašā laikā izstarojot varavīksnes krāsas, lai cienītu katra tiesības un izvēli. Viens no zināmākajiem Lietuvas gaismas māksliniekiem, Vejas Aliukas, kura nebeidzamais mākslas darbs “Mezgls” bija pagājušā gada vispopulārākais darbs, šovasar apmeklētājus apburs ar sarežģītu instalāciju “Savienojums”, kas reprezentē spēju savienoties, atjaunoties un pielāgoties dažādiem apstākļiem.

Visu instalāciju atrašanās vietu vienkārši varēs atrast aplikācijā, kas īpaši izveidota, lai apmeklētāji varētu izbaudīt dabas un pilsētvides skatus, dodoties cauri vecpilsētai, jaunajām pilsētas daļām, laukumiem un zaļajām zonām.

Piemēram, jauni renovētais Reformatoru Dārzs – 400 gadus vecais Lietuvas reformēšanas simbols savienos Vecpilsētu un jauno pilsētas daļu – stādot priekšā “Jacob’s Wall” angļu mākslinieka Parker Heyl instalāciju. Šis mākslas darbs ir izveidots ar analoga elektronikas un neparedzamām mehāniskām sistēmām.

Festivāls uzsākās 2019. gadā, par godu Viļņas dzimšanas dienai 25. janvārī, kad Lietuvas lielkņazs Gedimins vienā no savām vēstulēm pieminēja pilsētu, tādējādi pievienojot Viļņu Eiropas kartei 1323. gadā. Neskatoties uz to, ka sākotnēji šis bija ziemas pasākums, pandēmija veica korekcijas un organizatori festivālu atcēla līdz vasarai. Jaunais datums, 15. augusts iezīmē arī Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanu – lietuviešu svētkus, kas apvieno gan pagānu, gan kristīgās tradīcijas, un simbolisku abu reliģiju. Par cik pasākums tiek organizēts augustā, tas būs vēl gaišāks un krāsaināks, ar fokusu uz vasaras krāsu paleti.

Pagājušā gadā pasākums pievērsa nacionālo uzmanību ar negaidītiem, izgaismotiem mākslas darbiem – milzīgām, starojošām sejas maskām, gaismas piepildītu labirintu, varavīksnes krāsas šaurās ieliņās un gaismas stari pār Gedimina tornim, 15. gadsimta pilij, Viļņas simbolam.

Ņemot vērā to, ka festivāls, meklējot gaismas instalācijas, ļauj apmeklētājiem apmeklēt dažādas Viļņas daļas, paveras iespēja atklāt arī jaunas vietas, kā piemēram jaunus rajonus, kuri tiek īpaši pasvītroti jaunajā tūrisma mārketinga kampaņā “Sensacionālā Viļņa.” Piemēram, Paupja rajons, kurš atrodas blakus bohēmiskajam Užupis rajonam un ir viens no jaunākajiem, modernākajiem Viļņas rajoniem, kurā arī uzsāksies izgaismotā pilsētas tūre ar divām lietuviešu mākslinieka Linarta Urnieža instalācijām.

Gaismas Festivāla apmeklētāji tiek aicināti ievērot drošības rekomendācijas, sociālo distanci un lietot sejas maskas.

Avots: govilnius.lt



Grieķija! Cena sākot no 389 eur!

Grieķija! Cena sākot no 389 eur!

EUR 389 | Itaka Latvia

Atpūtas parks “Stalkers”

Atpūtas parks “Stalkers”

Labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā.

TAKA

Jaunsventes muižas parks

Jaunsventes muižas parks

Jaunsventes muižas parks veidots 19. gadsimta beigās. Parka platība 5,22 ha un tajā aug 27 dažādas koku sugas.

TAKA

Apvienotie Arābu Emirāti,cena no 519 eur!

Apvienotie Arābu Emirāti,cena no 519 eur!

EUR 519 | Itaka Latvia

Spānija! Cena sākot no 369 eur!

Spānija! Cena sākot no 369 eur!

EUR 369 | Itaka Latvia

Horvātija,cena sākot no 499 eur!

Horvātija,cena sākot no 499 eur!

EUR 499 | Itaka Latvia

Jūras svētki Liepājā

Jūras svētki Liepājā

Svētku apmeklētāji aicināti ienirt muzikālos, radošos un brīnumu pilnos viļņos, kas piedāvās daudzveidīgas muzikālās programmas.

Liepājas reģiona TIB

Ātrākais veids kā tikt ziņu jaunumos!

Ātrākais veids kā tikt ziņu jaunumos!

Tikai 24 stundu laikā par 130 eiro + PVN ir iespējams nokļūt tūrisma ziņu portāla Travelnews.lv un BalticTravelnews.com ziņu lentā.

TurismaBizness.lv

Lielākais VELO festivāls Baltijā!

Lielākais VELO festivāls Baltijā!

11., 12., 13. jūlijā - Gaiziņkalnā lielākais VELO Gravity MTB festivāls Baltijā!Trīs dienas pilnas adrenalīna, traku sacensību un īstas MTB atmosfēras!

Madonas TIC

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Liepāja ir pilsēta, kas pulsē savā ritmā – gan dienā, gan naktī. Tā piedāvā daudzveidīgas iespējas kvalitatīvai atpūtai.

Liepājas reģiona TIB

Valmieras novada tūrisma akcija

Valmieras novada tūrisma akcija

No 1. jūnija aicinām visus piedzīvojumu medniekus piedalīties tradicionālajā Valmieras novada tūrisma akcijā “Dārgumu medības”!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Maroka,cena sākot no 389 eur !

Maroka,cena sākot no 389 eur !

EUR 389 | Itaka Latvia

Gudri - Rudens brīvlaika ceļojumi tagad!

Gudri - Rudens brīvlaika ceļojumi tagad!

Lieliska iespēja rezervēt Rudens Skolēnu brīvlaika ceļojumu jau tagad! piedāvājumi 7-9 naktīm, dažādi galamērķi! Vairāk piedāvājumu jautājiet

EUR 875 | Estravel Latvia

Jaunsventes muižas parks

Jaunsventes muižas parks

Jaunsventes parks veidots 19. gadsimta beigās. Parka platība 5,22 ha un tajā aug 27 dažādas koku sugas, interesantākās no kurām ir Akmens (Ērmaņa) bērzs.

TAKA

Gada iespaidīgākā Jaungada nakts Maurīcijā

Gada iespaidīgākā Jaungada nakts Maurīcijā

Skaisti, silti un eksotiski – vēl ir brīvas vietas, lai 2026. gadu sāktu zem palmu lapām Indijas okeāna krastā. Nenokavē – paradīze tevi gaida! 🌺

EUR 1749 | Latvia Tours

Melnkalne par izdevīgu cenu!

Melnkalne par izdevīgu cenu!

Nesteidzīgas pastaigas gar jūru, kalnu pārgājieni ar elpu aizraujošiem skatiem un saulrieti, kas paliek atmiņā – Melnkalne ir ideāla vieta atpūtai!

EUR 469.00 | Latvia Tours

Atpūtas parks “Stalkers”

Atpūtas parks “Stalkers”

Īpaši labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā.

TAKA

Silts ēdiens, auksts dzēriens un skats!

Silts ēdiens, auksts dzēriens un skats!

Garšu un notikumu telpa Burzma-ēdienu halle Rīgā ar terasi. Brokastis, pusdienu piedāvājums, kafija, dzērieni, vakariņas baudīšanai restorānā vai ...

Burzma

Itālija! Cena sākot no 429 eur!

Itālija! Cena sākot no 429 eur!

EUR 429 | Itaka Latvia

Delfinārijs-pēdejās vietas!

Delfinārijs-pēdejās vietas!

Sezonas populārāko braucienu uz Lietuvu- Delfinārijs un Jūras muzejs. Priecāsies gan bērni, gan pieaugušie. Smaidiem piepildīta diena!, 05.07.2025- 40,00 EUR

EUR 40 | Nikos Travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -