6.maijs vēsturē: Francijas karalis Ludvigs XIV oficiāli pārceļ varas centru no Parīzes uz Versaļas pili

1682.gada 6.maijā Francijas karalis Ludvigs XIV oficiāli pārceļ varas centru no Parīzes uz Versaļas pili, kas atradās apmēram 20 km no Parīzes. Versaļa bija ciems, kuru ieskāva meži, bet 1661.gadā tika uzsākta Versaļas pils būvniecība. Pirms tam te atradās Francijas karaļa Ludviga XIII medību rezidence. Taču tagad tai bija jādemonstrē jaunā Francijas karaļa Ludvigs XIV varenība. Versaļas pils kļuva par Francijas un arī visas Eiropas mākslas centru un Versaļas pils parks kļuva par piemēru daudziem 17. un 18.gadsimta parkiem visā Eiropā.

No 1661.gada līdz 1689.gadam Versaļas pils būvniecībā piedalījās apmēram 36.000 cilvēku un 6000 zirgu. 1710.gadā tika uzbūvēta kapela, kas arī noslēdza Versaļas pils būvniecību. Tiek rēķināts, ka pils celtniecībai tikai iztērēti Francijas viena gada ieņēmumi, apmēram, 70 miljoni britu mārciņas tā laika cenās.

Baroka pils ir iespaidīga ar savu ģeometrisko konstrukciju. Karaļa telpas atradās pils centrā, simbolizējot varas centru, un rīta saule pa tiešo iespīdēja karaļa guļamistabās. Ar 6.05.1682. divos tūkstošos pils telpu dzīvoja un strādāja Francijas ministri, ierēdņi un pils galmam pietuvinātās personas, kuru skaits sasniedza 20.000 cilvēku. Pilī strādāja 338 pavāri.

Karalim Ludvigam XIV izdevās visus ietekmīgos Francijas cilvēkus savākt vienkopus, tādā veidā slāpējot dižciltīgo sacelšanās impulsus un kontrolējot situāciju varas struktūrās. Katram, kurš vēlējās ietekmēt Francijas valsts politiku, bija jāuzturas Versaļas pilī un jāpakļaujas stingrai ceremonijai. 

Avots: BalticTravelnews.com/wikipedia.org

Lauku Ceļotājs - 3575
Garšu piedzīvojums - Liepaja Gourmet!

Garšu piedzīvojums - Liepaja Gourmet!

Pirmdien, 2. augustā Liepāja Gourmet ar šefpavāru Juri Dukaļski. 7 - kārtu vakariņas @Art Hotel Roma.

Liepājas reģiona TIB

Apdrošinies un ceļo droši!

Apdrošinies un ceļo droši!

Nav svarīgi- vienas dienas ekskursija pa Baltiju, nedēļu garš ceļojums pie jūras... svarīga ir drošība, iegādājies polisi pie mums, sadarbībā ar BTA un BALTA

EUR 1.30 | Nikos Travel

Bērnu putu ballīte

Bērnu putu ballīte

Vai vasarā ir iespējams ieraudzīt sniegu? Viesnīcā Baltic Beach Hotel & Spa ir iespējams pilnīgi viss!

EUR 15 | Baltic Beach Hotel & SPA