Atrasts kolekcijā: Izcilības no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra krājuma pastāvīgajā ekspozīcijā

Tiklīdz tas būs iespējams, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs apskatāma jaunizveidotā pastāvīgā ekspozīcija.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcija ir veidojusies līdz ar ideju par pasaulslavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko atgriešanos dzimtajā pilsētā, dibinot viņa vārdā nosauktu mākslas centru. 2003. gadā viņa bērni Keita Rotko Prizela un Kristofers Rotko pilsētai uzdāvināja četrdesmit retrospektīvas muzeja kvalitātes Marka Rotko darbu reprodukcijas, kas kļuva par topošā mākslas centra krājuma pamatu ar simbolisku, teju sakrālu vērtību.

2005. gadā Daugavpilī tika organizēts pirmais starptautiskais glezniecības simpozijs “Marks Rotko”, kas kļuva par tradīciju un stabilu pamatu kolekcijas turpmākai papildināšanai. Simpozija formāts paredzēja vismaz divu jaunradīto mākslas darbu dāvinājumu topošajam mākslas centram. 2013. gada 24. aprīlī, atklājot Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, tā krājumā jau bija vairāk nekā divi simti simpoziju laikā tapušu glezniecības darbu.

Šobrīd Rotko centrs svin savu astoto dzimšanas dienu – astoņus gadus mākslā, izstāžu darbībā, simpoziju, plenēru, festivālu un citu pasākumu rīkošanā, kā arī astoņus gadus sistemātiska darba, veidojot un papildinot krājumu – kolekciju, kas vēsta par centra pastāvēšanu dažādos laikos.

Tāda ir arī Rotko centra krājuma reprezentatīvā izstāde “Atrasts kolekcijā”. Turpmākos divus gadus pastāvīgajā ekspozīcijā būs apskatāma mākslas centra dienasgrāmata, kas liecina par tā darbību astoņu pastāvēšanas gadu laikā. Tie ir stāsti par aktīvu mākslas simpoziju un izstāžu norisi, veiksmīgu sadarbību ar mākslas ekspertiem, galeriju īpašniekiem un izstāžu veidotājiem mākslas projektu plānošanā un īstenošanā, dialogi ar atzītiem māksliniekiem, veidojot personālizstādes Rotko centrā. Tās ir liecības par mums sniegto novērtējumu no mākslinieku puses, dāvinot savus mākslas darbus Rotko centra kolekcijai, kā arī mūsu novērtējums māksliniekiem, papildinot kolekciju ar augstvērtīgu mākslas darbu iepirkumiem. Neviens kolekcijā nonākušais mākslas darbs nav nejaušība.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs turpina papildināt kolekciju, veidojot augstvērtīgu mākslas darbu atlasi, kas ir balstīta mākslinieciskās jaunrades un mākslas vērtību mijiedarbībā, kā arī profesionālās mākslas pieejamības un mākslas centra atpazīstamības nodrošināšanā Latvijā un ārpus tās robežām.

Izstādē piedalās:

Bazils Alkaci (Lielbritānija, Monako), Baņuta Ancāne (Latvija), Leonīds Baulins (Latvija), Maibrita Ulvedāla Bjelke (Lielbritānija), Valdis Bušs (Latvija), Inta Celmiņa (Latvija), Valerijans Dadžāns (Latvija), Sigita Daugule (Latvija), Dženifera Dirāna (Lielbritānija), Vonkuņ Dzjuņs (Dienvidkoreja, Vācija), Marko Garods Džanoti (Brazīlija), Džiliana Eiresa (Lielbritānija), Širina Kočaka Ēzeskidži (Turcija), Juris Gagainis (Latvija), Barbara Gaile (Latvija, Francija), Beatriče Gelmeti (Itālija), Solomons Geršovs (Latvija, Krievija), Pīters Grifins (Lielbritānija), Edvards Grūbe (Latvija), Kristīna Hakslija (Īrija), Pols Hakslijs (Lielbritānija), Kārena Hansena (ASV), Bents Holšteins (Dānija), Vaidots Janulis (Lietuva), Karo Josta (Vācija), Lails Karbahals (ASV), Rusudana Khizanišvili (Gruzija), Marija-Hosē Komeljo (Nīderlande), Sergejs Krištapovičs (Baltkrievija), Helga Kroicritere (Vācija), Izabella Krolle (Latvija), Gunārs Krollis, (Latvija), Tadeušs Lapinskis (Polija, ASV), Silva Linarte (Latvija), Marieta Patrīcija Līsa (ASV), Ērina Lolora (Lielbritānija), Nataļja Marinoha (Latvija), Pēteris Martinsons (Latvija), Aija Meistars (Latvija, ASV), Anita Meldere (Latvija), Valda Mežbārde (Latvija), Guna Millersone (Latvija), Kornēlija Ozoliņa (Latvija), Eleonora Pastare (Latvija), Dace Pudāne (Latvija), Dainis Pundurs (Latvija), Mareks Radke (Polija, Vācija), Maruta Raude (Latvija), Juta Rindina (Latvija), Ģiedre Riškute (Lietuva), Ilona Linarte-Ruža (Latvija), Pēteris Sidars (Latvija), Hosē Manuels Sirija (Spānija, Lielbritānija), Džemma Skulme (Latvija), Larss Strands (Norvēģija), Žaks Šapiro (Latvija, Francija), Silvija Šmidkena (Latvija), Akiko Taniguči (Japāna), Roms Viesuls (Lietuva, ASV), Sigurds Vīdzirkste (Latvija, ASV), Lilija Zeiļa (Latvija), Osvalds Zvejsalnieks (Latvija).

