24. oktobris vēsturē: Niagāras ūdenskritumā tiek paveikts kas neparasts

1901. gada 24. oktobrī kāda drosmīga sieviete, vārdā Annija Edsone Teilore, savu 63 dzimšanas dienu izlēma pavadīt neiedomājamā veidā. Tā mērķtiecīgi vēlējās nodrošināt sev slavu un iztiku sirmajām vecumdienām, tādēļ galdniekiem lūdza pagatavot koka mucu, kas spētu izturēt braucienu pa Niagāras ūdenskritumu.

Annijas ceļš pirms šīs pārdrošākās dienas viņas dzīvē bija diezgan neveiksmīgs. Izmācījusies par skolotāju, tā satika savu mūža mīlestību, sagaidīja pirmo atvasi, bet drīz mazulis šķīrās no dzīves un nedaudz vēlāk – sieviete kļuva par atraitni. Viņai klājās ļoti grūti un Annija nolēma doties darba meklējumos – no Mičiganas, līdz pat Mehiko. Tomēr viņai neveicās nevienā no darbam un dzīvei izvēlētajām vietām.

Annijas gadi strauji steidzās uz priekšu un teju nojaušams bija viņas vecumdienu liktenis, kas solīja mūža nogali nabagmājā. Un tad, īsi pirms savas 63 dzimšanas dienas viņa pieņēma lēmumu, kas sievietes vārdu uz visiem laikiem ierakstīja vēsturē. Veids, kā Annija izdomāja sev nodrošināt vecumdienas, bija visai neparasts un pārgalvīgs – viņa nolēma kļūt par pirmo cilvēku, kurš mucā nobraucis pa Niagāras ūdenskritumu.

Lai veiktu savu drosmīgo braucienu, bija nepieciešama īpaši sagatavota muca. Tā bija veidota no koka un metāla un izpolsterēta ar matraci. Annija meklēja uzticamu galdnieku sava pasūtījuma izpildei, tomēr galdnieki, kuri bija ar mieru izpildīt dīvaino pasūtījumu, atteicās no darba, sakot, ka nevēlas kļūt par pašnāvības līdzdalībniekiem.

Divas dienas, pirms Annija bija nolēmusi veikt drosmīgo braucienu, izmēģinājuma priekus nācās izbaudīt kaķim, jo bija jāpārliecinās, vai muca spēs izturēt šādu pārgalvību. Tā izturēja un arī kaķis 17 minūtes vēlāk lejā nonāca dzīvs, vien mazliet savainots.

Liktenīgajā 24. oktobrī, Annijas dzimšanas dienā, sieviete ar savu laimes spilvenu azotē devās uz Niegāras ūdenskritumu. Muca pie ūdenskrituma tika nogādāta airu laivā, un Annija tajā drosmīgi kāpa iekšā. Pēc tam, kad muca tika aizvērta, sievietes asistenti ar velosipēda pumpja palīdzību salaida tajā gaisu, aiztaisīja spundi, un piedzīvojums sākās. Pēc 20 minūšu ilga brauciena, kopumā pieveicot 51 metru no ūdenskrituma virsotnes, muca nonāca lejā. Glābēji sasniedza mucu uzreiz pēc tās piezemēšanās varenā ūdenskrituma pakājē. Annija no mucas izkāpa dzīva un pilnībā nesavainota. Sniedzot intervijas pēc pārgalvīgā notikuma, sieviete gan atzina, ka tas bijis drausmīgākais brauciens un visu ceļu tā spējusi vien domāt par to, ka tūdaļ ies bojā. Trakajiem pieder pasaule!

Avots: Baltictravelnews.com/legacy.com

celojumubode - 3618
Lilitas Bauģes personālizstāde Liepājā

Lilitas Bauģes personālizstāde Liepājā

Līdz 27.03. galerijā “Romas dārzs”, Liepājā, skatāma tekstilmākslinieces Lilitas Bauģes personālizstāde “Nospiedums”.

Liepājas reģiona TIB

Daces Zēģeles gleznu izstāde Valmierā

Daces Zēģeles gleznu izstāde Valmierā

No 2022. gada 8. janvāra līdz 9. aprīlim, Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, skatāma Daces Zēģeles gleznu izstāde.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -