Līgatnes dabas takās iespējams izstaigāt Latvijas kontūru

Līgatnes dabas takās iespējams

Foto: Daba.gov.lv | Valters Kinna | 2021.05.04

Līgatnes dabas takās no 1.maija ikviens apmeklētājs aicināts izstaigāt Latvijas kontūru meža ainavā un uzzināt vairāk par Latvijas pilsētu, pagastu un novadu ģerboņiem, kuros ir attēloti Latvijas dabā mītošie dzīvnieki.

Neatkarības deklarācijas pieņemšanas gadadienā Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas takas un  Līgatnes novada Kultūras un tūrisma centrs aicina svētku noskaņās pavadīt visu mēnesi.

No 1.maija līdz 31.maijam Līgatnes dabas taku teritorijā, papildus ierastajam pastaigu maršrutam apmeklētāji, varēs izstaigāt apmēram 2 km garu, marķētu Latvijas kontūru cauri mežam. Patriotisko pastaigas maršrutu papildinās burtu spēle. Tā ļaus iepazīties ar dažādu pilsētu, pagastu un novadu ģerboņiem, kuros ir attēloti Latvijas dabā mītošie dzīvnieki. Tiem, kuri būs veiksmīgi nogājuši Latvijas kontūru un atminējuši nezināmo vārdu, atklāsies svētku video sveiciens. Lai video sveicienu noskatītos, nepieciešama viedierīce ar QR koda skenēšanas funkciju.

Latvijas kontūras izstaigāšanai nepieciešama aptuveni stunda, tāpēc tam jāieplāno papildus laiku, lai varētu apciemot arī Līgatnes dabas taku iemītniekus pamata ekspozīcijā. Pateicoties izstrādātajam Latvijas kontūras maršrutam, apmeklētājiem atklāsies mazāk zināmi un neskartāki Līgatnes dabas taku meži.

Vairāk nekā 35 Latvijas pilsētu, pagastu un novadu ģērboņos ir atrodami Latvijas savvaļas dzīvnieki, piemēram, mednis, čemurziežu dižtauriņš, krauklis un lapsa. Latvijas kontūras maršrutā apmeklētāji sastapsies ar daļu no šiem ģērboņiem. Pastaigas laikā apmeklētāji ir aicināti aizdomāties kāpēc tieši šis dzīvnieks varētu būt izvēlēts konkrētās pilsētas, pagasta vai novada ģerbonim; kas dzīvniekam ir raksturīgs un zīmīgs konkrētā pilsētā vai novadā un  kāds ir dzīvnieka simboliskais vēstījums ģerbonī?  

Latvijas kontūras pastaigu maršruts ir marķēts dabā. Tā sākums ir norādīts kartē pie Līgatnes dabas taku Informācijas centra. Tas nav piemērots cilvēkiem riteņkrēslos vai ar bērnu ratiņiem. Pastaigu maršruts izstrādāts, ņemot vērā valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības ierobežojumus. Aicinām apmeklētājus būt atbildīgiem un ievērot šos noteikumus! Apmeklētājiem ieeja Līgatnes dabas takās saskaņā ar noteikto cenrādi.

Avots: Daba.gov.lv

Ceļojumubode - 3547
Baudi vasaru restorānu terasēs!

Baudi vasaru restorānu terasēs!

Ieplāno Liepāju un baudi gardēžu cienīgas maltītes kādā no vairāk kā 30 Liepājas restorānu un kafejnīcu terasēm.

Liepājas reģiona TIB

Apceļošanas akcija

Apceļošanas akcija "Daugava vieno"

Akcijas laikā var ne tikai lieliski pavadīt laiku, baudot tūrisma objektu plašo piedāvājumu klāstu, bet arī iegūt vērtīgas balvas. Kopējais balvu fonds 2500 EUR

TAKA