Akcija «Muzeju nakts» Daugavpils cietoksnī un Šmakovkas muzejā

Piedāvājot dažādas norises virtuālajā vidē, kā arī muzeju āra ekspozīcijās un pilsētvidē, Latvijas muzeji šogad 15. maijā piedalīsies starptautiskajā akcijā "Muzeju nakts". 2021. gada akcijā iesaistīsies vairākas Daugavpils iestādes, tostarp Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras pārvaldībā esošie objekti - Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs, Šmakovkas muzejs un Daugavpils Tūrisma informācijas centrs. Šogad akcijas “Muzeju nakts” programmas piedāvājums izstrādāts tā, lai tas būtu baudāms individuāli, cilvēkiem nedrūzmējoties.

Akcijas “Muzeju nakts” laikā Daugavpils cietoksnī tiks akcentēta vēsturisko nocietinājumu un ēku spēja atgūties no nevajadzīga nasta stāvokļa 20. gadsimtā un pilsētas spēja to pārvērtēt 21. gadsimtā. Daugavpils cietoksnī pēdējo gadu laikā notika un vēl turpinās vērienīgie restaurācijas darbi. Vēsturiskas ēkas tiek restaurētas attiecīgi mūsdienu restaurācijas tendencēm, kad tiek saglabāts pēc iespējas vairāk vēsturisko uzslāņojumu un militārās ēkas pārtop par muzejiem, mākslas centriem un izstāžu zālēm. Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs akcijas “Muzeju nakts” ietvaros piedāvā pieteikties īsām bezmaksas pastaigām pa Daugavpils cietoksni, kas notiks gida pavadībā (grupās līdz 10 cilvēkiem). Pastaigām var pieteikties līdz 14. maija plkst. 15.00, rakstot uz: [email protected], vai zvanot pa tālr. +371 65424043; +371 28686331. Pie tam, akcijas laikā no plkst. 19.00 līdz plkst. 22.00 pie ieejas Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā (Nikolaja ielā 5) darbosies informācijas telts, kur varēs saņemt informāciju par Daugavpils cietoksni, kā arī iegadāties suvenīrus.

Šmakovkas muzejs Daugavpilī ir sagatavojis īpašu piedāvājumu akcijas dalībniekiem. “Muzeju nakts” norises, pielāgojoties epidemioloģiskajai situācijai, 15. maijā notiks Facebook konta “Šmakovkas muzejs” LIVE translācijā un Daugavpils Vienības laukumā pretī ieejai ekspozīcijā, kur tiks izvietota Šmakovkas muzeja informatīvā telts un visiem interesentiem būs iespēja vairāk uzzināt par šmakovkas dzērienu un muzeja darbību, kā arī iegādāties suvenīrus ar Šmakovkas muzeja simboliku.

Savukārt Daugavpils Tūrisma informācijas centrs aicina ikvienu interesentu apmeklēt informācijas telti, kas darbosies Vienības laukumā no plkst. 19.00 līdz plkst. 22.00.  Tajā varēs iegūt informāciju par akcijas “Muzeju nakts” norisi, saņemt bukletus un tūrisma informatīvos materiālus par tūrisma iespējām Daugavpilī un Daugavpils novada, kā arī iegādāties dažādus suvenīrus ar pilsētas simboliku un īpašus Daugavpils saldumus.

Atgādinām apmeklētājiem, ka dodoties uz akcijas “Muzeju nakts” norises vietām ir strikti jāievēro distancēšanās un gadījumā, ja neizdodas ieturēt savstarpēju 2 metru distanci, jālieto sejas un deguna aizsegi. Aicinām izvērtēt savu veselības stāvokli un palikt mājās, ja ir novērojami elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī, ja ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.

Avots: Visitdaugavpils.lv

Turība - 3559
Viesu māja

Viesu māja "Rudzupuķes"

Atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, gleznainās Augšzemes augstienes centrā – Sventē, netālu no dabas parka “Svente”.

TAKA

Līgo Vakariņās Jūras Krastā 23.06.2021

Līgo Vakariņās Jūras Krastā 23.06.2021

Sens tautas ticējums vēsta, ka Līgo naktī atverās debesis. Ja tai brīdī kaut ko vēlas, tas piepildās! Aicinām Līgo vakaru svinēt kopā ar mums, jūras krastā, jo

EUR 27.50 | Baltic Beach Hotel & SPA

Atpūtas komplekss „Saulesstari”

Atpūtas komplekss „Saulesstari”

Atpūtas komplekss „Saulesstari” piedāvā neaizmirstamu atpūtu un aktīvu laika pavadīšanu skaistā vietā Medumu ezera krastā.

TAKA

Silene Resort Spa

Silene Resort Spa

Silene Resort & Spa piedāvā visu nepieciešamo neaizmirstamai atpūtai: dzīvošanu atpūtas namiņos vai labiekārtotos numuros, atslābinošās SPA procedūras...

TAKA

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Beibuki"

Brīvdienu mājas “Beibuki” atrodas Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils, Krāslavas virzienā.

TAKA

Večellas Varslavānes tērpu izstāde Cēsīs

Večellas Varslavānes tērpu izstāde Cēsīs

Cēsu muzejs atklāj jaunu izstādi, kas veltīta vienai no ievērojamākām, šarmantākajām un elegantākajām kostīmu māksliniecēm Latvijā Večellai Varslavānei.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Naktsmītne

Naktsmītne "Raiņa māja Berķenelē"

Berķeneles pusmuižā ir iespējams apskatīt dzejniekam Jānim Rainim veltītas ekspozīcijas, dažādas mākslas izstādes, pasūtīt ekskursijas...

TAKA

Cēsu pils komplekss atvērts apmeklētājiem

Cēsu pils komplekss atvērts apmeklētājiem

No 9. jūnija apmeklētājiem atvērts Cēsu pils komplekss - Cēsu muzejs, Cēsu Izstāžu nams, viduslaiku pils un multimediālās ekspozīcijas.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Pakrasti"

Liels plašums klusai atpūtai uz pussalas Sventes ezera krastā, dabas parka “Svente teritorijā.

TAKA

Viesnīca Promenade 5*, romantika Liepājā

Viesnīca Promenade 5*, romantika Liepājā

1 nakts 2 personām Junior Suite numurā, brokastis, spa un romantisks cienasts

EUR 179 | Estravel Latvia

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Meža skuķi"

Ģimenei vai nelielai kompānijai iespēja baudīt dabas burvību, senas Latgales viensētas mieru un saimnieku viesmīlību.

TAKA

Atpūtas bāze

Atpūtas bāze "Virogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Viesnīca Baltvilla 4*. Brīvdienas pie ezer

Viesnīca Baltvilla 4*. Brīvdienas pie ezer

1 nakts 2 personām Standarta klases numurā, brokastis, aktīvās atpūtas iespējas

EUR 80 | Estravel Latvia

Motelis

Motelis "Garden"

“Garden”**** piedāvā elegantus numurus ar skatu uz bērzu birzi, burvīgu dīķi un atpūtas zonu, bezmaksas bezvadu internetu un diennakts reģistratūru.

TAKA

Atpūta Kārļamuižā, ar brokastīm ābeļdārzā

Atpūta Kārļamuižā, ar brokastīm ābeļdārzā

1 nakts 2 personām divvietīgā numurā, brokastis svaigā gaisā

EUR 52 | Estravel Latvia

Cēsis. Dizaina viesnīca Villa Santa

Cēsis. Dizaina viesnīca Villa Santa

1 nakts 2 personām divvietīgā standarta numurā, brokastis

EUR 110 | Estravel Latvia

Pilna Servisa Noma ŠKODA ENYAQ

Pilna Servisa Noma ŠKODA ENYAQ

Elektriskais Škoda Enyaq ir pieejams jau tagad! Saņem Europcar Pilna Servisa Nomas piedāvājumu, iegūsti Škoda Enyaq un izbaudi tā priekšrocības!

EUR 511 | Europcar