Ar gaisa kuģiem ievesto Covid-19 gadījumu skaits ir nemainīgi zems

Vien 0,15% no šogad Latvijā atklātajiem Covid-19 saslimšanas gadījumiem ievesti ar gaisa kuģiem, liecina valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) dati. Lai gan pēdējās nedēļās pieaug ar gaisa kuģiem ieceļojošo personu skaits, atklāto saslimšanas gadījumu saglabājas nemainīgi zems.

Pēdējās nedēļās Latvijā ielidojošo pasažieru skaits pieaudzis vairāk nekā trīs reizes, palielinoties no 2450 ielidojošiem pasažieriem šī gada 8. nedēļā līdz 8270 pasažieriem pagājušajā nedēļā. Vienlaikus ar gaisa kuģiem ievesto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums ir mērens. Šogad vidēji septiņi pasažieri nedēļā pēc atgriešanās no ārvalstīm saslimuši ar Covid-19.

Ar gaisa kuģiem no ārvalstīm ievesto Covid-19 gadījumu īpatsvars ir niecīgs, ik nedēļu nepārsniedzot 0,04% līdz 0,35% no Latvijā kopā atklātajiem saslimšanas gadījumiem. Pēdējās nedēļās ar gaisa kuģiem ievesto gadījumu īpatsvaram pret atklātajiem gadījumiem ir tendence samazināties, kas apliecina, ka Latvijā slimības izplatība pamatā ir saistāma ar lokālo pārnesi.

CAA atgādina, ka no 2021. gada 17. marta ir atļauti starptautiskie pasažieru pārvadājumi uz un no trešajām valstīm ar gaisa kuģiem, kas sākotnēji sabiedrībā radīja bažas par risku pieaugt ievesto Covid-19 gadījumu skaitam. Ieceļojot no trešajām valstīm, visu pasažieru pienākums ir nekavējoties atkārtoti nodot Covid-19 testu. Laika posmā no 17. marta līdz 10. maijam lidostā “Rīga” no 6 666 testētajiem pasažieriem 21 jeb 0,32% gadījumu atkārtotais tests bija pozitīvs.

Latvijā šogad kopā atklāti 77 249 Covid-19 saslimšanas gadījumi, no kuriem 119 uzskatāmi par ievestiem ar gaisa kuģiem. Tie ir vien 0,15% no visiem Latvijā atklātajiem Covid-19 saslimšanas gadījumiem. CAA atgādina, ka tas ir četras reizes mazāk, nekā ar aviāciju tika ievests 2020. gadā.

Būtiski zemāks ievesto gadījumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu saistīts ar aviācijas nozares pielāgošanos Covid-19 pandēmijas apstākļiem, ievērojot paaugstinātas drošības pasākumus, piemēram, pirms lidojuma pārbaudot pasažieru veselības stāvokli. Vienlaikus ir novērots, ka pasažieri kļuvuši atbildīgāki, neceļojot bez būtiska iemesla un saslimušiem, kā arī vakcinācijas tempu palielināšanos citās valstīs.

Starptautiskās Civilās aviācijas organizācijas (ICAO) pētījumos konstatēti vien atsevišķi gadījumi, kad slimības pārnese notikusi lidostā vai gaisa kuģī. Zemie saslimšanas riski skaidrojami ar gaisa plūsmu lidmašīnās, augstas kvalitātes gaisa filtriem un drošības pasākumiem, kas ieviesti aviācijas jomā. Piemēram, lidostās un gaisa kuģī pastāvīgi jāizmanto sejas maska, pasažieri tiek izsēdināti atstatus viens no otra. Bez tam aviācijas personāls ir īpaši apmācīts rīcībai situācijā, ja gaisa kuģī iespējams atrodas ar Covid-19 saslimusi persona. Aviācija ir arī viena no stingrāk kontrolētajām un uzraudzītajām nozarēm, tādēļ ievestos gadījumus var izsekot, operatīvi konstatējot visas kontaktpersonas.

Avots: Caa.lv

Turība - 3559
Viesu māja

Viesu māja "Rudzupuķes"

Atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, gleznainās Augšzemes augstienes centrā – Sventē, netālu no dabas parka “Svente”.

TAKA

Līgo Vakariņās Jūras Krastā 23.06.2021

Līgo Vakariņās Jūras Krastā 23.06.2021

Sens tautas ticējums vēsta, ka Līgo naktī atverās debesis. Ja tai brīdī kaut ko vēlas, tas piepildās! Aicinām Līgo vakaru svinēt kopā ar mums, jūras krastā, jo

EUR 27.50 | Baltic Beach Hotel & SPA

Atpūtas komplekss „Saulesstari”

Atpūtas komplekss „Saulesstari”

Atpūtas komplekss „Saulesstari” piedāvā neaizmirstamu atpūtu un aktīvu laika pavadīšanu skaistā vietā Medumu ezera krastā.

TAKA

Silene Resort Spa

Silene Resort Spa

Silene Resort & Spa piedāvā visu nepieciešamo neaizmirstamai atpūtai: dzīvošanu atpūtas namiņos vai labiekārtotos numuros, atslābinošās SPA procedūras...

TAKA

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Beibuki"

Brīvdienu mājas “Beibuki” atrodas Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils, Krāslavas virzienā.

TAKA

Večellas Varslavānes tērpu izstāde Cēsīs

Večellas Varslavānes tērpu izstāde Cēsīs

Cēsu muzejs atklāj jaunu izstādi, kas veltīta vienai no ievērojamākām, šarmantākajām un elegantākajām kostīmu māksliniecēm Latvijā Večellai Varslavānei.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Naktsmītne

Naktsmītne "Raiņa māja Berķenelē"

Berķeneles pusmuižā ir iespējams apskatīt dzejniekam Jānim Rainim veltītas ekspozīcijas, dažādas mākslas izstādes, pasūtīt ekskursijas...

TAKA

Cēsu pils komplekss atvērts apmeklētājiem

Cēsu pils komplekss atvērts apmeklētājiem

No 9. jūnija apmeklētājiem atvērts Cēsu pils komplekss - Cēsu muzejs, Cēsu Izstāžu nams, viduslaiku pils un multimediālās ekspozīcijas.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Pakrasti"

Liels plašums klusai atpūtai uz pussalas Sventes ezera krastā, dabas parka “Svente teritorijā.

TAKA

Viesnīca Promenade 5*, romantika Liepājā

Viesnīca Promenade 5*, romantika Liepājā

1 nakts 2 personām Junior Suite numurā, brokastis, spa un romantisks cienasts

EUR 179 | Estravel Latvia

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Meža skuķi"

Ģimenei vai nelielai kompānijai iespēja baudīt dabas burvību, senas Latgales viensētas mieru un saimnieku viesmīlību.

TAKA

Atpūtas bāze

Atpūtas bāze "Virogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Viesnīca Baltvilla 4*. Brīvdienas pie ezer

Viesnīca Baltvilla 4*. Brīvdienas pie ezer

1 nakts 2 personām Standarta klases numurā, brokastis, aktīvās atpūtas iespējas

EUR 80 | Estravel Latvia

Motelis

Motelis "Garden"

“Garden”**** piedāvā elegantus numurus ar skatu uz bērzu birzi, burvīgu dīķi un atpūtas zonu, bezmaksas bezvadu internetu un diennakts reģistratūru.

TAKA

Atpūta Kārļamuižā, ar brokastīm ābeļdārzā

Atpūta Kārļamuižā, ar brokastīm ābeļdārzā

1 nakts 2 personām divvietīgā numurā, brokastis svaigā gaisā

EUR 52 | Estravel Latvia

Cēsis. Dizaina viesnīca Villa Santa

Cēsis. Dizaina viesnīca Villa Santa

1 nakts 2 personām divvietīgā standarta numurā, brokastis

EUR 110 | Estravel Latvia

Pilna Servisa Noma ŠKODA ENYAQ

Pilna Servisa Noma ŠKODA ENYAQ

Elektriskais Škoda Enyaq ir pieejams jau tagad! Saņem Europcar Pilna Servisa Nomas piedāvājumu, iegūsti Škoda Enyaq un izbaudi tā priekšrocības!

EUR 511 | Europcar