Anglijā sāk kalt ceļojumu plānus: Valdība paziņo «zaļās» valstis

Ar 2021. gada 17. maiju Anglijas iedzīvotāji atkal drīkstēs doties ceļojumos, un valdība ir paziņojusi starptautisko “zaļo sarakstu”.

Pēc vairāku mēnešu ilgušā ceļojumu aizlieguma, Anglijā pēc “luksoforu sistēmas tiks atsākti starptautiski braucieni. Valstis un teritorijas, pamatojoties uz Covid-19 risku, sadalītas trijās krāsu kategorijās – zaļās, oranžās vai sarkanās. Tieši pēc šī krāsu iedalījuma ceļotāji var saprast, vai, atgriežoties no saviem ceļojumiem, viņiem būs jādodas karantīnā.

Zaļajā sarakstā šobrīd ir 12 valstis, starp kurām tikai viena Eiropas Savienības valsts -  Portugāle. Tāpat zaļajā sarakstā iekļautas arī Izraēla, Austrālija, Jaunzēlande, Singapūra, Gibraltārs, Bruneja, Fēru salas, Folklendas salas un citi ne tik populāri galamērķi. Šis saraksts tiks pārskatīts pēc trim nedēļām.

Lai gan atgriežoties no zaļajām valstīm angļiem nebūs jādodas karantīnā, no PCR testa viņi nav atbrīvoti.

Arī pēc 17. maija, atgriežoties no sarkanajām jeb augsta riska valstīm, angļiem būs jādodas 11 dienu karantīnā īpašās viesnīcās, un šī karantīna jāapmaksā no savas kabatas. Sarkanajā sarakstā iekļautas vairākas valstis, kā, piemēram, Indija, Brazīlija un Dienvidāfrika.

Lielākā daļa valstu, tostarp Eiropas valstis, iekļautas dzeltenajā sarakstā, kas nozīmē, ka atbraucējiem pēc ierašanās ir jādodas 10 dienu pašizolācijā, bet to var darīt savās mājās. Pašizolācijas laiku var samazināt, ja pēc piecām dienām veiktais PCR tests izrādīsies negatīvs.

Pagaidām Skotija, Velsa un Ziemeļīrija vēl neatklāj, kad atvieglos stingros ceļošanas noteikumus.

Avots: BalticTravelnews.com/Lonelyplanet.com

Turība - 3559