21. oktobris vēsturē: Lielbritānijā svin ābolu dienu

Braeburn, Discovery, Red Jonagold – šīs ir tikai dažas no daudzām ābolu šķirnēm, kas ir populāras Lielbritānijā. Oktobrī Lielbritānijā ābols tiek godināts dažādos veidos –kūkās, pīrāgos, alkoholiskos un bezalkoholiskos sidros un vienkārši tāpat, liekot mutē pa taisno noplūktu no koka.

Pirmo reizi “ābolu dienas” svinības norisinājās 1990. gada 21.oktobrī “Covent Garden”, Londonā. Kopš tās reizes “ābolu diena” ir bijusi nozīmīga svinību diena. Katru gadu par godu šim sulīgajam auglim tiek rīkotas lielas svinības - sākot ar maziem tirdziņiem un beidzot ar plašām svinībām daudzās valsts pilsētās un ciematos. Cilvēki sanāk kopā, lai dalītos ar labākajām ābolu sidru, sulu un pīrāgu receptēm. Tāpat viņi dalās zināšanās par efektīvāko ābolu audzēšanas metodi un izzina jaunās šķirnes.

Ja nu arī tev ir vēlme kaut kā izcelt “ābolu dienu”, bet nav iespējas svinēt Lielbritānijā, tad noteikti dienu sāc ar šī gardā augļa notiesāšanu brokastīs. Tāpat vari palutināt ģimeni, izcepot kādu ābolmaizi. Vēl ir kāda sena šīs dienas tradīcija – pie ābeļu saknēm izkaisa maizi un aplej to ar ābolu sidru. Tādējādi cilvēki uzskata, ka koks tiek svētīts un nākamajos gados dāvās labu ābolu ražu.

Avots: BalticTravelnews.com / Daysoftheyear.com

celojumubode - 3616
BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -