24. oktobris vēsturē: Zambija svin Neatkarības dienu

1964. gada 24. oktobrī Britu kolonija “Northern Rhodesia” kļuva par neatkarīgu valsti – Zambijas Republiku. Kopš tā laika, katru gadu šajā dienā visā Zambijā notiek plašas svinības.

Svinības notiek ne tikai 24. oktobrī, bet arī vienu dienu pirms vai pēc šī datuma. Visā valstī tiek rīkotas parādes, un greznākās notiek tieši galvaspilsētā, Lusakā. Dažādas organizācijas piedalās svētku rīkošanā, demonstrējot dziesmas un dejas. Mazliet īpašākas svinības notiek “Neatkarības stadionā”, kur var skatīt Zambijas tradicionālos deju un vingrotāju priekšnesumus. Tāpat stadionā notiek ikgadējā “Independence Soccer Trophy” fināla spēle.

Tādēļ, ka Zambiju no visām pusēm ieskauj sauszeme, eiropieši pirmo reizi tur nonāca 19. gadsimta beigās. Ir zināms, ka pirms tam, 18. gadsimtā, šajā Āfrikas zemē paviesojās daži arābu un portugāļu ceļotāji. Taču tas ar nekādiem panākumiem nevainagojās.

1888. gadā Sesils Rodss (Cecil Rhodes), Britu Dienvidāfrikas uzņēmuma vadītājs, ieguva tiesības Zambijas teritorijā iegūt derīgos izrakteņus. Tad viņš arī guva kontroli pār visu reģionu. 1911. gadā tur izveidojās “Northern Rhodesia” reģions, kas eksistēja līdz pat 1964. gadam. 

Avots: BalticTravelnews.com / Officeholidays.com

celojumubode - 3617
BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -