Trīs padomi, kā uzņemt elpu aizraujošas bildes, neriskējot ar dzīvību un veselību

 Pēdējā laikā sociālajos medijos ir novērojama bīstama tendence publicēt video un foto, kas uzņemti veselībai un dzīvībai bīstamās vietās, tādējādi tiecoties pēc atzinības un “like”. Mobilo sakaru operators BITE iniciatīvas “Iekod pirkstā!” ietvaros, sadarbojoties ar fotogrāfu un producentu Mārtiņu Goldbergu, ir apkopojis praktiskus padomus, kā veidot elpu aizraujošus foto un video kadrus sociālajiem medijiem dzīvībai un veselībai drošos veidos.

Raksts sadarbībā ar Bite.lv

 Mūsdienās sociālie mediji ir kļuvuši vairs ne tikai par platformām, kurās apmainīties ar vēstulēm, cilvēki tajos burtiski veido savu tēlu, publicējot dažādas bildes un video, tā vienlaikus tiecoties iegūt arī iespējami lielāku skaitu “like” un atzinību no saviem sekotājiem. Tiesa, tas nozīmē censties pārsteigt savu auditoriju katru reizi ar kaut ko jaunu un atraktīvu.

Kā norāda BITES iniciatīvas “Iekod pirkstā!” eksperti, sociālo mediju satura veidošana viennozīmīgi prasa radošumu, taču atzinības un “like” dēļ nav nepieciešams pakļaut sevi briesmām. Tāpēc ar praktiskiem “zelta” padomiem par to, kā uzņemt elpu aizraujošus foto un video sociālajiem medijiem, dalās fotogrāfs un producents Mārtiņš Goldbergs.

 

Viņš uzsver, ka satura radīšana sociālajiem medijiem ir radošs process, tāpēc, izmantojot visus mūsdienās pieejamos rīkus, gan kameru tehniskās iespējas, mobilās aplikācijas, gan foto un video pēcapstrādes programmas un filtrus, ir iespējams uzņemt neaptverami skaistus un interesantus kadrus. Tāpat, satura radīšanā galvenais ir vieglums un rotaļīgums - tad izdosies ne vien skaisti kadri, bet arī priekpilns satura radīšanas process.

# Izvēlies pareizo kameras leņķi

Ja vēlies uzņemt fotogrāfiju, kur esi redzams, piemēram, rāpjoties augšup pa mājas sienu, nav vajadzība uzrāpties līdz, piemēram, trešajam stāvam. Izvēloties pareizo leņķi un kadrējumu, pietiks, ja pakāpsies vien 50 cm augstumā un kadrā neiekļausi zemi.

Tieši tik vienkārši! Pareizais foto vai video kameras leņķis ir viens no paņēmieniem, kā iespējams radīt ilūziju par augstumu un ekstrēmām darbībām. Pēc līdzīga principa var imitēt rāpšanos klintī, kokā vai jebkur citur, neriskējot ar veselību un dzīvību, bet saglabājot bildes vai video spraigo noskaņu. Būtiski piebilst, ka tieši šādi filmēšanas paņēmieni ir izmantoti tik pasaulēs zināmās filmās kā “Zirnekļcilvēks”, “Neiespējamā misija” un daudzās citās filmās.

# Perspektīvas “triki” sniedz iespēju veidot optiskās ilūzijas

Kā izmantot “zinātni” par perspektīvu, veidojot saturu sociālajiem medijiem? Ja tālumā redzams kāds liels objekts, piemēram, ceļamkrāns, rietoša saule, liela ēka u.tml., vari nofotografēties tā, lai izskatās, ka tas ir paņemts rokās vai esi tam uzkāpis virsū. Paej tālāk prom no lielā objekta līdz brīdim, kad foto vai video kamerā tas izskatās mazāks – pēc tam atliek tikai pozēt kameras priekšā.

Savukārt, piemēram, fotoaparātu noliekot uz zemes un objektīva priekšā izvietojot mazus automobiļu modeļus, bet pašam paejot pāris soļus tālāk, iespējams uzņemt foto, kurā cilvēks stāv pie dažādām automašīnām, tām izskatoties kā īstām. Pašam pavirzoties tuvāk kamerai, automašīnas izskatīsies nesamērīgi mazas, un būs iespējams uzņemt foto, kurā cilvēks izskatīsies kā milzis, staigājot pa automašīnu jumtiem.

Jāatgādina, ka Latvijā pieejami arī dažādi vides objekti, kas rada optiskās ilūzijas, piemēram, 3D ielu zīmējumi Rīgā, Mežaparkā.

# Foto pēcapstrāde ļauj pat “levitēt”

Prasmīga foto apstrāde ir tik pat svarīga kā pati kadru noķeršana. Mūsdienās pieejamas dažādas maksas un bezmaksas mobilās aplikācijas, datorprogrammas, kas ļauj ne tikai pielāgot, regulēt foto krāsas, bet arī pievienot foto papildu “slāņus”, elementus, mainīt fokusu, kā arī sapludināt vairākus attēlus kopā.

Vienkāršs piemērs foto sapludināšanai ir tā dēvētā “levitēšanas” foto izveide. Lai to paveiktu, vispirms jānofotografējas uz paaugstinājuma, piemēram, krēsla. Fotografējoties var izdomāt dažādas interesantas pozas, domājot par to, vai rezultātā vēlies “levitēt” guļus pozīcijā vai stāvus. Pēc tam jāuzņem fona bilde, kurā nav redzams nedz krēsls, nedz pats “levitētājs”, bet redzams tas pats fons, kas pirmajā foto.

Tālāk, bildei, kurā esi redzams, piemēram, guļus pozīcijā uz diviem krēsliem, izmantojot foto apstrādes programmu, ir “jāuzliek” virsū bilde, kurā ir redzamas debesis un jānotušē krēsls. Rezultātā sanāks interesants foto, un varēsi sajusties kā supervaronis ar lidošanas spējām.

Šie trīs vienkāršie, bet radošie padomi apliecina – lai izveidotu uzmanību piesaistošu saturu sociālajiem medijiem,  pietiek ar nelielu daudzumu pacietības un radošuma, kas neietver riskēšanu ar savu veselību un dzīvību. 

Avots: Bite.lvDvietes paliene

Dvietes paliene

Dabas parks „Dvietes paliene” ir viens no lielākajiem un labāk saglabātajiem dabisko upju palieņu paraugiem Latvijā un Eiropā.

TAKA

Valmieras novada diena

Valmieras novada diena

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 1. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 norisināsies Valmieras novada diena. Aicinām iepazīt un vairāk uzzināt par otru lielāko novadu Latvijā, kur cieņā praktisks un darbīgs skatījums uz dz...

Valmieras TIC

Lielisks galamērķis Jūsu atvaļinājumam!

Lielisks galamērķis Jūsu atvaļinājumam!

Burvīgas pludmales, izcila arhitektūra un, protams, lieliska itāļu virtuve!

EUR 545 | Latvia Tours

Romantiskas atpūtas cienītājiem!

Romantiskas atpūtas cienītājiem!

Eksotisko salu arhipelāgs ar šalcošām palmu audzēm, sniegbaltām pludmalēm un dzidru, tirkīzzilu ūdeni vilina tūkstošiem tūristu no visas pasaules.

EUR 1339 | Latvia Tours

02.10. notiks velokross

02.10. notiks velokross "Sēlijas pērle"

Aizraujošais velokross "Sēlijas Pērle" notiks arī šogad! Kur un kad? Jēkabpils novada Gārsenē, 2022. gada 2. oktobrī.

Jēkabpils novada TIC

Dabas taki un parki Liepājā

Dabas taki un parki Liepājā

Dodies dabas taku un parku ekspedīcijā Liepājā un apkārtnē! Kur gan vēl labāk baudīt zelta rudeni, ja ne parkos un dabas takās.