Avots: Rothkocenter.com

Turība - 3559
Viesu māja

Viesu māja "Rudzupuķes"

Atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, gleznainās Augšzemes augstienes centrā – Sventē, netālu no dabas parka “Svente”.

TAKA

Līgo Vakariņās Jūras Krastā 23.06.2021

Līgo Vakariņās Jūras Krastā 23.06.2021

Sens tautas ticējums vēsta, ka Līgo naktī atverās debesis. Ja tai brīdī kaut ko vēlas, tas piepildās! Aicinām Līgo vakaru svinēt kopā ar mums, jūras krastā, jo

EUR 27.50 | Baltic Beach Hotel & SPA

Atpūtas komplekss „Saulesstari”

Atpūtas komplekss „Saulesstari”

Atpūtas komplekss „Saulesstari” piedāvā neaizmirstamu atpūtu un aktīvu laika pavadīšanu skaistā vietā Medumu ezera krastā.

TAKA

Silene Resort Spa

Silene Resort Spa

Silene Resort & Spa piedāvā visu nepieciešamo neaizmirstamai atpūtai: dzīvošanu atpūtas namiņos vai labiekārtotos numuros, atslābinošās SPA procedūras...

TAKA

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Beibuki"

Brīvdienu mājas “Beibuki” atrodas Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils, Krāslavas virzienā.

TAKA

Večellas Varslavānes tērpu izstāde Cēsīs

Večellas Varslavānes tērpu izstāde Cēsīs

Cēsu muzejs atklāj jaunu izstādi, kas veltīta vienai no ievērojamākām, šarmantākajām un elegantākajām kostīmu māksliniecēm Latvijā Večellai Varslavānei.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Naktsmītne

Naktsmītne "Raiņa māja Berķenelē"

Berķeneles pusmuižā ir iespējams apskatīt dzejniekam Jānim Rainim veltītas ekspozīcijas, dažādas mākslas izstādes, pasūtīt ekskursijas...

TAKA

Cēsu pils komplekss atvērts apmeklētājiem

Cēsu pils komplekss atvērts apmeklētājiem

No 9. jūnija apmeklētājiem atvērts Cēsu pils komplekss - Cēsu muzejs, Cēsu Izstāžu nams, viduslaiku pils un multimediālās ekspozīcijas.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Pakrasti"

Liels plašums klusai atpūtai uz pussalas Sventes ezera krastā, dabas parka “Svente teritorijā.

TAKA

Viesnīca Promenade 5*, romantika Liepājā

Viesnīca Promenade 5*, romantika Liepājā

1 nakts 2 personām Junior Suite numurā, brokastis, spa un romantisks cienasts

EUR 179 | Estravel Latvia

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Meža skuķi"

Ģimenei vai nelielai kompānijai iespēja baudīt dabas burvību, senas Latgales viensētas mieru un saimnieku viesmīlību.

TAKA

Atpūtas bāze

Atpūtas bāze "Virogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Viesnīca Baltvilla 4*. Brīvdienas pie ezer

Viesnīca Baltvilla 4*. Brīvdienas pie ezer

1 nakts 2 personām Standarta klases numurā, brokastis, aktīvās atpūtas iespējas

EUR 80 | Estravel Latvia

Motelis

Motelis "Garden"

“Garden”**** piedāvā elegantus numurus ar skatu uz bērzu birzi, burvīgu dīķi un atpūtas zonu, bezmaksas bezvadu internetu un diennakts reģistratūru.

TAKA

Atpūta Kārļamuižā, ar brokastīm ābeļdārzā

Atpūta Kārļamuižā, ar brokastīm ābeļdārzā

1 nakts 2 personām divvietīgā numurā, brokastis svaigā gaisā

EUR 52 | Estravel Latvia

Cēsis. Dizaina viesnīca Villa Santa

Cēsis. Dizaina viesnīca Villa Santa

1 nakts 2 personām divvietīgā standarta numurā, brokastis

EUR 110 | Estravel Latvia

Pilna Servisa Noma ŠKODA ENYAQ

Pilna Servisa Noma ŠKODA ENYAQ

Elektriskais Škoda Enyaq ir pieejams jau tagad! Saņem Europcar Pilna Servisa Nomas piedāvājumu, iegūsti Škoda Enyaq un izbaudi tā priekšrocības!

EUR 511 | Europcar