SIXT no ārvalstīm palīdz nokļūt mājās 52 ģimenēm

Esam piedzīvojuši Latvijas vēsturē lielāko repatriāciju, kas vēl pilnībā nav noslēgusies -  patlaban dažādās pasaules malās atrodas 259 Latvijas valstspiederīgie.

Latvijā vadošais īstermiņa un ilgtermiņa auto nomas pakalpojumu sniedzējs SIXT pēc 17. marta, kad tika slēgta starptautisko pasažieru kustība, mājās palīdzējis nokļūt 52 ģimenēm, nodrošinot nomas automašīnu braucienam no kaimiņvalstīm - Lietuvas un Igaunijas uz Latviju, kā arī no Latvijas braucieniem uz Lietuvu, Igauniju un Poliju.

Kā zināms, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, 17. martā Latvija slēdza visu starptautisko pasažieru kustību, kas ne vien būtiski mainīja ceļojuma plānus tūristiem no Latvijas, bet lika pieņemt nekavējošu lēmumu par atgriešanos dzimtenē tiem, kuri ārzemēs mācījās vai strādāja. Līdzīgu situāciju piedzīvoja Latvijā dzīvojošie ārzemnieki.

SIXT kā starptautiska autonoma, kas ir pārstāvēta visās Baltijas valstīs, nodrošināja iespēju drošā veidā nokļūt mājup ar nomas automašīnu tiem, kuri kā ielidošanas vai izlidošanas vietu bija izvēlējušies Igauniju vai Lietuvu. Ar SIXT nomas automašīnu no Lietuvas un Igaunijas Latvijā atgriezušās 35 ģimenes, kamēr uz kaimiņvalstīm devušās 17.

Ar savu atgriešanās stāstu dalījusies Anete, kura pēc Latvijas robežu slēgšanas no Amerikas Savienotajām Valstīm Latviju sasniedza 30 stundu laikā, dzimtenē ierodoties 19. martā. Uz Čikāgu Anete bija devusies praksē,  atgriezties Latvijā bija plānots šā gada aprīlī: "Saņemot informāciju, ka no 17. marta Latvijas robeža tiks slēgta, nojautu, ka mājās atgriešanās laiks varētu tikt mainīts, iespējams, uz pavisam nezināmu datumu. Tā kā informācija pēc 17. marta par notiekošajiem procesiem gan ASV, gan Eiropā kļuva arvien neskaidrāka, sāku apsvērt domu, ka labāk būtu doties mājās, kamēr tas ir iespējams, nevis atgriešanās laiku pārcelt uz nezināmu nākotni."

Ar Amerikā strādājoša tūrisma aģenta palīdzību dažu stundu laikā diviem cilvēkiem tika iegādātas biļetes lidojumiem Čikāga-Toronto-Frankfurte-Viļņa.

"Kamēr gaidījām apstiprinājumu aviobiļetēm, domājām kā tiksim no Viļņas lidostas mājās. Sākuma risinājums - mūs kāds no Latvijas varētu sagaidīt Viļņas lidostā, bet ātri saņēmām informāciju, ka latvieši nevar iebraukt Lietuvas teritorijā. Radās doma ar taksometru braukt līdz Latvijas robežai, tad 300 metrus vilkt somas no Lietuvas līdz Latvijas robežai, kur mūs sagaidītu. Arī šis nelikās īpaši labs risinājums. Sapratām, ka mēs pēc visiem garajiem lidojumiem varētu būt vīrusa pārnēsātāji, tādēļ karantīnā būtu jāsēž gan taksometra šoferim, gan tam, kurš mūs sagaidītu Latvijas pusē. Kā labāko risinājumu izvēlējāmies noīrēt automašīnu Viļņas lidostā, ar kuru aizbraukt līdz Rīgas lidostai, kur mūs sagaidītu mūsu personīgais auto, ar ko doties mājās, karantīnā. Paldies SIXT autoīrei, kas atsaucīgi piedāvāja veikt rezervāciju un garantēt mums auto Viļņas lidostā. Tas bija pareizais lēmums, jo pārlidojumu laikā mums vairākas reizes nācās uzrādīt īres līgumu un pārliecināt lidostu personālu, ka mēs neplānojam palikt Lietuvā, bet gan esam nodrošinājuši sev veidu, kā tikt mājup uz Latviju," tā par iespējām tikt mājup atceras Anete.