Liepājas reģiona TIB

Pasakaina atpūta Jūrmalā

Pasakaina atpūta Jūrmalā

Nakšņošana ērtā numurā, Brokastu bufete, Wellness Oasis apmeklējums, Neierobežots trenažieru zāles apmeklējums

EUR 72 | Hotel Jūrmala SPA

✈🔥TRAKAIS NEDĒĻAS NOGALES ĶĒRIENS!

✈🔥TRAKAIS NEDĒĻAS NOGALES ĶĒRIENS!

✈🔥TIKAI 3 DIENAS zemas cenas uz jaunajiem nākamās vasaras galamērķiem!

Latvia Tours

Dodies ceļojumā uz Dominikānu!

Dodies ceļojumā uz Dominikānu!

Jaunums! Dominikānas Republika vilina ar baltām smilšu pludmalēm, klusām palmu šalkoņām, maigu siltu jūru - neaizstājamiem tropiskās paradīzes elementiem.

EUR 1386 | Latvia Tours

2.10. Rīgas cirks Liepājā

2.10. Rīgas cirks Liepājā

2. oktobrī Liepājas koncertzāle un Rīgas cirks aicinās bērnus uz izrādi “Citroni un medus” un meistarklasēm.

Liepājas reģiona TIB

Liepājas Simfoniskais orķestris

Liepājas Simfoniskais orķestris

23.09. Liepājas Simfoniskais orķestris dosies piecu koncertu tūrē pa Latviju, kas 14. oktobrī pulksten 19 noslēgsies Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars".

Liepājas reģiona TIB

Rudens ražas pārgājiens

Rudens ražas pārgājiens

Saule jau gausāk silda loga rūti, no dārza tiek novākti pēdējie galviņkāposti un puravi, tepat jau arī mežrozīšu augļu ievākšanas laiks. Rudens kā krāšņa mozaīka pārvērš visu medainos toņos un piepilda pagrabus ar visdaž...

Valmieras TIC

Brauc ar klasi uz Alūksni

Brauc ar klasi uz Alūksni

Skolēniem viens no gaidītākajiem notikumiem neatkarīgi no mācību mēneša un gadalaika, ir klases ekskursijas kopā draugiem un saviem skolotājiem!

Alūksnes TIC

URTAWOOD - kvalitatīvi koka izstrādājumi

URTAWOOD - kvalitatīvi koka izstrādājumi

Neliela, bet ļoti omulīga darbnīca “Urtawood”, kur viesmīlīgie saimnieki uzsākuši savu darbošanos salīdzinoši nesen, tomēr jau tagad spēj gatavot arī lielas lie

TAKA

Samazinām cenas uz Turciju!

Samazinām cenas uz Turciju!

Ceļo ar 3% atlaidi oktobrī un novembrī!

Novatours

Slutišķu gravu taka

Slutišķu gravu taka

Interesants pastaigu maršruts atrodas ļoti gleznainā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. Slutišķu gravu taka savieno Slutišķu krauju un Slutišķu ciemu.

TAKA

Atklājiet sev fantastisko Club Med Cancun!

Atklājiet sev fantastisko Club Med Cancun!

Jūs sagaida trīs balto smilšu pludmales, gandrīz vai lielākais koraļļu rifs pasaulē un laba sporta aktivitāšu izvēle gan uz zemes, gan ūdenī.

EUR 1221 | Latvia Tours

Līdz 16.10. izstāde “Ķenguru neredzēju

Līdz 16.10. izstāde “Ķenguru neredzēju"

Līdz 16. oktobrim Liepājas muzejā būs skatāma Agneses Kauperes darbu izstāde “Ķenguru neredzēju”.

Liepājas reģiona TIB

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Lieliski piedāvājumi rudens ceļojumiem

Lieliski piedāvājumi rudens ceļojumiem

Dodies ceļā šoruden ar Europcar un baudi līdz pat 20% atlaidi visā pasaulē

Europcar

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -