Āraišu vējdzirnavās nedēļas nogalē atzīmēs Maizes dienu

Āraišu vejdzirnavās Gaujas Nacionālajā parkā svētdien, 25. jūlijā jau 18. reizi notiks Maizes diena, lai godinātu rudzu maizi, cepējus un seno tradīciju turpinātājus. Maizes dienā ik gadu satiekas maizes cepēji – gan tie, kas cep tradicionālo rupjmaizīti īstās maizes krāsnīs, gan tie, kuri cep jaunāku laiku maizīti.

Lai rūpētos par apmeklētāju drošību, šogad kopīgais saimes galds tiks aizstāts ar atsevišķiem maizes degustāciju galdiem.

Pasākumu bāgātinās pirms trim gadiem aizsāktā tradīcija – konkurss “Rudzu kūka”, kurā aicinātas piedalīties gan saldo, gan sāļo rudzu kūku cepējas ar saviem meistardarbiem.

Lai izzinātu maizes ceļa noslēpumus, maizes dienā būs arī rudzu maizes meistarklase un veselības laboratorija un mīļmaizītes cepšana. Kukulīša uzdevumu takā varēs uzzināt par maizītes ceļu no labības tīruma līdz graudiem un gatavai maizei.

Kā jau katrā Maizes dienā tiks godināti saimnieku un saimnieču vārdu īpašnieki – Jēkabi un Annas un pasākumu kuplinās folkloras kopa “Putni”, lauku muzikanti “Ziemeļmala”.

Vienlaicīgi ar maizes dienas pasākumu norisināsies plašs tirdziņš ar apkārtējo novadu uzņēmēju, amatnieku un mājražotāju darinājumiem.

Āraišos ir Latvijā vienīgās vējdzirnavas, kam atjaunoti spārni un darbināmi dzirnavu mehānismi. Šogad pasākuma laikā varēs iepazīt dzirnavu mehānismus un aplūkot dzirnavu vēsturisko informāciju. Ja vēja stiprums un virziens būs labvēlīgs, tad varēs vērot arī dzirnavu spārnu ritējumu Araišu dzirnavu kalnā.

Maizes dienu organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Āraišu vējdzirnavu atbalsta biedrību “ANNO 1852”, Amatas novada domi, Zemkopības ministrijas Lauku atbalsta dienestu un Lauku ceļotāju, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Ierodoties pasākumā, nepieciešams reģistrēties un uzrādīt digitālos Covid-19 sertifikātus (izņemot bērniem- līdz 12 gadu vecumam). Tirdziņa apmeklētāji aicināti ievērot distanci un nedrūzmēties. 

Avots: Daba.gov.lv

Dzejas dienās Valmierā “Konceptuāla dzejas

Dzejas dienās Valmierā “Konceptuāla dzejas

13. septembrī plkst. 16.00 Valmierā tiks atklāts pastaigas maršruts “Konceptuāla dzejas pastaiga”, kas būs pieejams pilsētvidē līdz 30. septembrim. Tajā iekļauti 10 pieturpunkti, kuros ar viedierīces palīdzību būs iespēj...

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Ģimenes atpūta Jūrmalā

Ģimenes atpūta Jūrmalā

1 nakts 2 pieaugušajam un 1 bērnam ģimenes numurā, brokastis, izklaides programma bērniem un atpūta pieaugušajiem

EUR 175 | Estravel Latvia

Zelta rudens Augšdaugavas novadā

Zelta rudens Augšdaugavas novadā

Zelta rudens ir īstais laiks, lai baudītu mieru un būtu tuvāk dabai. Dodies pastaigā pa Augšdaugavas novada dabas takām un parkiem.

TAKA

Veselīga un ekonomiska uztura pagatavošana

Veselīga un ekonomiska uztura pagatavošana

Veselīgs uzturs nebūt nav dārgs, tomēr pastāv uzskats, ka ēdot veselīgi nevar ēst ekonomiski. Šī meistarklase pierādīs pretējo.

TAKA

Jūrmala Hotel Spa Rudens piedāvājums

Jūrmala Hotel Spa Rudens piedāvājums

1 nakts 2 personām ērtā numurā, brokastis, atpūta Wellness Oasis

EUR 119 | Estravel Latvia

SPA rituāls

SPA rituāls "Tropiskais baudījums"

Iedvesmojošs, aromātisks un dziļi kopjošs SPA rituāls ļaus izbaudīt rūpes par ķermeni un atslābināt prātu. KURSHI SPA - iedvesmo un sniedz patiesas rūpes!

EUR 85 | Kurshi Hotel & SPA

Ilzes Ērgles-Vanagas gleznu izstāde

Ilzes Ērgles-Vanagas gleznu izstāde

No 6. augusta līdz 25. septembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā skatāma Ilzes Ērgles-Vanagas gleznu izstāde "Iegrimt peoniju burvībā".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs