9. maijs vēsturē: Pazaudēto zeķu diena

Ja esi cilvēks, kuram visai bieži pazūd zeķes, ņem vērā - visā pasaulē 9. maijā atzīmē Nacionālo pazudušo zeķu dienu, un cilvēki tajā tiek aicināti atvadīties no vientuļniecēm - zeķēm.

Lai gan mūsdienās ir radītas zeķes, kurās iestrādāti sensori un pazaudēt tās praktiski ir neiespējami, būsim atklāti, katram ir gadījies pazaudēt savu zeķi (visticamāk – vairākas) un tā arī nesaprast – KUR tā pazudusi. Bieži vien tiek jokots, ka zeķes apēd veļas mašīnas, aizvelk peles vai tām pieaug kājas un tās pašas dodas plašā pasaulē.

Tomēr arī šai mistērijai, izrādās, ir atrisinājums - Zeķu pazušanas mīklas šķetinājuši psihologs Saimons Mors un statistiķis Džefs Elliss. Viņi secinājuši, ka zeķu pazušanai ir vairāk praktisku, nevis pārdabisku iemeslu.

Izrādās, zeķēm ir netikums aizkrist aiz veļas kastes, nokrist no veļas auklas, tāpat arī tās bieži vien tiek saliktas kopā ar nepareizo pāri vai ieliktas mazgāšanai ar nepareizas krāsas apģērbu.

Kā radās zeķes?

Zeķu pirmsākumi meklējami aptuveni 300 līdz 500 gadus pirms Kristus un tās tika izveidotas ar šūšanas tehnikas palīdzību, kuru sauc naalbinding - adīšanas un tamborēšanas apvienojums. Šis zeķu pāris tika atrasts Ēģiptē un tām bija ļoti īpatnēja forma, lai tās varētu vilkt ar tā laika sandalēm. Vēlāk zeķes tika veidotas arī no dzīvnieku ādām un tika sietas ap potītēm, līdzīgi kā pastalas.

Vēlāk Senie Grieķi zeķes veidoja no dzīvnieku vilnas un spalvām, lai tās sildītu kājas. Pēc tam Senajā Romā zeķēm līdzīgus apģērba gabalus veidoja no ādas un pašu austiem audumiem.

Tikai ap 15. gadsimtu zeķes kļuva kā dekoratīvs apģērba elements un ieguva līdzīgu funkciju, kāda tām ir tagad. Šajā gadsimtā arī parādījās pirmās rakstainās zeķes un tās sāka ražot dažādos garumos, izmēros un veidos.

Līdz 18. gadsimtam zeķes jau bija kļuvušas par lielākās daļas iedzīvotāju ikdienas apģērba gabalu. Jauna ēra zeķu ražošanā sākās 1938. gadā, kad tika radīts neilons – tas ļāva ražot lētākas, plānākas un daudz dažādākas zeķes un tā zeķes kļuva par daudzu cilvēku ikdienas sastāvdaļu un iemīļotu apģērba gabalu.

Avots: Baltictravelnews.com/daysoftheyear.com

Lauku Ceļotājs - 3575
Garšu piedzīvojums - Liepaja Gourmet!

Garšu piedzīvojums - Liepaja Gourmet!

Pirmdien, 2. augustā Liepāja Gourmet ar šefpavāru Juri Dukaļski. 7 - kārtu vakariņas @Art Hotel Roma.

Liepājas reģiona TIB

Apdrošinies un ceļo droši!

Apdrošinies un ceļo droši!

Nav svarīgi- vienas dienas ekskursija pa Baltiju, nedēļu garš ceļojums pie jūras... svarīga ir drošība, iegādājies polisi pie mums, sadarbībā ar BTA un BALTA

EUR 1.30 | Nikos Travel

Bērnu putu ballīte

Bērnu putu ballīte

Vai vasarā ir iespējams ieraudzīt sniegu? Viesnīcā Baltic Beach Hotel & Spa ir iespējams pilnīgi viss!

EUR 15 | Baltic Beach Hotel & SPA