Zoodārzā talko jaunsargi un citi pavasara jaunumi

Zoodārzā talko jaunsargi un ci

Foto: Rigazoo.lv | Māris Lielkalns | 2021.05.05

Lielā Talka noslēgusies, tomēr palīdzīgas rokas noder vienmēr! Vismaz 200 palīdzīgas rokas no Jaunsardzes centra 5. novada nodaļas šonedēļ un nākošnedēļ nāk palīgos sakopt Zooloģiskā dārza teritoriju, par ko sakām lielu, jo lielu: “Paldies!”.  “Paldies!” sakām arī Aizsardzības ministrijas parlamentārai sekretārei Baibai Bļodniecei, kura iniciēja šo sadarbību, un Jaunsardzes centra 5. novada nodaļas vadītājam Andim Ābelītim, kura virsvadībā realizējas jaunsargu talkas Zoodārzā.  Lai ievērotu ierobežojumus, jaunieši ierodas pie mums nelielās grupās un āra vidē svaigā gaisā veic uzkopšanas darbus. Galvenais akcents tiek likts uz pērno lapu grābšanu un sakritušo zaru novākšanu. Pēc tam šajos laukumos Zoodārza dārznieki sēs mauriņu. Jaunsardzes centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs, komentējot jaunsargu līdzdalību šādās aktivitātēs, teic: “Piedaloties šādos pasākumos un esot pilsoniski aktīvam, ticam, ka jauniešos nostiprinās pilsoniskais patriotisms, kas arī ir viens no Jaunsardzes un valsts aizsardzības mācības mērķiem – Latvijai lojāls pilsonis, kurš lepojas ar savas tautas kultūras tradīcijām.”

Rīgas Zooloģiskais dārzs ar Jaunsardzes centru sadarbojas jau ilgāku laiku. Marta beigās Brāļu kapos gatavojām zīlīšu un strazdu būrus, kas tika izvietoti Brāļu kapu teritorijas varenajos kokos.

Pavasarīgi zoodārza jaunumi

Laikam kļūstot siltākam, vasaras mītnes un āra voljērus pamazām sāk piepildīt silto zemju iemītnieki. Savannas Pērtiķu salu atkal sākuši apdzīvot varenie pērtiķi geladas, pie Terārija ēkas āra voljērā redzēti darbīgie surikati, nupat ar jestru rumulēšanos Pasaules tapīru dienu nosvinējuši mūsu abi līdzenumu tapīri Trapece un Lelle. Sākusi darboties arī vientuļo bišu viesnīca. Siltās un saulainās dienās tur nemitīgi lidinās dažādu sugu atsevišķi dzīvojošās bites. Tās meklē piemērotākās mājas nākošās paaudzes attīstībai, reizēm pastrīdas par labākajām spraugām – vienvārdsakot, ir interesanti pavērot.

Aktīvs un darbīgs ir Zoodārza Amūras tīģeris Augusts, kurš ar lielu sajūsmu mēdz plunčāties savā baseinā un ar lielu sparu plucina lielu mucu. Nupat lielais svītrainis saņēmis jaunas mēbeles – lielu gultu, kas veidota no nolietotām ugunsdzēsēju šļūtenēm un iekārta āra voljērā starp stabiem viņa novērošanas torņa pirmajā stāvā. Par šļūtenēm LIELS PALDIES VUGD (līdzīgi vides bagātināšanas elementi ir ievietoti arī lūšiem un geladām).

Pavasaros Zoodārzā vērojama nepieradinātā “Noplīsušo kamzoļu” modes skate (vai tik daži modes dizaineri nav paviesojušies zooloģiskajos dārzos un guvuši iedvesmu?) – dzīvnieki nomaina biezo ziemas kažoku pret daudz plānāku vasaras tērpu. Tas ir dabisks process un mēs ļaujam tam notikt tā, kā tas norit dabā. Šobrīd, apmeklētāju vārdiem runājot, “kožu saēsti” ir Prževaļska zirgi, vītņragu kazas, jenotsuns un pat ronis Puika. Kamieļi un ziemeļbrieži vēl mazliet nogaida…

Rīgas Zoodārzā sākas vasaras sezona

No 1. maija Rīgas Zooloģiskais dārzs pagarina darba laiku un kases būs atvērtas katru dienu no plkst. 10.00-18.00. Savukārt pa dārza celiņiem, ievērojot distances un nēsājot sejas maskas, un izmantojot ieteicamo apskates maršrutu var klejot līdz plkst. 19.00. Tā kā Covid-19 infekcija neiet mazumā, tad apmeklētājiem piedāvājam aplūkot āra aplokos mītošos dzīvniekus, kā arī ieskatīties dažu iekštelpu ekspozīcijās (Flamingu māja, Ķenguru māja, Pelikānu māja, Āfrikas Savanna) caur skatlogiem. Tāpēc arī ieejas biļešu cenas ir lētākas.

Rīgas Zooloģiskais dārzs un Zoodārza filiāle “Cīruļi” ir atvērti apmeklētājiem arī šajās svētku dienās,  no 1. līdz 4. maijam.

Avots: Rigazoo.lv

Ceļojumubode - 3547
Pavasara atpūta Baltic Beach Hotel

Pavasara atpūta Baltic Beach Hotel

Nakšņošana Deluxe numurā ar izvēlēto ēdināšanu un SPA programmu 2 personām

EUR 209 | Estravel Latvia

Romantiskā bēgšana - atpūta Jūrmala Hotel

Romantiskā bēgšana - atpūta Jūrmala Hotel

1 nakts Luksus numurā 2 personām, brokastis, vakariņas un romantisks cienasts

EUR 155 | Estravel Latvia