Daugavpils Tūrisma informācijas centram piešķirta «Gājējam draudzīgs» zīme

Gatavojoties aktīvās tūrisma sezonas atklāšanai, 2021. gada februāra izskaņā notika otrā “Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” komisijas sēde, kas tika organizēta projekta „Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts „Mežtaka”” ietvaros. Šoreiz atpazīstamības zīme “Gājējiem draudzīgs” tika piešķirta 87 tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, tai skaitā Daugavpils Tūrisma informācijas centram. Kopumā Latvijā zīme piešķirta jau 104 kājāmgājējiem draudzīgiem viesmīlības pakalpojumu sniedzējiem.

“Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti. Uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu.

Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu. Šo zīmi var saņemt jebkurš pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml. Plašāk par “Gājējiem draudzīgs” zīmi un kritērijiem iespējams uzzināt šeit. Nākamā komisijas sēde plānota 2021. gada maijā. Interesenti var pieteikties, rakstot uz [email protected]

Pārgājienu cienītāji aicināti jau šajā pavasarī baudīt aktīvas brīvdienas un pašiem pārliecināties par “Gājējiem draudzīgs” viesmīlību Daugavpils Tūrisma informācijas centrā. Daugavpils TIC atrodas paša pilsētas centrā, Rīgas ielā 22a, un strādā katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Avots: Visitdaugavpils.lv

Ceļojumubode - 3547
Pavasara atpūta Baltic Beach Hotel

Pavasara atpūta Baltic Beach Hotel

Nakšņošana Deluxe numurā ar izvēlēto ēdināšanu un SPA programmu 2 personām

EUR 209 | Estravel Latvia

Romantiskā bēgšana - atpūta Jūrmala Hotel

Romantiskā bēgšana - atpūta Jūrmala Hotel

1 nakts Luksus numurā 2 personām, brokastis, vakariņas un romantisks cienasts

EUR 155 | Estravel Latvia