Pakrojas muižā Lietuvā krāšņi plaukst milzīgas ziedu skulptūras (video)

Pakrojas muižā jau otro gadu pēc kārtas, ar puķu kompozīcijām no gandrīz no diviem miljoniem ziedu, uzplaucis festivāls "Sapnis vasaras naktī," kura tapšanu iedvesmojusi Viljama Šekspīra luga ar šādu pašu nosaukumu.

"Sapnis vasaras naktī" ir neaptveramas fantāzijas un interpretāciju mākslas darbs, kas uzplaucis Pakrojas muižā starp ziedu miljoniem, elegantajām Antīkās pasaules detaļām un teātri.

Ziedu festivāls "Sapnis vasaras naktī 2020" Pakrojas muižā norisinās katru dienu, bet nedēļas nogalēs apmeklētājus priecē V. Šekspīra iedvesmotas teatralizētas uzstāšanās, amatnieku meistarklases, baroneses pavadībā būs iespējams apstaigāt pili, bišu dravu, vilnas velšanas un šūšanas darbnīcu, senās tehnikas muzeju, kā arī griezties maģiskos karuseļos baudīt citas aizraujošas nodarbes.

Pakroja ir pilsēta Lietuvā uz austrumiem no Šauļiem pie Krojas upes. Tā attīstījusies ap pirmoreiz 1531. gadā rakstos pieminēto Pakrojas muižu. Pie pilsētas labi saglabājies fon Ropu dzimtas klasicisma Pakrojas muižas pils komplekss, celts 18. gadsimta beigās - 19. gadsimtā. Mūsdienās kompleksā ietilpst 26 ēkas un parks. Pilsētā saglabājusies arī 1801. gadā celta koka sinagoga.

Festivāls "Sapnis vasaras naktī" gaidīs apmeklētājus līdz pat pirmajām rudens salnām. Plašāk par vasaras ziedu festivālu vari lasīt šeit.

Avots: Baltictravelnews.com/pakruojo-dvaras.lt

Turiba - 3569