Lietuvas valdība nolemj ieviest karantīnu (papildināts)

Lietuvas valdība 2020. gada 4. novembrī plānot pieņemt lēmumu par karantīnas ieviešanu valstī, un paredzams, ka tā stāsies spēkā, sākot ar 7. novembri, otrdien pauda Lietuvas Ministru prezidents Sauļus Skvernelis.

Premjers paudis, ka valdībai tiks piedāvāts ierobežot sabiedriskās ēdināšanas sektora darbību, savukārt veikalu un aptieku darbošanās netikšot ierobežota.

4. novembra sēdē valdība tiešām šādu lēmumu pieņēma, un karantīna ir spēkā no 7. novembra līdz 29. novembra pusnaktij.

Paredzēti ierobežojumi arī kāzām un bērēm – atļauts būs piedalīties līdz desmit viesiem, un viņiem jābūt tuviem radiniekiem. Tāpat plānots ierobežot dievnamu darbalaiku.

Plānots, ka tiks ierobežoti arī sociālie kontakti – atļauts satikties ne vairāk kā piecām personām, un starp personām jāievēro vismaz divu metru distance.

Pārvietošanās starp pilsētām nebūs liegta, taču rekomendēts palikt mājās. Tāpat nav plānots, ka tiks ierobežota frizētavu un skaistumkopšanas salonu darbība, taču valdībai tiks piedāvāt aizliegt masāžas pakalpojumus, izņemot medicīnisko.

Tāpat plānots aizliegt dziedāšanu, dejas un citas nodarbes ar kontaktu. Tikmēr bērnudārzi un sākumskolas darbu turpinās, bet vecākiem pašiem būs jāizlemj, vai laist savu bērnu uz mācību iestādi. Tikmēr vidusskolēniem un studentiem ieviestas attālinātās mācības.

Protams, ierobežojumi attieksies arī uz muzejiem, kinoteātriem, bibliotēkām. Sporta pasākumi turpinās notikt, bet bez skatītājiem.

Avots: BalticTravelnews.com/Kurier.lt

Turiba - 3569