Ceļotājiem Ludzā noteikti jāapmeklē pilskalna pakājē izveidotais Amatnieku centrs

Ludzas pilskalna pakājē atrodas Amatnieku centrs, kurā ikvienam interesentam iespējams apgūt senos arodus Suprātku istabā, līdzdarboties keramikas, audēju, skroderu darbnīcās. Izstāžu zālē iespējams aplūkot novada meistaru darbu izstādes, kā arī apmeklēt latgaļu Zaļos tirdziņus.

Ludzas amatnieku centrs Latgalē ir dibināts ar mērķi kopt seno latgaļu arodu prasmju un amatniecības tradīciju saglabāšanu, celt to prestižu sabiedrībā un piedāvāt vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem iepazīt latgalisko dzīvesziņu caur amatnieku un mākslinieku darbiem, audzēt latviešu pašapziņu.

Ludzas vecpilsētas sirdī bijušās linu noliktavas ēkā Tālavijas ielā 27a darbojas meistari ar sirdssiltumu radot tautas tērpus, koka un māla, metāla darbus, pētot un rekonstruējot senus amatu meistaru prasmes un lietas, mācoties un ierādot vērtīgas darba prasmes visiem interesentiem.

Ludzas amatnieku centrā viesmīlīgi gaidīts ikviens, kam interesē vēsture, amatniecības prasmes un tautas tradīcijas. Apmeklētāji var izvēlēties sev tīkamu nodarbi:

1. Ekskursija Ludzas amatnieku centrā

Ekskursija Suprādku istabā ar stāstu par amatu vēsturi un dzīvi Latgalē un seno arodu demonstrāciju. Ekskursija grupām jāpiesaka iepriekš pa tālruni 29467925

1. Latgaļu amatniecības vēstures stāsts

Ekskursijas laikā gids seno latgaļu tērpā stāsta par latgaļu dzīvi senos laikos, tikumiem un vērtībām, par amatniecības lomu ģimenes sētas dzīvē, ierāda kādreizējos zemnieka sētā darītos darbus, meistari ierāda dažādu seno amatnieku arodu prasmes, aicinot apmeklētājus
aktīvi līdzdarboties. Ekskursijas nobeigumā piedāvā nelielu cienastu latgaļu gaumē.

2. Ludzas amatnieku tautas tērpu stāsts

Tajā ikviens varēs papildināt savas zināšanas par Ludzas novada arheoloģiskajiem un etnogrāfiskajiem sieviešu un vīriešu tautas tērpiem. Tie ir unikāli Ludzas apkārtnes vēstures liecinieki, stāsts par to tapšanu, savdabību un atradumiem kopā ar Ludzas meistariem. Iespēja uzlaikot Latgales tautas tērpus, lai nonāktu pie sava personīgā tērpa gatavošanas stāsta. Piedāvā individuālas konsultācijas un tautas tērpu izgatavošanu pēc vēlmēm.
Ekskursijas ilgums no 1 līdz 1,5 stunai. Iepriekš piesakot var vienoties par ekskursijas laiku, vēlmēm, kā arī unikālu iespēju grupām pasūtīt un nobaudīt senos latgaļu ēdienus Latgaļu kukņā, Cena pēc vienošanās. Ja piesaka ekskursiju un pusdienas - ir cenas atlaide. Pieteikties pa tel. 29467925, 29123749 vai e-pastu: [email protected]

2.TAUTAS TĒRPU IZGATAVOŠANA

Ludzas amatnieku centrā veic gan arheoloģisko, gan etnogrāfisko, gan stilizēto skatuves tērpu konsultācijas, izgatavošana, komplektēšana - pēc privāta pasūtījuma individuāli, ģimenēm un pašdarbības  kolektīviem.

Ludzas amatnieki piedāvā konsultācijas par individuāla tautas tērpa komplektāciju, izvēli un izgatavošanu.

3. Ludzas amatnieku MEISTARDARBNĪCAS

Ceļotājiem ir iespāa darbošanās ar meistariem keramikas, aušanas, seno arodu un rokdarbu meistardarbnīcās, demonstrācija, aroda apgūšana, prasmju skolas pasākumi,aroda meistarklases ekskursantu grupām un ģimenēm.

Iepriekš piesakoties var vienoties par meistardarbnīcu veidu, laiku, vēlmēm. Iespēja darboties un apgūt iemaņas keramikas virpošanas, aušanas, celošanas, virvju vīšanas, linu apstrādes un peterņu pīšanas, vērpšanas, adīšanas, vienas adatas pinuma,  grozu pīšanas, sveču liešanas, svilpaunieku un svilpīšu  gatavošanas, koka darbu gatavošanas un restaurācijas, un daudzas citas prasmes. darbošanos vislabprātāk piesaka  ģimenes ar bērniem, bērnu grupas un interesentu pulciņi kāda amata apgūšanai. Laiks -1 līdz 6 stundas. Cena – meistara darba un izejmateriālu vērtība, jāvienojas piesakot pa tālruni 29467925. [email protected]

Tāpat ceļotājiem iesakām pieteikt arī vecākās Latvijas pilsētas Ludzas vecpilsētas ekskursiju, ilgums 1-1,5 stundas, Ludzas novada Tūrisma informācijas centrā pa tel. 65707203, vai e-pastu: [email protected]. Ieskaties mājas lapā www.visitludza.lv.

Avots: Ludzas novada TIC

Turība - 3559
Jaunas izstādes Cēsu Izstāžu namā

Jaunas izstādes Cēsu Izstāžu namā

Cēsu Izstāžu namā jaunas izstādes un akcija ”Cēsnieku dienas” - cēsniekiem un novadniekiem pirmdienās un otrdienās Izstāžu nama apmeklējums par īpašu cenu.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Alūksnes pilsētas svētki

Alūksnes pilsētas svētki

ALŪKSNE- MANU SAJŪTU PILSĒTA Alūksne- pilsēta ezera krastā- caur emocijām, dažādu noskaņu sajūtām svinēs, godinās, izgaršo, izbaudīs kopā būšanas svētkus!

Alūksnes TIC

Izstāde

Izstāde "Atgriešanās"

No 9. jūlija līdz 31. augustam, Līvānu stikla un amatniecības centra apmeklētājiem ir iespējams apskatīt Lietuvas stikla mākslinieka Remigijusa Kriukas darbu izstādi “Atgriešanās”

Līvānu TIC

Seno amatu darbnīca

Seno amatu darbnīca "Klēts"

Seno amatu darbnīca “Klēts” izveidota Raiņa mājā Berķenelē. Ēkas pirmajā stāvā ierīkota dažādu seno amatu ekspozīcija.

TAKA

Glempings

Glempings "BikBus"

Augšdaugavas novadā parādījās ekskluzīva atpūtas un ekskursiju vieta – glempings “BikBus”. Tā ir pirmā unikāla vieta Latgalē ar iespēju nakšņot autobusā.

TAKA