Vaives pagastā izveidota literālā Kaķupītes dabas taka

Vaives pagastā izveidota liter

Foto: Turisms.cesis.lv | Anita Savoņi-Vaido | 2021.05.30

Netālu no Cēsīm, pie Vaives pagasta tautas nama “Kaķu krogs” pabeigti labiekārtošanas darbi Kaķupītes dabas takā, padarot to par vissezonas tūrisma objektu. Kaķupītes dabas taka ir vidējas grūtības lokveida taka 800 metru garumā, kur pastaigā iespējams doties gan pa nelielu mežu, gan pļavu.

Taka sākas pie Kaķukroga virzās uz Kaķupītes caurteku, tālāk vijas gar Kaķupītes labo krastu un Kaķupītes estrādi un caur dabīgo pļavu nonāk atpakaļ Kaķukrogā. Dabas takā  ir izveidots neliels koka skulptūru parks, kurā iespējams satikt latviešu tautas pasakās iemīļotus dzīvnieku tēlus – lāci, lapsu, ezi, vilku un pūci. Tāpat ir uzstādīts āra bibliotēkas skapis brīvai grāmatu apmaiņai. Patīkamai atpūtai vai piknikam takā atrodas arī vairāki guļbaļķu galdi ar soliem un jumtiņu.

Visu nepieciešamo informāciju par taku sniedz tur uzstādītās informatīvās norādes zīmes un stendi ar QR kodiem. Nolasot mobilajās ierīcēs QR kodu, pieejami padziļināti vēsturiskie fakti par Kaķukrogu, Kaķupītes caurteku un latviešu tautas pasakas latviešu un angļu valodās.    

Pagājušā gadā, pirms projekta ieviešanas Cēsu novada pašvaldība attīrīja Kaķupītes labo krastu no koku un krūmu apauguma, veica takas nostiprināšanu, kā arī sakopa Kaķupītes estrādes teritoriju, kur iepriekš atradās estrādes būvdaļu paliekas. Dabas takas izveidē aktīvi līdzdarbojās paši vaivēnieši, kuri arī apņēmušies turpmāk uzraudzīt takas kārtību.

Kaķupītes dabas taka ir tapusi ar ELFLA un pašvaldības līdzfinansējumu un sadarbojoties ar Cēsu Tūrisma informācijas centru. Pēc vēsturiskās Kaķupītes caurtekas pārbūves bija novērojams interesentu pieplūdums Kaķukroga apkārtnē, kas devās apskatīt pārbūvēto caurteku. Lai nodrošinātu apmeklētāju plūsmai atbilstošu un sakārtotu infrastruktūru un veicinātu brīvā laika pavadīšanu dabā, Cēsu rajona lauku partnerībā tika iesniegts un apstiprināts projekts par literārās Kaķupītes dabas takas izveidi. Projekts veicina sabiedrības izpratni par dabiskajām meža ainavām, biotopu saglabāšanu, saglabā daiļdarbu lasīšanas kultūru, stiprina teritorijas identitāti un veicina Vaives pagasta sociālekonomisko attīstību kopumā.

Vēršam uzmanību, ka taka ved caur lapu koku mežu, kuros mēdz novērot ērču izplatību, tāpēc, lai atpūta dabā būtu baudāma un droša, aicinām apmeklētājus sevi nodrošināt ar pretinsektu aizsarglīdzekļiem.

Avots: Turisms.cesis.lv

Turība - 3559
Viesu māja

Viesu māja "Rudzupuķes"

Atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, gleznainās Augšzemes augstienes centrā – Sventē, netālu no dabas parka “Svente”.

TAKA

Līgo Vakariņās Jūras Krastā 23.06.2021

Līgo Vakariņās Jūras Krastā 23.06.2021

Sens tautas ticējums vēsta, ka Līgo naktī atverās debesis. Ja tai brīdī kaut ko vēlas, tas piepildās! Aicinām Līgo vakaru svinēt kopā ar mums, jūras krastā, jo

EUR 27.50 | Baltic Beach Hotel & SPA

Atpūtas komplekss „Saulesstari”

Atpūtas komplekss „Saulesstari”

Atpūtas komplekss „Saulesstari” piedāvā neaizmirstamu atpūtu un aktīvu laika pavadīšanu skaistā vietā Medumu ezera krastā.

TAKA

Silene Resort Spa

Silene Resort Spa

Silene Resort & Spa piedāvā visu nepieciešamo neaizmirstamai atpūtai: dzīvošanu atpūtas namiņos vai labiekārtotos numuros, atslābinošās SPA procedūras...

TAKA

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Beibuki"

Brīvdienu mājas “Beibuki” atrodas Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils, Krāslavas virzienā.

TAKA

Večellas Varslavānes tērpu izstāde Cēsīs

Večellas Varslavānes tērpu izstāde Cēsīs

Cēsu muzejs atklāj jaunu izstādi, kas veltīta vienai no ievērojamākām, šarmantākajām un elegantākajām kostīmu māksliniecēm Latvijā Večellai Varslavānei.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Naktsmītne

Naktsmītne "Raiņa māja Berķenelē"

Berķeneles pusmuižā ir iespējams apskatīt dzejniekam Jānim Rainim veltītas ekspozīcijas, dažādas mākslas izstādes, pasūtīt ekskursijas...

TAKA

Cēsu pils komplekss atvērts apmeklētājiem

Cēsu pils komplekss atvērts apmeklētājiem

No 9. jūnija apmeklētājiem atvērts Cēsu pils komplekss - Cēsu muzejs, Cēsu Izstāžu nams, viduslaiku pils un multimediālās ekspozīcijas.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Pakrasti"

Liels plašums klusai atpūtai uz pussalas Sventes ezera krastā, dabas parka “Svente teritorijā.

TAKA

Viesnīca Promenade 5*, romantika Liepājā

Viesnīca Promenade 5*, romantika Liepājā

1 nakts 2 personām Junior Suite numurā, brokastis, spa un romantisks cienasts

EUR 179 | Estravel Latvia

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Meža skuķi"

Ģimenei vai nelielai kompānijai iespēja baudīt dabas burvību, senas Latgales viensētas mieru un saimnieku viesmīlību.

TAKA

Atpūtas bāze

Atpūtas bāze "Virogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Viesnīca Baltvilla 4*. Brīvdienas pie ezer

Viesnīca Baltvilla 4*. Brīvdienas pie ezer

1 nakts 2 personām Standarta klases numurā, brokastis, aktīvās atpūtas iespējas

EUR 80 | Estravel Latvia

Motelis

Motelis "Garden"

“Garden”**** piedāvā elegantus numurus ar skatu uz bērzu birzi, burvīgu dīķi un atpūtas zonu, bezmaksas bezvadu internetu un diennakts reģistratūru.

TAKA

Atpūta Kārļamuižā, ar brokastīm ābeļdārzā

Atpūta Kārļamuižā, ar brokastīm ābeļdārzā

1 nakts 2 personām divvietīgā numurā, brokastis svaigā gaisā

EUR 52 | Estravel Latvia

Cēsis. Dizaina viesnīca Villa Santa

Cēsis. Dizaina viesnīca Villa Santa

1 nakts 2 personām divvietīgā standarta numurā, brokastis

EUR 110 | Estravel Latvia

Pilna Servisa Noma ŠKODA ENYAQ

Pilna Servisa Noma ŠKODA ENYAQ

Elektriskais Škoda Enyaq ir pieejams jau tagad! Saņem Europcar Pilna Servisa Nomas piedāvājumu, iegūsti Škoda Enyaq un izbaudi tā priekšrocības!

EUR 511 | Europcar