Ņemot vērā, ka ārkārtas situācija Latvijā ir pagarināta līdz š.g. 12. maijam, LR Ārlietu ministrija prognozē, ka Latvijā gribēs atgriezties arī tie cilvēki, kuri iepriekš bija nolēmuši nogaidīt līdz 14. aprīlim, kad sākotnēji izsludinātais ārkārtas situācijas termiņš būtu noslēdzies.

SIXT atgādina, ka joprojām uz Latviju var nokļūt tranzītā caur Helsinkiem, no kurienes kursē prāmji uz Tallinu. Tāpat joprojām ir iespējama ielidošana Tallinas lidostā. Igaunijā tranzīta ceļš ir atvērts pie šādiem nosacījumiem: ir atļauts atgriezties Latvijas valstspiederīgajiem, ja viņu ceļojuma mērķis ir atgriešanās mājās (Latvija) un nav slimību simptomu; ir iespēja uzrādīt apliecinājumu/pierādījumus kā persona nokļūs līdz Igaunijas - Latvijas robežai. Nokļūšana uz Latviju vai vismaz līdz tās robežai ir iespējama ar speciālā reisā norīkotiem autobusiem, vilcienu vai nomas automašīnu. Ja Latvijas valsts piederīgajam nebūs iespējams pierādīt, ka iebraukšana Tallinā ir tranzītam tālākam ceļam uz Latviju, viņu var neielaist lidmašīnā.

Drošākais veids, lai nokļūtu no Igaunijas lidostas uz Latviju, ir nomas automašīna. SIXT klientiem tiek nodrošināta vienvirziena nomas iespēja, kas nozīmē, ka mašīna var tikt saņemta Tallinas lidostā un nodota Latvijā klientam ērtā vietā, lai tiktu ievērota prasība ievērot pašizolāciju Covid-19 vīrusa ierobežošanai. Klientu un darbinieku drošībai nomas automašīnas tiek rūpīgi dezinficētas, tām tiek nodrošināts daudzpakāpju tīrīšanas process. Papildu aizsardzībai tiek izmantots ozonators, kas iznīcina baktērijas un vīsrusus, bet vienlaicīgi ir drošs cilvēkam un dabai. Nomas automašīnu ātri un vienkārši var rezervēt SIXT mājas lapā. Klientu atbalstam tiek nodrošināts diennakts palīdzības tālrunis.  

KONTEKSTS:

Saistībā ar Covid-19 izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, kas būs spēkā līdz 12. maijam un kuras laikā noteikti ierobežojumi, tajā skaitā - aizliegti starptautiskie pasažieru pārvadājumi. Lai cilvēki varētu atgriezties mājās, tika realizēta Latvijas valstspiederīgo repatriācijas operācija, kas noritēja līdz 30. martam un atsāksies pēc 14. aprīļa.

Saskaņā ar Delfi.lv publicēto informāciju kopš 17. marta, kad stājās spēkā starptautisko pasažieru pārvadājumu aizliegums, ar īpašu satiksmes ministra atļauju noorganizēti 123 repatriācijas reisi, tādējādi ļaujot Latvijā ieceļot aptuveni 3600 cilvēkiem. Tikmēr no Latvijas ar šādiem reisiem izceļojuši aptuveni 1400 cilvēki.  

Visiem Latvijas valstspiedrīgajiem, kuri vēlas atgriezties, jāsazinās ar LR Ārlietu Ministrijas konsulāro dienestu, sūtot e-pastu uz [email protected] Vienlaikus visi ārzemēs palikušie tiek aicināti turpināt meklēt iespējas nokļūšanai Latvijā.

Par SIXT

SIXT ir vadošais mobilitātes pakalpojumu sniedzējs Eiropā, kas dibināts 1912.gadā Minhenē, Vācijā. Šobrīd SIXT ir pieejams vairāk kā 100 pasaules valstīs, 2000 apkalpošanas vietās. SIXT sniedz auto nomas, auto koplietošanas, kopbraukšanas, pilna servisa auto līzinga un autoparku vadības pakalpojumus, būdams tehnoloģisko inovāciju līderis šajās sfērās.

Par SIXT Baltijā

SIXT savu darbību uzsāka 2010. gadā, kad autoparku vadības uzņēmums Transporent kļuva par SIXT rent a car un SIXT Leasing franšīzes partneri Baltijas valstīs. Uzņēmums sniedz auto nomas un līzinga pakalpojumus, apkalpo un konsultē Baltijas lielāko uzņēmumu autoparkus, kā arī uzņēmumus ar nelielu automašīnu skaitu, kopā apkalpojot 6500 automašīnas. Savukārt īstermiņa auto nomā pieejamas vairāk nekā 750 BMW, Audi, Mercedes Benz, Volswagen, Toyota, Nissan un citu pasaules vadošo ražotāju automašīnas. Baltijā ir pieejami SIXT auto nomas biroji Rīgā, Jūrmalā, Liepājā, Ventspilī, Tallinā, Tartu, Viļņā, Kauņā, Palangā un Klaipēdā, kā arī šo pilsētu lidostās. Vairāk par uzņēmumu: www.sixt.lv.

Avots: sixt.lvViesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

Pievienojies jautrai Jaungada sagaidīšanas ballītei mūsu lielākajā pasākumu zālē "Omega" kopā ar grupu Dziļi Violets un vakara vadītāju Kasparu Breidaku.

EUR 130 | Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Jēkabpils novadā radītas dāvanas

Tuvojas Ziemassvētki - prieka un dāvināšanas laiks! Jēkabpils novada čaklie mājražotāji un amatnieki sagādājuši garšīgas, lietderīgas un sirsnīgas dāvanas.

Jēkabpils novada TIC

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Seko Visit Bauska Adventes kalendāram!

Katru dienu, līdz pat Ziemassvētkiem, Visit Bauska Facebook lapā plkst. 12:00 publicējam idejas, ieteikumus, atlaižu kodus un daudz ko citu interesantu!

Bauskas TIC

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Baudi ziemas priekus Aizkraukles novadā!

Klāt ir gaidītā nedēļas nogale, kas mūs priecē ar baltu sniega kārtu, salu degungalā un vēlmi baudīt ziemas priekus.

Aizkraukles novada TIC

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši"

Līdz 2023.gada 22. janvārim Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī skatāma Harija D.Liepiņa fotoizstāde “Šoreiz viņi paši”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

Sagaidi Jauno 2023. gadu dzīvās džeza mūzikas ritmu pavadījumā no grupas AG Trio restorānā Esplanāde. Izbaudi bagātīgu svinību bufeti un dzirkstošus dzērienus.

EUR 110 | Esplanāde

Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”, Augšdaugavas novadā. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Bauskas muzejā 10.decembrī no plkst. 11:00 - 15:00 bezmaksas darbnīca “Eglīšu rotājumi 20. gs. 20.-30. gados Latvijā”

Bauskas TIC

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

TAKA

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Nedēļas pasākumi Augšdaugavas novadā

Visi ir laipni aicināti ielūkoties nedēļas kultūras pasākumos un izstāžu piedāvājumā Augšdaugavas novadā!

TAKA

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus Sirds katoļu baznīcas.

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -