Viļakas pusē tūrisma kritums 2020 gadā neliels; cerīgi gatavojas jaunajai tūrisma sezonai

Ierobežotā vai pilnīgi pārtrauktā tūrisma plūsma atstājusi ilglaicīgas sekas uz tūrisma nozari visā pasaulē. Latgales tūrisma asociācijas apkopotie statistikas dati liecina, ka Latgalē 2020. gadā viesojās tuvu pie viena miljona tūristu, salīdzinot ar 2019. gadu, tas ir kritums pat par 40%. Savukārt tieši ārzemju tūristu skaita ziņā, kritums ir pat par 82%. Proti, balstoties uz Latgales pilsētu Tūrisma informācijas centru statistikas datiem, 2019. gadā Latgali apmeklēja vairāk nekā 57 tūkstoši ārzemju tūristu, savukārt 2020. gadā tikai 10,5 tūkstoši ārzemju tūristu. Ārvalstu viesu trūkumu vissmagāk izjuta lielās viesnīcas, jo citos gados apmēram puse no viesnīcu viesiem, bija tieši ārzemju tūristi. Tāpat 2020. gadā smagi tika ietekmēts kultūras tūrisms un 90% no visiem masu pasākumiem.

Lai arī kopējie statistikas dati izskatās visai draudīgi, 2020. bija īpašs izņēmuma gads un uz kopējā fona Viļakas novadā kritums ir bijis mazāks,  salīdzinot ar 2019. gadu, tas ir par 14 % . Bet pretēji statistikai, mēs sajutām ļoti lielu interesi par pierobežu, Viļakas pusi, kur atsevišķos objektos apmeklētāju skaits ir tieši audzis un vairāki aptaujātie tūrisma objekti novēroja lielāku apmeklētāju pieplūdumu.  Lielāku interesi lielā mērā veicināja fakts, ka nebija iespēja braukt uz ārzemēm, tāpēc daudzi vēlējās apceļot Latviju un doties uz vēl neizzinātām vietām. Tūrisma informācijas centrā vien apmeklētāju pieaugums bija audzis gandrīz par 50 %, tā pat kā arī novadīto ekskursiju skaits, jo vairāki tūroperatori, kas organizēja braucienus uz ārzemēm pārorientējās uz vietējo tirgu, kā arī Viļakas novadā tapuši vairāki jauni tūrisma pakalpojumi. Galvenās ceļotāju grupas – ģimenes, individuālie ceļotāji, velo braucēji, svētceļotāju grupas, kā arī sirsnīgi tika uzņemti un pavadīti “Jēkaba ceļojumi”  pārgājiena “Apkārt Latvijai” dalībnieki.

Uz Viļaku brauc ceļotāji ar konkrētu mērķi, līdz ar to mums vēl vairāk jābūt radošiem, lai uzrunātu tūristu uzkavēties pie mums. Ceļotāji labprāt dodas pēc autentiskuma, miera un harmonijas, tāpēc ļoti pieprasītas bija dabas takas, dabas ekskursijas, interesantas saimniecības, kā arī atpūta autentiskās brīvdienu mājās un glempingos. Vasaras izskaņā savu atdzimšanu piedzīvoja Viļakas brīvdabas estrāde, kas tika atklāta ar burvīgiem un skanīgiem koncertiem.

Ar Viļaku sākas Eiropa un mūsu magnēti ir “Ziemeļlatgales pērle” - Viļakas Jēzus sirds Romas katoļu baznīca, kura šogad svin 130 gadu jubileju, dažādās dabas takas, modernas pierobežas saimniecības z/s Kotiņi un Rekovas dzirnavas, Upītes kultūrtelpa, Viļakas novada muzejs, kā arī Annas Āzes muzeja apmeklējums un vides ekskursijas.  Noteikti arī viens no apmeklētākajiem objektiem bija sezonas izskaņā atklātā Viļakas ezera salas taka un garākais pontona tilts Latvijā -144 m.

Šobrīd situācija arī ir satraucoša un nezināmā ir vairāk , kā zināmā, bet vietējie tūrisma speciālisti un uzņēmumi nesnauž un kopīgi tiek gatavots jauns tūrisma sezonas piedāvājums dažādām interešu grupām, pielāgojoties mainīgajiem apstākļiem un cerīgi raugāmies uz vietējā tūrisma plūsmas atsākšanos vasaras sezonā, lai iepriecinātu novada ciemiņus.

Vairāk par to, ko redzēt un darīt Viļakas pusē skaties www.visitvilaka.lv

Avots: Visitvilaka.lv

TN - 3433
Pārcelta Cēsu novada restorānu nedēļa

Pārcelta Cēsu novada restorānu nedēļa

Ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus vīrusa izplatības samazināšanai, Cēsu novada restorānu nedēļas norises datumi tiek pārcelti.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Idejas skolēnu brīvdienām Gulbenes novadā!

Idejas skolēnu brīvdienām Gulbenes novadā!

Lai skolēnu brīvdienas ir aizraujošas – baudiet, izziniet, atklājiet, ceļojiet pa GUlbenes novadu!

Gulbenes novada TIC

Pārcelta Cēsu novada restorānu nedēļa

Pārcelta Cēsu novada restorānu nedēļa

Ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus vīrusa izplatības samazināšanai, Cēsu novada restorānu nedēļas norises datumi tiek pārcelti.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Izstāde

Izstāde "Gobelēns" Valmierā

No 2. oktobra līdz 20. novembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā būs apskatāma Latvijas tekstilmākslinieku darbu izstāde “Gobelēns”, kuras atklāšana notiks 1. oktobrī plkst. 16.00.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Baltic Beach Hotel - Deluxe atpūta

Baltic Beach Hotel - Deluxe atpūta

1 nakts 2 personām Deluxe numurā, brokstis, 1 spa programma pēc izvēles.

EUR 209 | Estravel Latvia

Jūrmala Hotel Spa - romantiskā bēgšana

Jūrmala Hotel Spa - romantiskā bēgšana

1 nakts uzlabotajā vai Luksus numurā 2 personām, brokastis un romantisks cienasts

EUR 188 | Estravel Latvia