Jānis Pēteris Bērziņš | 2021.05.07
Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru Asociācijas (ALTA) valdes locekle un “Amadeus Latvija” Kitija Tigule ir galvenā varone īsfilmā par BMW i3 elektroauto.
Īsfilmā Kitija Tigule atklāj, ka, dzīvojot ārpus Rīgas, ir ļoti svarīgi, lai degvielas patēriņš būtu 0. “Mašīna ir kā blenderis. Kā tu spied – tā iet,” spēkratu slavē tūrisma speciāliste, uzslavējot spēkrata manevru iespējas.
Vai zināji, ka Zaļā sinagoga ir vienīgā saglabājusies no 11 Rēzeknes sinagogām? Ienirsti vēsturē!
Rēzeknes pilsētas TIC
Otrajā sērijā galvenā darbība norisinās tūrisma tehnoloģiju uzņēmuma vadītājas Kitijas ikdienas vidē – Rīgas centrā. Viņas dzīves ritms ir dinamisks un BMW i3 lieliski to papildina. Tomēr arī izbraucieni ārpus Rīgas nav sveša lieta un tajos bez problēmām var piedalīties arī Kitijas četrkājainais mīlulis.
Jāatzīmē, ka BMW oficiālais pārstāvis Latvijā – Inchcape Motors Latvia – kopš 2014. gada Latvijā ir pārdevis vairāk nekā 50 jaunus BMW i3 un BMW i3s, no kuriem deviņi klientiem tika piegādāti 2020. gadā. Kopumā Latvijā reģistrēti vairāk nekā 300 BMW i3 un BMW i3s, parādot, ka BMW elektroauto ir iecienīti arī otrreizējā tirgū.
BMW i3 tika attīstīts kā revolucionārs transporta līdzeklis urbānās vides individuālajai mobilitātei. Ar BMW i3 BMW grupa radīja būtisku impulsu izmaiņām pilsētas iekšējā transportā, tas iedvesmoja arī citus auto ražotājus pievērst uzmanību elektriskajai mobilitātei. Šobrīd BMW i3 ir ne tikai labāk pārdotā premium automašīna savā segmentā, bet arī pasaulē pazīstama kā simbols braukšanai bez emisijām gan pilsētā, gan ārpus tās.
Balstoties uz 2019. gada Vācijas automašīnu kluba (ADAC) pētījumu, klienti vēlas gūt ne tikai ekoloģisku labumu, bet arī ekonomisku labumu. Balstoties uz aprēķiniem, kopējās BMW i3 vai BMW i3s izmaksas ir par 20% mazākas nekā BMW modeļiem ar iekšdedzes dzinēju, kurus iespējams salīdzināt pēc motora veiktspējas un aprīkojuma. Šajā aprēķinā tika ņemti vērā visi izdevumi - transportlīdzekļa iegāde, darbība un nolietojums (5 gadu lietošanas periodā un ar nobraukumu 75 000 kilometri).
Papildus tam BMW i3 pārstāv jaunu izpratni par premium mobilitāti, kuru spēcīgi raksturo ilgtspējība un veido tīri elektriskā piedziņa. Tā jumts ir izgatavots no BMW grupas Leipcigas ražotnē pārstrādāta CFRP. Tā ārējās plastmasas krāsošana prasa par 75% mazāk enerģijas un par 70% mazāk ūdens salīdzinājumā ar parastajiem procesiem.
25% no termoplastikas ārējās daļas materiāliem ir izgatavoti no pārstrādātiem vai atjaunotiem resursiem. Liela daļa no salona detaļām ir izgatavota no atjaunotām izejvielām vai pārstrādātiem materiāliem. BMW i3 ražošana BMW grupas Leipcigas ražotnē ir 100% CO2 neitrāla. Vēja turbīnas ražošanas telpām nodrošina vajadzīgo elektroenerģiju.
Jau 25 gadus Latvijas Piļu un muižu asociācija gādā par kultūrvēsturisko muižu iekļaušanos tūrisma galamērķos. Šoreiz Preiļu novadu akcijā pārstāv 4 dalībnieki
Preiļu novada TIC
Apmeklējuma laikā būs iespēja iepazīties ar vīngliemežu dzīves ciklu, to fizioloģiju, audzēšanas un pārstrādes niansēm aizraujošā un izsmeļošā stāstījumā.
Preiļu novada TIC
Dodoties virzienā no Bauskas uz Vecumniekiem ir iespējams atklāt novada daudzveidību, pat neveltot ilgstošu laiku ceļā!
Bauskas TIC
Turība piedāvā studiju programmu “Viesnīcu pakalpojumu organizators”, kur nepieciešamās zināšanas var iegūt īsā laikā - tikai 2,3 gados!
Biznesa augstskola Turība
Apceļo Latvijas pilis un muižas 2025! Jau 25 gadus Latvijas Piļu un muižu asociācija gādā par kultūrvēsturisko muižu iekļaušanos tūrisma galamērķos.
Preiļu novada TIC
Šķiet, ka karstā vasara ir vēl tālu? Mēs zinām vietu, kur tā ir cauru gadu! Īpašs piedāvajums ceļojumiem rudens/ziemas sezonā!
Coral Travel Latvia
Kalnmuižas pils dārzā arī šovasar uzplauks dārza svētku burvība – vakars, kurā savijas mūzika, dzeja un gardas maltītes.
Tukuma TIC
Saulriets radīs maģisku atmosfēru, viļņu skaņas saplūdīs ar dzīvo mūziku un neaizmirstams piedzīvojums! Pēc koncertiem – ballīte smiltīs līdz pat rīta gaismai.
Tukuma TIC
Gaujas Nacionālajā parkā: no dabas ieskautiem kempingiem līdz brīvdienu mājām, no elegantām viesnīcām līdz karaliskām pilīm, muižām
EnterGauja
Tukuma novadā šajā nedēļas nogalē satiksies mūzika, stāsti un rokmūzikas kopiena.
Tukuma TIC
“Mājas kafejnīcu dienu” ietvaros apmeklētājiem būs iespēja klātienē redzēt un piedzīvot Ārdavas muižas atdzimšanas stāstu.
Preiļu novada TIC
Gulbenes novads aicina izbaudīt sirsnīgas un garšām bagātas Mājas kafejnīcu dienas, kas norisināsies 2025.gada 12. un 13.jūlijā.
Gulbenes novada TIC
Aicinām - ceturtdien, 12. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 19.00, garšu ballīte Āgenskalna tirgū!
Lauku Ceļotājs
Pasākums visai ģimenei ar dažādām atrakcijām un protams gaisa baloniem.
Tukuma TIC
Baudi vasaras sajūtas pie ūdeņiem - te būs idejas atpūtai Balvu novadā!
Balvu TIC
26. un 27. jūlijā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas” Preiļu novadā. Arī šogad Preiļu novads kuplā skaitā piedalās tradicionālajā vislatvijas garšu akcijā
Preiļu novada TIC
Apskati un izvēlies, Senās mūzikas festivāla koncertu apmeklēsi Tu!
Bauskas TIC
Heisā hopsā, esam sarūpējuši vasarai piecus - absolūti kapitālus koncertus. Tiekamies ezera krastā pie Madonas!
Madonas TIC
Jaunpils parka estrādē skatītājiem būs iespēja baudīt teatrālu, dzīvespriecīgu un labdabīgi ironisku uzvedumu.
Tukuma TIC
Atklāj Jāņa Strupuļa monētu, medaļu un zīmējumu pasauli – izseko īsta dārguma tapšanai no idejas līdz mākslas darbam!
Rēzeknes pilsētas TIC