1 minūte dienā – divas aktivitātes, kas var palīdzēt mazināt slimību riskus

Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, ar viedpulksteņu palīdzību varam ne tikai ērti sekot līdzi ikdienas fizisko aktivitāšu izpildei, bet uzraudzīt savu veselības stāvokli. Lai izmērītu asinsspiedienu vai veiktu elektrokardiogrammas testu ar viedpulksteni, būs nepieciešamas tikai 30 sekundes katrai darbībai. Veselības monitorings izmantojot viedpulksteni, ir viens no vienkāršākajiem un ērtākajiem prevencijas pasākumiem, ko varam veikt ārpus ārsta kabineta. Iegūtie dati palīdzēs izvairīties no hroniskām saslimšanām un ar to saistītajām komplikācijām. Tāpat savlaicīga slimību risku mazināšana ļaus uzlabot dzīves kvalitāti un veselīgi nodzīvotos dzīves gadus.

“Mēs dzīvojam laikā, kad tehnoloģijas ir it visur mums apkārt. Tāpēc īpaši svarīgi izmantot tieši tās, kas patiesi var uzlabot mūsu dzīves kvalitāti un motivē pievērst uzmanību savai veselībai. Viedpulkstenis ir kļuvis par manu sabiedroto, kas ir ar mani katru dienu. Regulāri nodarbojos ar fiziskajām aktivitātēm un sekoju līdzi slodzei, kā arī aktivitāšu izpildei, izmantojot viedpulksteni. Turklāt tagad ar to varu iegūt padziļinātākus datus par savu veselības stāvokli un veikt asinsspiediena mērīšanu ikdienā, jo šis rādītājs ir svarīgs ne tikai sirdij un asinsvadu sistēmai, bet visa organisma darbībai kopumā,” uzsver Elizabete Kupča, veselīga dzīvesveida entuziaste, Instagram konta Healthylivinglv autore.

2 viedpulksteņu funkcijas, kas var palīdzēt mazināt slimību riskus:

1. Asinsspiediena mērītājs

Paaugstināts asinsspiediens ir bīstams. Neārstēts tas var izraisīt insultu un koronāro sirds slimību risku, kā arī negatīvi ietekmēt smadzeņu, nieru un sirds darbību. Asinsspiedienu iespējams izmērīt arī ar viedpulksteni un iegūtie dati būs gana precīzi, jo ierīci ik pa laikam nepieciešams kalibrēt, izmantojot ierasto asinsspiediena mērītāju. Viedpulkstenis mērījumus veic, izmantojot pulsa viļņu analīzi, ko izseko ar sirdsdarbības monitora sensoriem. Ar speciālas programmas palīdzību tiek analizēta saistība starp kalibrēšanas vērtību un asinsspiediena izmaiņām, iegūstot asinsspiediena mērījumu.

2. Elektrokardiogrammas funkcija

Neregulāra un ātra sirdsdarbība jeb mirdzaritmija ir viens no insulta cēloņiem. Regulāri sekojot līdzi savai veselībai un veicot elektrokardiogrammas mērījumus, iespējams novērst potenciālās veselības problēmas. Piemēram, ar Samsung Galaxy Watch3 vai Watch Active2 viedpulksteņiem, kas reģistrēti Zāļu valsts aģentūras medicīnisko ierīču reģistrā LATMED, iespējams 30 sekunžu laikā veikt elektrokardiogrammas testu. Pēc testa veikšanas lietotājs saņems elektronisku un grafisku attēlu ar iegūtā mērījuma datiem. Sirds diagrammas dati atspoguļos sinusa ritmu – normāls sirds ritms vai ātriju fibrilāciju (AFib) – neregulārs sirds ritms. Ja pēc regulāru mērījumu veikšanas informācija paliek nemainīga – konstatēts AFib ritms vai ierīce nevar reģistrēt mērījumu (paziņojums par nepilnīgiem datiem, jo programmas algoritms neatpazīst iegūtos parametrus), tas ir signāls, ka nepieciešams vērsties pie ārsta.

Ar viedpulksteni iegūtos datus var eksportēt dažādos formātos un nosūtīt ārstam. Iegūtie dati sniegs papildu informāciju, kas varētu noderēt ārstniecības procesā vai kalpos par pamatu rekomendācijām attiecībā uz dzīvesveida maiņu.

Avots: Ka.lv

Turība - 3559
Līgo Vakariņās Jūras Krastā 23.06.2021

Līgo Vakariņās Jūras Krastā 23.06.2021

Sens tautas ticējums vēsta, ka Līgo naktī atverās debesis. Ja tai brīdī kaut ko vēlas, tas piepildās! Aicinām Līgo vakaru svinēt kopā ar mums, jūras krastā, jo

EUR 27.50 | Baltic Beach Hotel & SPA

Turcija jūnijā. Pēdējās vietas

Turcija jūnijā. Pēdējās vietas

Atpūta Turcijas kūrortos Izlidošana 23.06., 26.06. un 30.06. Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 395 | Estravel Latvia

30. jūnijā Lietuvas kūrortu prezentācija

30. jūnijā Lietuvas kūrortu prezentācija

30. jūnijā Lietuvas kūrorti un kūrortu teritorijas pirmo reizi vispārējā virtuālā pasākumā iepazīstinās Latvijas žurnālistus un citus interesentus ar tūrisma sezonas jaunumiem un piedāvājumiem, kā arī pastāstīs par nozar...

Trakai TIC

Viesu māja

Viesu māja "Rudzupuķes"

Atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, gleznainās Augšzemes augstienes centrā – Sventē, netālu no dabas parka “Svente”.

TAKA