Parīzē atklāj pasaulē lielāko ielu gleznojumu (video)

Radošs franču mākslinieku tandēms Ella & Pitr Parīzē izveidojuši pasaulē lielāko ielu gleznojumu, taču interesentiem to atrast varētu būt visai sarežģīti.

25.000 kvadrātmetrus lielais mākslas darbs ir redzams tikai no augšas, jo atrodas uz milzīgas ēkas jumta. Gleznojumā attēlota kundze gados, kura ar rādītājpirkstu norāda uz sešu joslu šoseju, kas atrodas virs lielās ēkas un šķietami sašķeļ mākslas darbu.

Virs kundzes galvas redzams vējā lidojošs plastmasas maisiņš, kas izveidots uz laukuma, netālu no ēkas. Mākslas darbā dominē Francijas karoga krāsas – sarkana, balta un zila.

Mākslas darba autori stāsta, ka šim milzīgajam zīmējumam viņus iedvesmojusi pašu vecmāmiņa Silvette, kura allaž bija norūpējusies par dažādām sīkumainām lietām. Automašīnas, kas traucas uz šosejas, ir salīdzinoši mazas pret lielo zīmējumu. Vecmāmiņa skatās uz ceļu un prāto – visur ir tik daudz cilvēku. Viņai viss notiek pārāk ātri…

Darba radīšana aizņēma 8 dienas – katrā no tām tika strādāts 2 stundas un palīdzēt iesaistījušies arī mākslinieku draugi un brīvprātīgie.

Plašāka informācija par Ellas un Pitr darbiem pieejama viņu oficiālajā mājaslapā.


Avots: Baltictravelnews.com/lonelyplanet.com

Turība - 3559