Kādi negadījumi latviešiem visbiežāk ārzemēs atgadās ar nomas auto?

83% no Latvijas iedzīvotājiem ārzemju ceļojumos vismaz reizi braukuši ar auto; lielākā daļa no latviešiem, kas ar auto ceļo, vismaz reizi to ir arī nomājuši (88%), liecina If Apdrošināšana veiktā aptauja. Negadījumi ar nomātiem auto galvenokārt notiek aktīvās tūrisma sezonas laikā - no maija līdz vasaras beigām. Nomātās automašīnas biežāk tiek apskādētas Itālijā.

Negadījumos biežāk iekļūst Eiropas dienvidu valstīs

Nomātās automašīnas biežāk tiek apskādētas valstīs, kas ir populāri ceļojumu galamērķi. Pēc If Apdrošināšanas datiem pirmajā vietā pēc negadījumu biežuma ierindojas Itālija, bet negadījumi ar nomas automašīnām notiek arī citās Eiropas dienvidu valstīs – Spānijā un Portugālē. Īpaši var izcelt arī Maltu un Kipru, abās valstīs ar auto brauc pa kreiso ceļa pusi, tas varētu būt iemesls biežāk apskrāpētām automašīnām. Ziemā negadījumi ar nomas auto vairāk atgadās valstīs, kas iecienītas slēpotāju vidū.

Pārsvarā negadījumi ar nomas auto notiek Eiropā, bet dažreiz arī eksotiskākos galamērķos. "Šogad kāds ceļotājs ar nomāto auto ceļoja pa Dienvidāfrikas Republiku un, braucot pa grūti izbraucamu ceļa posmu, tika sabojāta auto apakšējā daļa. Par bojājumu auto noma kā pašrisku ieturēja 1147 eiro. Šo summu vēlāk atgriezām, jo kopā ar ceļojumu apdrošināšanu ceļotājs bija apdrošinājis arī nomas auto pašrisku," stāsta If Apdrošināšanas Ceļojumu apdrošināšanas produkta vadītājs Endijs Melecis.

Biežāk vainīgi paši vadītāji

If Apdrošināšanas statistika liecina - vairumā gadījumu, kad ceļojuma laikā bojātas nomātas automašīnas, vainīgs bijis pats vadītājs. "Visbiežākie bojājumi ir dažādi virsbūves skrāpējumi. Automašīnu bamperi, spoguļi vai durvis tiek apskrāpētas, novietojot auto šaurās stāvvietās, uzbraucot apmalēm vai braucot pa līkumotiem, šauriem kalnu ceļiem, pie kā vadītāji nav pieraduši. Pēc mūsu datiem vidējie zaudējumi par šādiem bojājumiem ir no 300 līdz 500 eiro," komentē Melecis.

Trešdaļā gadījumu skrāpējumu izcelsme nav zināma

Tomēr aptuveni trešā daļa no autovadītājiem atzīst, ka viņiem nav skaidrs, kā bojājums uz nomas auto radies. Iespējams, cita automašīna to noskrāpējusi, kamēr auto atradies stāvvietā vai skrāpējums netika pamanīts, kad auto tika iznomāta. Tādēļ, saņemot auto, kopā ar nomas darbinieku ir svarīgi piefiksēt visus esošos defektus. Skrāpējumus un citus bojājumus ieteicams nofotografēt, lai vēlāk var pierādīt, ka konkrētais skrāpējums uz auto bija jau pirms iznomāšanas.

Kā pasargāt sevi no finansiāliem zaudējumiem?

Auto nomas uzņēmumu piedāvātajā apdrošināšanā noteiktais pašrisks var būt vairāk nekā 1000 eiro. Ja autovadītājs, slēdzot līgumu, vēlas nulles pašrisku, tad šāda apdrošināšana maksās daudz dārgāk, nereti sasniedzot to pašu apmēru, ko auto nomāšana. "Daudziem šis vēl ir jaunums, bet, iegādājoties If ceļojumu apdrošināšanu, iespējams izvēlēties iespēju apdrošināt arī auto nomas pašrisku. Tas nozīmē – gadījumā, ja nomas auto tiks sabojāts, mēs atgriezīsim samaksāto pašrisku, ko no kredītkartes būs ieturējusi auto nomas kompānija. Maksimālā summa ir 2000 eiro," skaidro If eksperts, norādot, ka iespēju apdrošināt arī auto nomas pašrisku ceļotāji izmanto arvien biežāk.

Katrs piektais auto ārzemju braucienā tiek bojāts

If Apdrošināšana šajā vasarā veica aptauju, lai noskaidrotu, cik bieži ārzemju braucienos tiek bojātas automašīnas. Ceļojumā ar savu personīgo vai nomāto auto ārzemēs tiek bojāta katra piektā automašīna. Kopumā sievietes negadījumus ar auto piedzīvojušas nedaudz biežāk nekā vīrieši.

Lai notikušais negadījums neiedragātu ceļotāju finanses, pirms ceļojuma jāpārliecinās, ka personīgajam auto ir KASKO apdrošināšana, bet nomas auto – jāizvēlas arī auto nomas pašriska apdrošināšana.

Aptauju If Apdrošināšana veica sadarbībā ar pētījumu kompāniju "Inspired UM", tajā piedalījās vairāk nekā 1000 respondentu.

Avots: If P&C Insurance AS Latvijas filiāleBrauc slēpot uz Mežinieki

Brauc slēpot uz Mežinieki

Brauc slēpot uz ziemas sporta centru "Mežinieki". No šī gada būs pieejama distanču slēpju noma.

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

Ziemassvētku eglītes iedegšanas svētki

Ziemassvētku eglītes iedegšanas svētki

Skuju adatiņas gaismu ada. Pa valdziņam vien top īpašā sajūta. Silda un brīnumu sagaida. Aicinām uz Ziemassvētku eglītes iedegšanas svētkiem Valmieras novadā!

Valmieras TIC

Ziemassvētku laiks Alūksnes Bānīša stacijā

Ziemassvētku laiks Alūksnes Bānīša stacijā

Gada izskaņa pienāk ar skaisto Ziemassvētku un brīnuma gaidīšanas laiku. Svētku sajūtu smelties un uzburt sev īsto Ziemassvētku sajūtu, aicinām Alūksnes dzelzce

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Operetes teātra koncertprogramma Balvos

Operetes teātra koncertprogramma Balvos

Operetes teātra teatralizētā koncertprogramma «Musique d’amour» izskanēs Balvu Kultūras un atpūtas centrā

Balvu TIC

Estravel Latvia dāvanu karte

Estravel Latvia dāvanu karte

Vai Ziemassvētku un Jaunā gada dāvanas sagādāšana rada galvassāpes? // Estravel Latvia dāvanu karte ir lieliska izvēle un īsts pārsteigums!

EUR 50 | Estravel Latvia

Atpūta Lavendel Spa, Tallinā

Atpūta Lavendel Spa, Tallinā

Ideāla atpūta Igaunijā (divatā vai ar ģimeni), prom no pilsētas Lavendel Spa Hotel no 49 EUR (parastā cena līdz 105 EUR)

EUR 49 | Hookusbookus.com

Jūsu pirmais ceļojums Japānā, no Rīgas

Jūsu pirmais ceļojums Japānā, no Rīgas

Lidojums no Rīgas, transfēri, 8 naktis viesnīcās noteiktās ēdienreizes un ekskursiju programma. // Cena spēkā līdz 30.12.

EUR 2550 | Estravel Latvia

Spa atpūta Tallinā no 59 EUR

Spa atpūta Tallinā no 59 EUR

Atpūta divatā Park Inn by Radisson Meriton ar ūdens un pirts centra apmeklējumu no 59 EUR (parastā cena līdz 156 EUR)

Hookusbookus.com

Luksus klases kruīzi. Īpašie piedāvājumi

Luksus klases kruīzi. Īpašie piedāvājumi

Luksus klases kruīzi par īpašu cenu līdz 12.12. // Baidiet augstākās klases apkalpošanu!

EUR 2699 | Estravel Latvia

Jaunā gada sagaidīšana PORTO!

Jaunā gada sagaidīšana PORTO!

Ceļojums piemērots visiem, kam patīk redzēt krāšņus dabasskatus un īpatnēju, tikai Portugālei raksturīgu arhitektūru, baudīt labus ēdienus un lieliskus vīnus..

EUR 999 | Latvia Tours

Uzdāvini Liepājas dāvanu karti

Uzdāvini Liepājas dāvanu karti

Izcils veids kā iepriecināt gan Liepājas iedzīvotāju, gan pilsētas viesi lieliskai laika pavadīšanai kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem, ģimeni un draugiem.

Liepājas reģiona TIB

Īsais kruīzs Arābu Emirātos

Īsais kruīzs Arābu Emirātos

Abū Dabī - Dubaija - Abū Dabī //4 naktis // 15.12, 19.12.2022. un 16.03.2023.

EUR 209 | Estravel Latvia

Lauku pirts prieki SPA visnīcā Ezeri

Lauku pirts prieki SPA visnīcā Ezeri

1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis un lauku pirts rituāls pirtnieka vadībā

EUR 230 | Estravel Latvia

Ziemassvētku koncerts Jelgavas tornī

Ziemassvētku koncerts Jelgavas tornī

10.decembrī 18:00 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa skatu laukumā Ziemassvētkus ieskandinās koncerts “Veltījums gaismai”. Tālrunis uzziņām 63005447

EUR 27 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Ģimenes spa atpūta Viimsi SPA

Ģimenes spa atpūta Viimsi SPA

Lieliskas ģimenes brīvdienas ar plašu izklaides centru bērniem un spa centru Tallinn Viimsi SPA no 89 EUR (parastā cena līdz 154 EUR)

Hookusbookus.com

Karostā Adventes laika ieskaņas pasaākumi

Karostā Adventes laika ieskaņas pasaākumi

Četrās svētdienās apmeklētāji tiks aicināti Ziemassvētku stāstos par Karostu, tirdziņiem, meistarklasēm

Liepājas reģiona TIB

-30% Piedzīvojumu ceļojumiem līdz 08.12

-30% Piedzīvojumu ceļojumiem līdz 08.12

Gada lielākā Piedzīvojumu ceļojumu izpārdošana! Atlaide līdz 30% ceļojumiem visā pasaulē tikai līdz 08.12. Ceļošanas periods līdz 30.04.

EUR 382 | Estravel Latvia

Atpūta ar picas baudīšanu ģimenei

Atpūta ar picas baudīšanu ģimenei

Ziemas atpūtas piedāvājumi jau klāt.

Bellevue Park Hotel Riga

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāls

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāls

No 25. februāra līdz 11. martam Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls piedāvās spožu ceļojumu mūzikas pasaulē. Biļetes ir jau pieejamas tirdzniecībā.

Liepājas reģiona TIB

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -