Redakcijas sadaļu atbalsta

13. maijā svin sirsnīgākos svētkus - Māmiņu dienu

Ik gadu, pavasarī, kad kokiem lapas sāk plaukt, kad smaržo pēc tikko pļautas zāles un apkārt skraida tauriņi, tiek svinēta Mātes diena. Ne tikai aiz logiem iestājas pavasaris, bet arī tas iemājo ikviena cilvēka sirdī.

Latvijā Mātes diena tiek atzīmēta katru gadu otrajā maija svētdienā, kad veikali tiek piepildīti ar visdažādākajiem pavasara ziediem, ar narcisēm, tulpēm un citiem krāšņiem ziediem. Latvijā šie svētki tiek atzīmēti ar plašiem pasākumiem, koncertiem un ne tikai. Šajā dienā meitas, dēli, mazbērni sveic savas māmiņas un vecmāmiņas, tādējādi pateicoties par to, ko viņas ir darījušas un par to, ka audzinājušas  visus šos gadus.

Māmiņu diena ir atzīta par starptautiskiem svētkiem par godu mūsu mīļajām un gādīgajām māmiņām. Neskatoties uz to, ka svētku nozīme visās pasaules vietās ir vienāda, pastāv dažas atšķirības. Šie sirsnīgie un ģimeniskie svētki tiek svinēti vairāk nekā 46 valstīs. Vai esat dzirdējuši, kad un kur pirmo reizi tika svinēti un atzīti šie svētki?

Tātad, pirmo reizi Mātes diena tika atzīmēta otrajā maija svētdienā, Amerikas Savienotajās valstīs, 1908. gada 10. maijā. Pateicoties amerikāņu sievietei , Annai Džārvisai, kura iestājās par to, lai tiktu atzīta tāda diena, tagad tiek godāta šī diena. Viņas mērķis bija par to, lai tiek oficiāli atzīta mātes loma sabiedrībā, tādējādi mudinot citus cienīt savus vecākus un stiprināt ģimeniskās vērtības. Agrāk par godu māmiņām, tika organizēti baznīcu dievkalpojumi, no kuriem aizsākās tradīcija pie apģērba piespraust sarkanu neļķi, ja cilvēka māte ir dzīva, bet baltu, ja māte ir mirusi. Tāpat nevar aizmirst mūžībā aizgājušās māmiņas, kuras vairs diemžēl nevar  samīļot un pateikt cik svarīga viņa ir, bet var doties uz viņas atdusas vietu, kuru sakopt, tādējādi izrādot savu mīlestību. Šāda tradīcija ir arī Austrālijā un Japānā.

Dažādās valstīs Mātes diena tiek svinēta atšķirīgos datumos, piemēram, Latvijā, Jaunzēlandē, Dienvidāfrikā, Dānijā, Kanādā, Vācijā un Igaunijā, tā tiek atzīmēta maija otrajā svētdienā, bet Lietuvā un Spānijā pirmajā maija svētdienā un Krievijā tiek atzīmēta pēdējā novembra svētdienā.

Maijs Spānijā ir Jaunavas Marijas, Jēzus mātes mēnesis un spāņi tos uzskata par ģimenes dzimšanas dienu. Taču, zviedri mātes dienu svin pēdējā maija svētdienā, savukārt somi izklāj valsts karogu mastā par godu šai dienai.

Lielbritānijā un Īrijā šo dienu svin trešajā svētdienā gavēņu laikā, respektīvi, trīs nedēļas pirms Lieldienām. Norvēģijā Mātes diena tiek atzīmēta salīdzinoši ar latviešiem, netipiski ātri, februāra otrajā svētdienā. Dienvidāfrikā mātes sveic 9. martā, savukārt, Argentīnā trešajā oktobra svētdienā. Izraēlā  tā tiek atzīmēta starp 30. janvāri un 1. martu, Gruzijā – 3. martā. Arābu pasaulē, tā tiek atzīmēta 21. martā. Albāņi un dienvidkorejieši mammas sveic 8. maijā, Meksikā, latīņamerikāņi 10. maijā un poļi svin 25. maijā. Bolīvijā atzīmē 27. maijā, taizemieši 12. augustā un beļģi pāris dienas vēlāk 15. augustā.

Šis ir pārdomu laiks, kad tiek pārdomāta mātes nozīme ikviena dzīvē, aizdomājamies par tādām lietām, kurām ikdienas steigā neatliek laika. Saprotam, cik viņas ir dāsnas, neskatoties uz tām raizēm, ko bērni rada, viņas ir tās, kas turpina mīlēt savus bērnus ar bezrobežu mīlestību. Mātes diena ir laiks, kad pateikt paldies savām māmiņām par visu, ko viņas ir darījušas, izrādīt uzmanību un mīlestību, ko viņas ir pelnījušas.

Avots: BalticTravelnews.com/mothersdaycelebration.com

karlis - 3314
photo

Ledus skulptūru festivāls

Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, karameles un karstā šokolāde Jelgavā. Izbraukšana: 09.02.19.

AP SAULI

photo

Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti

2019. gada 13. februārī, plkst.19.00 Valmieras koncertzālē notiks pirmais izklaidējošs vakara šovs - ''Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti''.

Valmieras TIC

photo

Dokumentālā foto izstāde Valmierā

Dokumentālā foto izstāde ''Brīvības sardzē-Saharova balva trijos gadu desmitos'' līdz 1.februārim apskatāma Valmieras integrētajā bibliotēkā.

Valmieras TIC

photo

Īpašais ziemas piedāvājums!

Šajā speciālajā piedāvājumā iekļauts: • 1 nakts divvietīgā Standard klases numuriņā; • Bagātīga brokastu bufete; • Šefpavāra īpašais Ziemas vakariņu (3 ēdieni) piedāvājums viesnīcas pirmā stāva „Park” restorānā 2 pers...

EUR 85 | 28.02.2019 | Bellevue Park Hotel Riga

photo

Dzīvās mūzikas vakars!

11.stāva panorāmas restorāns „Le Sommet” aicina Jūs 25. janvārī pavadīt neaizmirstamu dzīvās mūzikas vakaru kopā ar akustisko duetu „Kristīne Timermane un Gatis Ivans”

Bellevue Park Hotel Riga

photo

Pasākums ''Vasarai ziemā būt''

Lieliskas mūzikas pavadībā pasākuma apmeklētājiem iespējams atpūsties vairākās vasarīgās noskaņās iekārtotās atpūtas zonās un baudīt dažādus gastronomijas meistardarbus un vasarīgas aktivitātes.

Valmieras TIC

photo

Ģimenes atpūta Jūrmalā

Atpūta ģimenei: izmitināšana, brokastis, Wellness centra un Kids Club apmeklējums, vakariņas

EUR 102 | 28.02.2019 | Lielupe by SemaraH Hotels

photo

Ceļotājas piedzīvojumi Ganā

31.janvārī, plkst. 18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina uz Ceļotāju stāstu vakaru par eksotisko Āfrikas valsti Ganu!

Valmieras TIC

photo

2019.gada pasākumi Valmieras pusē

2019.gadā aicinām apmeklēt un baudīt kultūras, izziņas, sporta un citus pasākumus Valmieras pusē!

Valmieras TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv