Kur un kā baudīt vasaras priekus Alūksnē

Alūksne jau izsenis ir bijusi īpaša ar to, ka šeit ar pārliecību ir baudāmi visi četri gadalaiki! Vasaras sezonā Alūksnes ezers un Pilssala pārvēršas par īstu idilli relaksētas atpūtas cienītājiem. Un kā gan vēl labāk, ja ne laiski ķerot saules starus, tverot ezera viļņus, vēju un ātrumu, pozitīvās emocijas vai dodoties veldzējošās pastaigās.

Atpūta uz Alūksnes ezera- tas var būt izzinošs piedzīvojums uz Plosta “Kaija” vai Kuģīša “Marienburg”. Tā var būt relaksēta kopā būšana, minot katamarānu apkārt Pilssalai un vērojot ezerā mītošās putnu ģimenes. Tas var būt romantisks randiņš, airējot uz teikām apvīto mīlnieku “Cepurītes” salu. Iespējams kādam tā būs jauna pieredze, mācoties airēt smailīti. Asāku izjūtu cienītājiem- braucieni ar motorlaivu vai ūdensmotociklu.

Īstu veldzi sniedz peldes Alūksnes ezerā. Labiekārtota peldēšanas vieta ir ierīkota blakus bērnu rotaļu laukumam, kur allaž valda bērnu smiekli, kņada un prieks.

Ja vēlies izriteņot Alūksni un parkus “ar glanci”, dodies uz Velo ostu, kur plašā sortimentā ir elektrobraucamie, gokarti, ģimenes velosipēdi un vēl! Kāds tad izskatās Alūksnes ezers no visām debess pusēm? Izaicini sevi un dodies 22 km velobraucienā apkārt Alūksnes ezeram!

Jaunums Alūksnē- vilcieniņš “Severīns” aicina publiskos un privātos piedzīvojumu braucienos pa Alūksnes pilsētu,  audiogida un “Severīna” taurēm skanot!

Dabas un kultūrvēstures baudītājiem iesakām pastaigas gar Livonijas ordeņa pilsdrupām un pa Alūksnes muižas parku, kas pārsteidz ar mazajām arhitektūras formām- Tempļiem, paviljoniem, strūklakām, granīta soliņiem un Čukstošo laternu, kas aicina doties līdz Mauzolejam un izzināt Fītinghofu dzimtas stāstus.

Tik dažādi ir muzeji un ekspozīcijas Alūksnes novadā! Bānīša stāsti, Baronu Volfu, Fītinghofu dzīves stāsti mūsu pusē, Bībeles 40 pasaules valodās, 120 lellītes miniatūru tautas tērpos, Vidzemes sētas, malēniešu stāsti un vēl!

Alūksnes Pilssalā izveidoti volejbola un basketbola laukumi, līdzās stadionam ir ierīkoti āra trenažieri, kuros veselīgi pavadīt brīvo laiku. Pilssalu un Tempļa kalnu savieno Tempļaklana ielas gājēju tilts, apaļajās stundās no plkst. 10:00- 24:00  pirmās 15 minūtes priecējot ar noskaņu mūziku. No Tempļa kalna virsotnes pār Alūksnes ezeru paveras plašs skats uz Muižas parku un Pilssalu. Parkā ir 37,8 m augstais Alūksnes skatu tornis, bet asāku izjūtu cienītājiem- ir pieejams gaisa trošu nobrauciens “Zzzippp” pāri Alūksnes ezeram.

Makšķerēšanas entuziastiem atgādinām, ka Alūksnes ezera ūdeņos plašā sortimentā mīt vairāk nekā 12 dažādu sugu zivis. Vien nedaudz pacietības un “Ne asakas!”

Pēc atpūtas baudi Alūksnes maltīti kādā no Alūksnes kafejnīcu terasēm! Vaicājiet Alūksnes Profitroļus, Desertu “Diena un nakts” un mūsu pašu Alūksnes alu!

Avots: Visitaluksne.lvJAUNGADA BALLĪTE

JAUNGADA BALLĪTE

Piedzīvo neaizmirstamu Jaungada sagaidīšanas ballīti ar gardiem kokteiļiem, uzkodām, kā arī jautrām izklaidēm un dzīvo mūziku Jorana Šteinhauera vadībā!

EUR 120 | Skyline Bar

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši"

Līdz 2023.gada 22. janvārim Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī skatāma Harija D.Liepiņa fotoizstāde “Šoreiz viņi paši”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Saliņas"

Sēlijas pusē, Eglaines pagastā, skaistā Sviļa ezera krastā, izveidots atpūtas komplekss, kur viesiem tiek piedāvātas ērtas un komfortablas naktsmītnes.

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Bauskas muzejā 10.decembrī no plkst. 11:00 - 15:00 bezmaksas darbnīca “Eglīšu rotājumi 20. gs. 20.-30. gados Latvijā”

Bauskas TIC

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Klāt ir gaidītā nedēļas nogale, kas mūs priecē ar baltu sniega kārtu, salu degungalā un vēlmi baudīt ziemas priekus.

Aizkraukles novada TIC

Ziemas sezonas atklāšana

Ziemas sezonas atklāšana "Egļukalnā"

Šā gada 3. decembrī, plkst. 10.00 visi ir laipni aicināti uz ziemas sezonas atklāšanu slēpošanas bāzē “Egļukalns”!

TAKA

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

18. decembrī plkst. 12.00!

Splendid Palace

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus Sirds katoļu baznīcas.

TAKA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

Pievienojies jautrai Jaungada sagaidīšanas ballītei mūsu lielākajā pasākumu zālē "Omega" kopā ar grupu Dziļi Violets un vakara vadītāju Kasparu Breidaku.

EUR 130 | Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Visi ir laipni aicināti ielūkoties nedēļas kultūras pasākumos un izstāžu piedāvājumā Augšdaugavas novadā!

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

Sagaidi Jauno 2023. gadu dzīvās džeza mūzikas ritmu pavadījumā no grupas AG Trio restorānā Esplanāde. Izbaudi bagātīgu svinību bufeti un dzirkstošus dzērienus.

EUR 110 | Esplanāde

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Katru dienu, līdz pat Ziemassvētkiem, Visit Bauska Facebook lapā plkst. 12:00 publicējam idejas, ieteikumus, atlaižu kodus un daudz ko citu interesantu!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -