Čarterreisos no Ēģiptes Rīgas lidostā nav bijuši Covid-19 pozitīvi gadījumi

Ludmila Glazunova | 2021.04.08

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs 2021. gada 7. aprīļa Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas sēdē prezentēja datus, kas liecina, ka pēdējo trīs nedēļu laikā Latvijā “ievesti” 75 Covid-19 pozitīvi gadījumi.

Pēc Jurija Perevoščikova teiktā 12 inficētie ieradušies no Vācijas, 11 no Zviedrijas, 10 no Ukrainas, deviņi no Igaunijas, astoņi no Lietuvas un septiņi no Ēģiptes. Ēģiptes, kas ir trešā valsts, iekļūšana šo valstu “topā” izraisīja gana lielu negatīvisma vilni – redz, kā, tikko atļauj lidot uz Ēģipti, tā gadījumu skaits palielinās.

Taču mest akmeni tūrisma operatoru lauciņā, kas šobrīd organizē čarterlidojumus uz Ēģipti, ir pāragri! Proti, vēl pirms Lieldienās Travelnews.lv mēģināja noskaidrot, cik Latvijā ir ieradušies Covid-19 pozitīvi cilvēki no trešajām valstīm, taču pie skaidrības tikt neizdevās. Institūcijas ar šo jautājumu “pasūtīja” no vienas iestādes uz citu, tostarp arī SPKC, kur norādīja, ka ar šādu jautājumu jāgriežas pie Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA). Izrādījās, ka nevienai no institūcijām šādas statistikas nav.

Taču neoficiāli Travelnews.lv saņēma informāciju, ka vismaz lidostā atbraucēji no trešajām valstīm nav bijuši inficēti ar Covid-19.

Travelnews.lv vērsās ar šo jautājumu arī pie tūrisma operatora “Novatours”, kas organizē čarterlidojumus uz Ēģipti, un operatora vadītājs Leonīds Močeņovs atbildēja šādi: “Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, visi ceļotāji no atpūtas Ēģiptē ir atgriezušies veseli.”

Tātad, visdrīzāk tie gadījumi, kas skar ceļotājus no Ēģiptes, tomēr bijuši starp tiem, kas lidojuši caur Latvijas kaimiņvalstu lidostām, vai arī atpūsties braukuši pašu spēkiem.

Mazās nianses  par šo ceļotāju gaitām statistikas ailītēs, protams, neparādās, lai gan tā tam būtu jābūt! Publicējot pilnu statistiku arī atklātos, ka daudz lielāks risks saslimt ar Covid-19 ir nevis organizētos ceļojumos no Rīgas, bet gan ceļojot no citām valstīm vai veicot pārsēšanos citās lidostās.

Vietā atgādināt, ka atbraucējiem no trešajām valstīm ne agrāk kā 72 stundas pirms lidojuma ir jāveic PCR tests un jāuzrāda tā negatīvs rezultāts, kā arī, ielidojot lidostā, jāveic vēl viens tests. Un, par spīti tam, ka abi testi ir negatīvi, personai ir jādodas desmit dienu pašizolācijā.

Avots: BalticTravelnews.com



3★ viesnīca nav par greznību Rīgā!

3★ viesnīca nav par greznību Rīgā!

Rīgas centrā, viesim parasti svarīgākais ir praktiskais: ērta nokļūšana, privāta vannasistaba, Wi-Fi, tīrs numurs un iespēja izvēlēties piemērotu gultu

Hotel Viktorija

Eksotiski galamērķi. Aviobiļetes

Eksotiski galamērķi. Aviobiļetes

Turkish Airlines Ekonomiskās klases aviobiļešu piedāvājums Pārdošanas periods: līdz 06.07. Ceļošanas periods: 01.09.2026. - 31.03.2027.

EUR 449 | SKY24.LV

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža” piedāvā atpūtu pašā Dervanišķu ezera krastā, banketu zāli svinību rīkošanai (līdz 45 cilvēkiem), aprīkotu virtuvi.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Zanzibāra! Cena sākot no 1519 eur!

Zanzibāra! Cena sākot no 1519 eur!

EUR 1519 | Itaka Latvia

Lauku māja “Gaišā”

Lauku māja “Gaišā”

Lauku māja “Gaišā” piedāvā naktsmītnes, pirti, banketu zāli, kamīnzāli, sporta laukumu ar volejbola tīklu, telšu vietas.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Oceania Cruises Luksus kruīziem līdz 50%

Oceania Cruises Luksus kruīziem līdz 50%

Kruīzi tikai Pieaugušajiem // Piedāvājumu 2026. un 2027. gadam. SAtlaide līdz 50% vairāk kā 100 kruīziem!

EUR 1195 | CRUISEcentre

“bet bet” jubilejas koncerts

“bet bet” jubilejas koncerts

27. jūnijā grupas “bet bet” jubilejas tūres koncertā skanēs Raimonda Paula zelta repertuārs.

Liepājas reģiona TIB

Silene Resort & Spa****

Silene Resort & Spa****

Silene Resort & SPA ir četrzvaigžņu kūrorts, kas atrodas 30 km attālumā no Daugavpils, gleznainā Sila ezera krastā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Piestāj mūsu terasē uz garšīgu kokteili

Piestāj mūsu terasē uz garšīgu kokteili

Rixwell Elefant Hotel piedāvā Pārdaugavā vasaras terasi ar atspirdzinošiem kokteiļiem un garšīgām maltītēm!

Rixwell Elefant Hotel

Tallina-Stokholma-Tallina. Papildu reisi

Tallina-Stokholma-Tallina. Papildu reisi

Prāmis Baltic Queen vai Romantika // no Tallinas // 2 naktis // 3 - 6 reisi nedēļā

EUR 48 | FerryTickets

Rīgas jumtu un Operas skati pusdienā!

Rīgas jumtu un Operas skati pusdienā!

Terase piedāvā elegantus skatus pār Vecrīgas torņiem, apvienojot luksusa atmosfēru un izsmalcinātu virtuvi ar mierīgu pilsētas panorāmu

Grand Hotel Kempinski Riga

SĒLIJAS TAUTAS MĀKSLAS SVĒTKI SĒLIJA ROTĀ

SĒLIJAS TAUTAS MĀKSLAS SVĒTKI SĒLIJA ROTĀ

18. jūlijā Augšdaugavas novada Ilūkstē notiks X tautas mākslas svētki “Sēlija rotā”.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

Sestdien, 18.jūlijā no plkst. 14.00-02.00 ieplāno vērienīgāko etnomūzikas notikumu Latvijā, Valmiermuižā! Info - https://www.etnovalmiermuiza.lv/

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Viesu māja “WoodStay”

Viesu māja “WoodStay”

Viesu māja “WoodStay” atrodas starp augošām priedēm un bērziem, tikai 10-15 minūšu brauciena attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Piesakies ekskursijai un atklāj Rēzekni!

Piesakies ekskursijai un atklāj Rēzekni!

Ja neesi pieteicis ekskursiju, tad nesaki, ka tiešām pazīsti Rēzekni :) Tāpēc tev ir iespēja - zvani, raksti mums un lecam piedzīvojumos kopā - Rēzeknē!

Rēzeknes pilsētas TIC

Vislatvijas Zirgu dienas

Vislatvijas Zirgu dienas

Nacionālā līmeņa sacensības šķēršļu pārvarēšanā, paraugdemonstrējumi, iepazīstināšana ar jātnieku sportu

Siguldas novada TIC

36.Riteņbraucēju vienības brauciens

36.Riteņbraucēju vienības brauciens

Vērienīgākais un tradīcijām bagātākais riteņbraukšanas masu pasākums Baltijas valstīs

Siguldas novada TIC

Itālijas Alpi - agrā rezervēšana

Itālijas Alpi - agrā rezervēšana

Rezervējiet atvaļinājumu laikus un izbaudiet pēc savas patikas // aviobiļetes, transfēri, viesnīcās Itālijas labākajos slēpošanas kūrortos

EUR 1399 | Estravel Latvia

Madeira! Cena sākot no 639 eur!

Madeira! Cena sākot no 639 eur!

EUR 639 | Itaka Latvia

Aviobiļetes - pēdējā brīža piedāvājumi

Aviobiļetes - pēdējā brīža piedāvājumi

Šie krēsli rezervēti tieši Jūsu Pēdējā brīža atvaļinājumam! Sopntāni lēmumi piešķir dzīvei īpašu garšu! Jautājiet aviobiļetes, bet viesnīcas mēs Jums piemeklēsm

EUR 149 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -