Viss, kas jāzina par ES digitālo Covid sertifikātu

Viss, kas jāzina par ES digitā

Foto: Pixabay.com | Madara Ķešane | 2021.06.11

ES digitālais Covid sertifikāts ir paredzēts, lai ceļotāji varētu brīvi pārvietoties starp valstīm. Pašlaik, ceļojot starp divām ES valstīm, ir jāievēro katrs valsts iebraukšanas noteikumi, kas nozīmē, ka katrā valstī tie ir savādāki, tādā veidā sarežģot ceļotāju iebraukšanu.

Sertifikātā tiks reģistrētas trīs būtiskas lietas: īpašnieka informācija par vakcinācijām, negatīvie PCR testi vai apliecinājums par izslimotu Covid.

Tas būs derīgs visās ES dalībvalstīs, kā arī Islandē, Lihtenšteinā un Norvēģijā.

ES Digitālais Covid sertifikāts būs bezmaksas un pieejams gan digitālā veidā (telefonā), gan papīra formātā. Abos variantos būs pieejams "digitāli parakstīts QR kods", kuru varēs noskenēt, ieceļojot kādā valstī. Sertifikāts būs gan pieejams noteiktās valsts valodā, gan angļu valodā. Iebraucot, kādā no ES valstīm, uz robežas būs jāuzrāda šis sertifikāts. Pierobežas darbinieki noskenēs sertifikātā OR kodu, lai pārliecinātos, ka ceļotājs atbilst visām prasībām.

Oficiāli sertifikāts būs derīgs no 2021.gada 1.jūlija, 12 mēnešu garumā.

Kopš 2021.gada 8. jūnija sertifikātu ir parakstījušās deviņas ES dalībvalstis: Bulgārija, Horvātija, Čehija, Dānija, Vācija, Grieķija, Lietuva, Polija un Spānija. Eiropas Komisija norāda to, ka sertifikātu jau ir izmēģinājušas 22 valstis, kas šo projektu ir atzinušas par veiksmīgu.

Digitālajā sertifikātā tiek apstiprinātas tikai tās vakcīnas, kas apstiprinātas lietošanai ES. Šīs vakcīnas ir AstraZeneca, Pfizer / BioNTech, Moderna un Johnson & Johnson. Sinovac vai Sputnik V netiek ieskaitītas.

Lai arī sertifikāts ļaus ceļot starp valstīm, tas netiks uzskatīts par ceļošanas dokumentu.

Vairāk informācijas: 

www.europarl.europa.eu

Avots: BalticTravelnews.com/cnn.com

Turība - 3559
Paņem Liepāju sev līdzi!

Paņem Liepāju sev līdzi!

Lai kurp tu dotos, paņem saulaino Liepāju vienmēr sev līdzi. Visus Liepājas suvenīrus vienuviet skaties www.liepaja.travel

Liepājas reģiona TIB