Kā Salaspilī piedzīvoja brīnumu

Pareizticīgie vēl svin Ziemassvētkus, un šis ir īstais brīdis uzrakstīt par brīnumu, kas piedzīvots Salaspilī.

1996.gadā uzceltajā Dievmātes ikonai veltītajā Vissvētās Dievadzemdētājas ikonas "Visu Noskumušo Iepriecinātāja" Salaspils pareizticīgo baznīcā 2009.gada novembra sākumā noticis brīnums - uz svētbildes ietvara rāmja stikla parādījies neparasts Svētās Dievmātes attēls, ko nav radījuši cilvēki - uz tumšā fona tas izskatās gaišs, bet uz gaišā fona - tumšs, un kas redzams līdz pat šai dienai.

Stāsta, ka savulaik, kad noslēgumam tuvojās baznīcas celtniecības darbi, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs svētījis uzgleznot baznīcas ikonu "Visu Noskumušo Iepriecinātāja" pēc Maskavas kanoniskās ikonas kopijas. Tomēr pretēji dotajai svētībai dievnama darbinieki uzgleznojuši citu, Pēterpils Dievmātes ikonas kopiju "Visu Noskumušo Iepriecinātāja" (ar grasīšiem, paskaidrojot sīkāk: 200 gadus pēc oriģināla uzgleznošanas viena šīs ikonas kopija tika aizvesta uz Pēterpili. 1888.gadā tur kapelā iespēra zibens, bet ikona nesadega, tikai dažas kapeikas-grasīši iekusa svētbildē ).

Turklāt šī ikona tika uzgleznota nekanoniskā stilā, kā arī ikona ar grasīšiem neatbilst Salaspils dievnama nosaukumam Kad 2009.gada novembrī Salaspils baznīcā bija svētki, ikona ar grasīšiem un galvenā ikona (Metropolīta Aleksandra uzdevumā no Jaunjelgavas baznīcas paņemtā ikona bez grasīšiem, kas tika restaurēta un apsudrabota), stāvējušas paredzētajās vietās. Pēc dievkalpojuma ar galveno ikonu veica krusta gājienu – kā paredzēts. Pēc tam baznīcas priesteris ierosinājis ikonas samainīt vietām – galveno nolikt tur, kur tai jāstāv, bet to ar grasīšiem izņemt ārā. Kad ikona bija izņemta, viens no ticīgajiem teicis: „Tēvs, tur uz stikla ir attēls!”

Sākumā tika domāts, ka stiklā ir redzams tās ikonas nospiedums, kas tur atradās, proti, ar grasīšiem. Taču, attīstot filmiņas, tika saprasts un secināts, ka tas ir pavisam citas ikonas attēls.  Ar datoru tika likts viens attēls uz otra, bet tie nesakrita. Tika pamanītas vairākas Vissvētās Dievdzemdētājas ārienes nesakritības - cita acu krāsa, skatiena vērsums, sejas izteiksme, bet svarīgākais – nebija neviena grasīša! Tātad dievmāte bija parādījusies tā, kā to bija licis gleznot metropolīts – bez grasīšiem.

Metropolīts Aleksandrs, izskatot laboratorijas izmeklējumus, atzīmējis: "Šī parādība norādīja uz nepaklausības augļiem. Dievmāte uz stikla parādījās tā, kā svētīja gleznot viņas tēlu, nevis tā, kā tika uzgleznots pēc patvaļīgas gribas."

Salaspils brīnums iekļauts pasaules reliģisko brīnumu desmitniekā. Latvija līdz ar Indiju, ASV, Izraēlu, Jordāniju, Filipīnām un Itāliju nokļuvusi to valstu sarakstā, kurās notiek visneticamākie reliģiskie brīnumi.

Svētbilde tagad aplūkojama atsevišķā skapītī. Tam pāri iekārta ķēdīte ar krustiņu, ko uzkārusi kāda vietējā sieviete, kas še baznīcā piedzīvojusi brīnumainu izdziedināšanos.

Avots: Visit.salaspils.lv


celojumubode - 3749
Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Šī ir grafiķa Pētera Upīša (1899—1989) veidotā grafika “Jumti” (1943), kurā redzams skats no augšas uz Tukuma dakstiņu jumtiem. Apskatīt var vēl dažas dienas!

Tukuma TIC

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Jaunpils pils krodziņš atvērts no TREŠDIENAS līdz SVĒTDIENAI jau no plkst. 11:00!

Tukuma TIC

Pļaviņās durvis vērusi

Pļaviņās durvis vērusi "Jolantas studija"

Pērnā gada nogalē durvis interesentiem vēra Jolantas Studija Rīgas ielā 19, Pļaviņās. Klātienē iespējams iegādāties konfekšu pušķus, mākslīgo ziedu vainagus,utt

Aizkraukles novada TIC

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

Iegādājies dienas biļeti jebkurā no Tukuma muzejiem un vienas dienas laikā apmeklē visus 7 (!) Tukuma muzejus!

Tukuma TIC

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Disco Mojito ir vieta, kur nobrieduši cilvēki var izbaudīt mūziku no 80tajiem, 90tajiem gadiem. Tiekamies pašā Tukuma centrā, Šēseles ielā 1!

Tukuma TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

Tiekamies Melngalvju namā!

Melngalvju nams

VĪRS, VĀRDĀ OTO

VĪRS, VĀRDĀ OTO

Tiekamies kinoteātrī "Splendid Palace"!

Splendid Palace

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Starptautiskā tūrisma izstādes “Balttour” ietvaros Biznesa augstskola Turība 3. februārī plkst. 14.00 rīkos ekspertu viedokļu ringu.

Biznesa augstskola Turība

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” izveidoja jaunu tūrisma ceļvedi un karti.

TAKA

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Šlokenbekas muižas krodziņš piedāvā gan ēšanu uz vietas mājīgā, siltā atmosfērā, gan arī pieņem pasūtījumus Jūsu svētku galda burvības radīšanai!

Tukuma TIC

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Baudiet SPA atpūtu 2 personām Jūrmalā, iekļautas arī vakariņas un 1 spa procedūra pēc izvēles

EUR 153 | Estravel Latvia

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Uzzini, kas ir "VisitBauska fotomirklis" un kādam nolūkam tas radīts!

Bauskas TIC

Sasildies Jēkabpils novadā

Sasildies Jēkabpils novadā

Ziemā sasildīties aicina Jēkabpils novada pirtis, baļļas un SPA. Melnās un tvaika pirtis, zāļu rituāli, saunas, āra kubli. Peries pats vai uzticies pirtniekam!

Jēkabpils novada TIC

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Visa gada garumā izsludināsim fotomirkļu tēmas, aicinot Tevi fotografēt, savos sociālajos tīklos dalīties ar fotogrāfijām, atzīmējot mūsu profilu @visitbauska!

Bauskas TIC

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Bezmaksas ekskursija gida pavadībā individuālajiem interesentiem. Iepazīsti vienīgo 17.gs. rekonstruēto rātsnamu Latvijā!

Bauskas TIC

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Ieskaties dažos no jaunumiem par kuriem vēstīs Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs izstādē

Bauskas TIC

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Ieskaties, Zemgales tūrisma asociācija apkopojusi tradicionālo un nozīmīgāko 2023.gada pasākumu plānu Zemgalē!

Zemgales Tūrisma asociācija

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -