«ATU Duty Free» iegulda teju 100 tūkstošus eiro jaunās tirdzniecības vietās lidostā «Rīga»

Spītējot ievērojamam ceļotāju skaita kritumam un cerot uz pozitīvām pārmaiņām 2021. gadā, “ATU Duty Free” lidostā “Rīga” izveido divas jaunas tirdzniecības vietas un paplašina Latvijā ražoto preču un produktu pārstāvniecību, informēja uzņēmuma pārstāvji.

2020. gadā “ATU Duty Free” Latvijā guva 32% no 2019. gada ienākumu apjoma. Savukārt 2021. gada pirmā ceturkšņa ienākumi pielīdzināmi 13% no 2019. gada sākuma rezultātiem. Tomēr, pakāpeniski pielāgojoties jaunajiem apstākļiem un sadarbojoties ar lidostu “Rīga”, aviokompāniju “airBaltic” un citām aviācijas organizācijām, tirdzniecības uzņēmums turpina attīstību Latvijā. Nupat divu jaunu tirdzniecības vietu izveidošanai Rīgas lidostā ieguldīti 97 000 eiro.

2020. gadā lidostu “Rīga” apmeklēja par 74,2% mazāk pasažieru, nekā iepriekšējā gadā. Samazinājies arī apkalpoto lidojumu skaits. Šie rādītāji ievērojami ietekmēja ne vien aviokompānijas, bet arī lidostā “Rīga” esošo tirdzniecības uzņēmumu “ATU Duty Free”, kas piedāvā pircējiem beznodokļu zonā iegādāties dažādu zīmolu produktus.

Lai stabilizētu darbību 2020. gadā, “ATU Duty Free” Latvijā teju par trešdaļu samazināja kopējās darbības izmaksas. Turklāt, būdams Valsts ieņēmumu dienesta Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieks, uzņēmums izmantoja valsts palīdzību, tostarp dīkstāves pabalstus un atbalstu algu subsīdijai darbiniekiem.

“Lai arī tas nesedza visus zaudējumus, šis atbalsts mums palīdzēja kontrolēt finanšu plūsmu šajos sarežģītajos apstākļos,” atzina “ATU Duty Free” ģenerāldirektors Ersans Ardžans (Ersan Arcan).

“Mēs pateicamies arī mūsu sadarbības partnerim starptautiskajai lidostai “Rīga” par ieguldītajām pūlēm un atbalstu pandēmijas laikā un turpmāk, ļaujot lidostā esošajiem uzņēmumiem atgūties un turpināt darbību,” piebilda Ardžans.

“ATU Duty Free” Rīgas lidostas beznodokļu zonā trešdien, 5. maijā, atklāja jaunu tirdzniecības vietu “Roots of Latvia”, renovētās telpās durvis vērā “Fashion & Accessories”, bet darbību atjaunoja “Victoria’s Secret”.

“Jau pirms pandēmijas uzņēmums lidostā “Rīga” uzsāka vairāku veikalu renovāciju, taču situācija pasaulē šo procesu apturēja. “Kā starptautiskam uzņēmumam, mums ir globālā darbības politika un procedūras, kurām sekojam. Turklāt “ATU Duty Free” ciena arī lokālās tirdzniecības vietas, kuras vadām. Mēs ticam, ka divu jaunu veikalu atvēršana radīs Rīgas lidostā svaigu atmosfēru un būs kā cerības dzirkstele pozitīvai attīstībai nākotnē,” norādīja Ardžans.

Kopumā “ATU Duty Free” lidostā “Rīga” tirdzniecības vietās strādā 119 darbinieki. Minētajās tirdzniecības vietās no esošās komandas piesaistīs 16 cilvēkus.

Zīmīgi, ka veikalā “Roots of Latvia” pircējiem pieejams vēl plašāks piedāvājums, kopumā vairāk nekā 860 produktu no 30 Latvijas ražotājiem, tostarp “Rāmkalni”, “Ievas Siers”, “Brīvais Vilnis”, “Lāči”, “Riga Gold”, “Skrīveri”, “Aldaris”, “Abava”, “Valmiermuižas alus”, “Pure Chocolate”, “Madara Cosmetics” un citiem. 2021. gadā preču klāstam pievienojušies arī divi jauni uzņēmumi – “Sudrablīns” un “Alteas”.

Rūpējoties par tirdzniecības vietu darbinieku un pircēju drošību, “ATU Duty Free” rīkojas atbilstoši visām Latvijas valdības noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām un ierobežojumiem. “Izmantojot standarta uzkopšanas pakalpojumus, esam lūguši veikt papildu dezinfekcijas un tīrīšanas darbus gan veikalos, gan biroja telpās. Tāpat nodrošinām regulāru HVAC ventilācijas sistēmu apkopi, roku dezinfekcijas līdzekļu pieejamību un informatīvās grīdas uzlīmes par divu metru distances ievērošanu,” teica Ardžans.

Vērtējot aviācijas industrijas atkopšanās iespējas, Ardžans uzsver, ka šī ir globāla krīze un pēc viņa ieskatiem atgūšanās visā pasaulē būs krietni ilgāka un lēnāka nekā pēc jebkuras citas iepriekšējās krīzes.

“Aviācija un tūrisms ir sevišķi trauslā pozīcijā. Lai nozare atkal sāktu augt, līdztekus lidojumu un pasažieru skaita atjaunošanai ir svarīgi arī citi elementi. Pirmkārt, iekšējā tirgus un ekonomikas stabilitāte, jo tas ļauj aviosabiedrībām saglabāt flotes. Otrkārt, gaisa pārvadājumu pieprasījuma atjaunošanās. Tas ir atkarīgs ne tikai no valstu ierobežojumiem, bet arī vēlmes ceļot. Pašlaik redzam, ka spēcīgāks ir īso aviācijas pārvadājumu segments, jo cilvēki tā jūtās drošāk,” skaidroja Ardžans.

Pēc Ardžana teiktā, ATU gadījumā izaugsmi ietekmē arī diasporas ceļošanas iespējas, piemēram, Turcijā, Maķedonijā, Gruzijā un Tunisijā. Pašlaik Gruzijas un Tunisijas valdības vēl saglabā stingrus ceļošanas ierobežojumus. “Esmu pārliecināts, ka līdzko šie ierobežojumi tiks atcelti, tā pasažieru apgrozījums Izmirā un Ankarā, kur ATU arī nodrošina pakalpojumus, atjaunosies strauji,” piebilda Ardžans.

Treškārt, būtisks faktors aviācijas un tūrisma nozares atdzimšanai ir vakcinācijas līmenis. “Manuprāt, vakcinācijas līmenim sasniedzot 70-80% sabiedrības, atjaunošanās kļūs straujāka,” sacīja uzņēmuma vadītājs.

Starptautiskais aviācijas jomas eksperts arī uzsvēra, ka nozares atjaunošanās nebūs visā pasaulē vienāda, taču viņš ir pārliecināts, ka lidosta “Rīga” būs viena no tām lidostām, kas atjaunos darbību pilnībā salīdzinoši ātri. Viņš brīdināja, ka vēl būs jārēķinās ar gana ilgu pārejas periodu, jo pasažieri noteikti būs piesardzīgāki lidostu termināļos un visticamāk saglabāsies augsts stresa līmenis vēl kādu brīdi.

Avots: Riga-airport.com

Turība - 3559
Silene Resort Spa

Silene Resort Spa

Silene Resort & Spa piedāvā visu nepieciešamo neaizmirstamai atpūtai: dzīvošanu atpūtas namiņos vai labiekārtotos numuros, atslābinošās SPA procedūras...

TAKA

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Beibuki"

Brīvdienu mājas “Beibuki” atrodas Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils, Krāslavas virzienā.

TAKA

Večellas Varslavānes tērpu izstāde Cēsīs

Večellas Varslavānes tērpu izstāde Cēsīs

Cēsu muzejs atklāj jaunu izstādi, kas veltīta vienai no ievērojamākām, šarmantākajām un elegantākajām kostīmu māksliniecēm Latvijā Večellai Varslavānei.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Naktsmītne

Naktsmītne "Raiņa māja Berķenelē"

Berķeneles pusmuižā ir iespējams apskatīt dzejniekam Jānim Rainim veltītas ekspozīcijas, dažādas mākslas izstādes, pasūtīt ekskursijas...

TAKA

Cēsu pils komplekss atvērts apmeklētājiem

Cēsu pils komplekss atvērts apmeklētājiem

No 9. jūnija apmeklētājiem atvērts Cēsu pils komplekss - Cēsu muzejs, Cēsu Izstāžu nams, viduslaiku pils un multimediālās ekspozīcijas.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Pakrasti"

Liels plašums klusai atpūtai uz pussalas Sventes ezera krastā, dabas parka “Svente teritorijā.

TAKA

Viesnīca Promenade 5*, romantika Liepājā

Viesnīca Promenade 5*, romantika Liepājā

1 nakts 2 personām Junior Suite numurā, brokastis, spa un romantisks cienasts

EUR 179 | Estravel Latvia

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Meža skuķi"

Ģimenei vai nelielai kompānijai iespēja baudīt dabas burvību, senas Latgales viensētas mieru un saimnieku viesmīlību.

TAKA

Atpūtas bāze

Atpūtas bāze "Virogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Viesnīca Baltvilla 4*. Brīvdienas pie ezer

Viesnīca Baltvilla 4*. Brīvdienas pie ezer

1 nakts 2 personām Standarta klases numurā, brokastis, aktīvās atpūtas iespējas

EUR 80 | Estravel Latvia

Motelis

Motelis "Garden"

“Garden”**** piedāvā elegantus numurus ar skatu uz bērzu birzi, burvīgu dīķi un atpūtas zonu, bezmaksas bezvadu internetu un diennakts reģistratūru.

TAKA

Atpūta Kārļamuižā, ar brokastīm ābeļdārzā

Atpūta Kārļamuižā, ar brokastīm ābeļdārzā

1 nakts 2 personām divvietīgā numurā, brokastis svaigā gaisā

EUR 52 | Estravel Latvia

Cēsis. Dizaina viesnīca Villa Santa

Cēsis. Dizaina viesnīca Villa Santa

1 nakts 2 personām divvietīgā standarta numurā, brokastis

EUR 110 | Estravel Latvia

Pilna Servisa Noma ŠKODA ENYAQ

Pilna Servisa Noma ŠKODA ENYAQ

Elektriskais Škoda Enyaq ir pieejams jau tagad! Saņem Europcar Pilna Servisa Nomas piedāvājumu, iegūsti Škoda Enyaq un izbaudi tā priekšrocības!

EUR 511 | Europcar