18. februāris vēsturē: Gambija iegūst neatkarību no Lielbritānijas

Jānis Pēteris Bērziņš | 2025.02.18

Gambijas Islāma Republika ir valsts Rietumāfrikā un tā ir vismazākā valsts Āfrikas kontinentālajā daļā. Gambijai ir sauszemes robeža vienīgi ar Senegālu.

1965. gada 18. februārī Gambija ieguva neatkarību no Britu impērijas un kļuva par Nāciju sadraudzības locekli. Gambijas galvaspilsēta ir Bandžula, bet lielākā pilsēta ir Serekunda. Gambijā ir liberāla, uz brīvā tirgus balstīta ekonomika. Galvenie ienākumu avoti ir lauksaimniecība (zemesriekstu eksports). Attīstās tūrisma industrija.

Mazākā Āfrikas kontinenta valsts Gambija ceļotājus vilina ar tropisko klimatu un savām saulainajām pludmalēm Atlantijas piekrastē. Taču te var ne tikai laiskoties pludmalē! Piedzīvojumu meklētājus gaida laivošana Gambijas upē un tās krastos kuplojošie nacionālie parki ar eksotiskiem putniem un īstiem Nīlas krokodiliem. Tam visam piedevās – īsts afrikāņu kolorīts un gadu simtiem glabātas tradīcijas.

Gambijai ir 80 kilometrus gara Atlantijas okeāna krasta līniju rietumos, bet no pārējām malām to aptver Senegāla. Valsts sauszemes teritorija ir 11 300 kvadrātkilometri, no kuriem 1300 kilometri ir ūdens. Valsts sauszemes robežas garums tai ir 749 kilometri.

Valsts virsma ir līdzena, augstākas punkts - Sarkanais Akmens - atrodas tikai 53 metrus virs jūras līmeņa. Garākā upe valstī ir Gambija.

Gambijas lielākie dabas resursi ir zivis un zemesrieksti. Tā atrodas subekvatoriālajā klimata joslā. Valstij ir raksturīgas karstas, lietainas vasaras un nedaudz vēsākas un sausākas ziemas. Pēdējo 30 gadu laikā nokrišņu daudzums ir samazinājies par 30%. Pamazām lietus meži pārvēršas tuksnešos, un valsti apdraud slimības.

Zīmīgi, ka 17. gadsimtā Gambijai bija saistība ar Latviju. Kurzemes un Zemgales hercogistei bija aizjūras īpašumi Rietumāfrikā Gambijas upes grīvā.

Avots: BalticTravelnews.com/history.com


celojumubode - 3891
28. Gaujas plostnieku svētki

28. Gaujas plostnieku svētki

16.-17. maijā Strenčos tiksimies 28. Gaujas plostnieku svētkos “Kad Gaujas atvari mostas…”!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Iegūsti priekšrocību!

Iegūsti priekšrocību!

Atklāj pasauli ar 10% atlaidi lidojumiem no Rīgas. Noklikšķini, lai uzzinātu vairāk...

Turkish Airlines

Brīvdienu māja “Mazligzdiņa”

Brīvdienu māja “Mazligzdiņa”

Brīvdienu māja “Mazligzdiņa” atrodas gleznainā vietā, starp Luknas un Boltaru ezeriem.

TAKA

Pāvilostai svinēs 146 gadu jubileju

Pāvilostai svinēs 146 gadu jubileju

No 16. līdz 18. maijam Pāvilostā norisināsies pilsētas 146. dzimšanas dienas svinības ar devīzi “Vienā laivā”

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

🍒airBaltic MEGA SALE izpārdošana!

🍒airBaltic MEGA SALE izpārdošana!

Izpārdošanā iekļauti visi galamērķi visa gada garumā – izmanto iespēju saplānot ceļojumus līdz pat gada beigām izdevīgāk!

EUR 33 | Latvia Tours - Berga bazārs

Avis Campers

Avis Campers

Gatavs vasaras piedzīvojumiem? Rezervē kemperi jau tagad un nodrošini sev neaizmirstamu ceļojumu!

Avis

Muzeju nakts Liepājā

Muzeju nakts Liepājā

Sestdien, 17. maijā, rietot saulei un iemirdzoties zvaigznēm, Liepāja atdzīvosies ar daudzveidīgu pasākumu programmu, kur katrs atradīs sev ko tīkamu.

Liepājas reģiona TIB

Gaujas plostnieku svētki Strenčos

Gaujas plostnieku svētki Strenčos

16. un 17. maijā aicinām uz 28. Gaujas plostnieku svētkiem Strenčos “Kad Gaujas atvari mostas…”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Glempings Daugavas lokos

Glempings Daugavas lokos

Vienā no skaistākajām vietām Latvijā, pašas likteņupes krastā atrodas jaunais Glempings Daugavas lokos.

TAKA

Muzeju nakts Zilākalnā

Muzeju nakts Zilākalnā

17. maijā no 17.00-22.00 aicinām izbaudīt Muzeju nakts pasākumus un aktivitātes Zilākalna Kultūrvēstures un apmeklētāju centrā!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Kalkūnes muižas pils

Kalkūnes muižas pils

Celta 1890. – 1892.g. pēc pazīstamā arhitekta V. Neimaņa projekta. Pils ēka ir asimetriska.

TAKA

Itāļu šarms un viss iekļauts!

Itāļu šarms un viss iekļauts!

Vairākas valstis vienā ceļojumā – katru dienu pamosties jaunā pilsētā! Ideāli visiem vecumiem – no mini kluba bērniem līdz spa un ekskursijām pieaugušajiem

EUR 550.00 | Latvia Tours - Berga bazārs

Zinātnes un izklaides diena Tartu

Zinātnes un izklaides diena Tartu

Pārsteigumiem pilna diena Tartu- Ahha centrs un vienmēr jaunā Tartu pilsēta- 07.09.2025, cena 40 EUR

Nikos Travel

“Kvadrifrons” politiskā rasola izrāde

“Kvadrifrons” politiskā rasola izrāde

16. maijā plkst. 19.00 Valmiermuižas alus viesistabā teātra trupas “Kvadrifrons” politiskā rasola izrāde “Vēlēšanās”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Viesu nams “Baltiņi”

Viesu nams “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm. Šeit dominē postmodernisma stila interjers ar antīkiem elementiem.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Saliņas"

Sēlijas pusē, Eglaines pagastā, skaistā Sviļa ezera krastā, izveidots atpūtas komplekss, kur viesiem tiek piedāvātas ērtas un komfortablas naktsmītnes.

TAKA

Omāna,cena no 959 eur !!!

Omāna,cena no 959 eur !!!

Omānas Sultonāts, kas pazīstams kā Arābijas pērle.

EUR 959 | Itaka Latvia

Līgo Višķos 2025

Līgo Višķos 2025

Vasaras gaidītākais notikums Višķu estrādē – festivāls Līgo Višķos 2025, kuru vairāk nekā 10 gadus Augšdaugavas novada pašvaldība rīko Luknas ezera krastā.

TAKA

Maldīvas - cena no 1679 eur !!!

Maldīvas - cena no 1679 eur !!!

EUR 1679 | Itaka Latvia

Kipra - atpūtas sezona sākusies

Kipra - atpūtas sezona sākusies

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 528 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -