28. aprīlis vēsturē: Ar plostu Kon-Tiki ceļojumu pāri Klusajam okeānam uzsāk norvēģu pētnieks un rakstnieks Tūrs Heijerdāls.

Heijerdāls (1914-2002), būdams zooloģijas un dabas pētnieks, savu ceļojumu pāri Klusajam okeānam uzsāka, lai pierādītu savu teoriju, ka dienvidamerikāņi savulaik varētu būt apdzīvojuši Polinēziju.

Ceļojumu viņš veica plostā, kas bija ārkārtīgi primitīvs un veidots līdzībā tiem peldrīkiem, kas varētu būt izmantoti šajos ceļojumos.

1937.gadā Heijerdāls viesojās Dienvidamerikā, lai pētītu tās dabas daudzveidību – floru un faunu. Pētot dabu Dienvidamerikā un pēcāk arī Polinēzijā, Heijerdāls izveidoja teoriju, ka cilvēki no Dienvidamerikas ir nokļuvuši Polinēzijā, pirms vēl Kolumbs ieradās Amerikā. Lai to pierādītu, viņš izvirzīja sev par mērķi pierādīt, ka izmantojot tikai tajā laikā pieejamos materiālus un tehnoloģijas tas bija iespējams.

Heijerdāls savu ceļojumu uzsāka no Peru, kur arī no balsas koka un citiem vietējiem, dabīgiem materiāliem izveidoja plostu, kas līdzinājās spāņu konkistadoru veidotajiem zīmējumiem un skicēm. Kopā ar 5 pavadoņiem Heijerdāls 101 dienas laikā pieveica 4300 jūras jūdzes, līdz plosts avarēja uz Rarojas rifa Tuamotu salās 1947. gada 7. augustā. Vienīgie ceļojumā izmantotie mūsdienīgie instrumenti bija īsviļņu radioraidītāji, fotoaparāts un pulksteņi.

Pēc sava ceļojuma Heijerdāls sarakstīja grāmatu, kura kļuva par bestselleru. Tāpat tika izveidota dokumentālā filma, kura 1951.gadā saņēma "Oskaru" kā labākā dokumentālā filma. 2012. gadā uzņemta norvēģu mākslas filma ar šādu pašu nosaukumu tika nominēta 85. Kinoakadēmijas balvai nominācijā "Labākā filma svešvalodā".

Oriģinālais Kon-Tiki šobrīd ir apskatāms Kon-Tiki muzejā Oslo.

Avots: BalticTravelnews.com/History.com

Rodas sala, Grieķija - Pēdējā brīdī

Rodas sala, Grieķija - Pēdējā brīdī

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 439 | Estravel Latvia

Pastaiga

Pastaiga "Izgaismotā Liepāja"

No 21. līdz 24. oktobrim liepājnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izbaudīt gaismas objektu maršrutu “Izgaismotā Liepāja”.

Liepājas reģiona TIB