Idejas Lieldienu svētku galdam

Idejas Lieldienu svētku galdam

Foto: pinterest.com

Pāri visam Lieldienu svētkos jāvalda mīlestībai, savstarpējai cieņai un saticībai. Tomēr, ja gaidāt ciemiņus, vai viesos dodaties paši, mazliet jāpiedomā, lai rastu labākos risinājumus svētku galdam un idejām, ko tajā klāt.

Cenšoties noskaidrot, kādi tad ir Latviskie Lieldienu ēdieni, esam nonākuši pie secinājuma, ka svarīgākais Lieldienu galda elements ir ola, kas ir arī svētku neatņemams simbols un jaunas dzīvības formas nesējs.

Lieldienās jāēd olas

Šī ir galvenā tradīcija, ko, šķiet, zina un ievēro katrā mājā. Jau brokastis sākas ar vārītām olām, kuru garša tiek padarīta interesantāka, pievienojot majonēzi, krējumu ar zaļumiem vai ķilavas. Olas tiek uzskatītas arī par dzīvības un veselības simbolu, tāpēc cilvēki, kas Lieldienās ēdot daudz olas, būšot veseli.

Jāgatavo apaļas formas ēdieni un tiem jābūt raibiem

Ja vien iespējams, arī pārējiem Lieldienu ēdieniem ir jāpiešķir apaļā saules forma. Var tapt apaļš rausis, apaļā bļodā ievietoti salāti, apaļas smalkmaizītes vai apaļas kanapē maizītes, kas rotātas ar maziem sarkaniem tomātiņiem. Būtībā šie ir divi pamatprincipi, ko jāievēro, gatavojot Lieldienu ēdienu – tam jābūt apaļam un krāsainam. Krāsas var piešķirt arī ar dažādiem dekorējumiem. Krāsainu var padarīt arī, piemēram, satītu lavašu vai pashu, izrotājot to ar dažādu krāsu augļiem. Pavasaris atmodina dabu un krāsas. Arī ēdienos.

Pavasarī jāēd zaļumi

Nav nekāds jaunums, ka uz pavasari mūsu vitamīnu krājumi pamazām izsīkst, tāpēc pirmais, ar ko tos atgūt, ir dažādi zaļumi un diedzēti graudi. Tos var izmantot ēdienu dekorēšanai vai vienkārši novietot traukā uz galda – to, kas nolikts acu priekšā, ātrāk apēd.

Grūbas vai zirņi ar speķi

Tā kā pavasarī ēdienu krājumi saimniecībās jau gājuši uz beigām, bija jāgatavo tas, kas vēl ir palicis. Zirņi un grūbas arī pavasarī parasti vēl ir krājumos, tos var labi papildināt ar sālītu speķi, kas gabaliņos apčurkstināts uz pannas un sātīgs, enerģijas bagāts ēdiens ir gatavs!

Veselīgais rūgušpiens

No dzērieniem jau izsenis latvisks un aktuāls ir bijis rūgušpiens vai kefīrs. To var lieliski bagātināt ar vitamīniem, pievienojot dārzeņus, zaļumus, sēkliņas un sablendējot.

Nātru vai skābeņu zupa

Ja Lieldienās jau ir izaugušas pirmās mazās nātres vai skābenes, pusdienu galdā lieliski iederēsies no tām vārīta zupa. Šādu zupu parasti papildina ar sasmalcinātām olām, kas arī ir atbilstoši Lieldienu tematikai.

Avots: BalticTravelnews.com

photo

Velo-kino festivāls "Kino pedālis"

10. un 11.maijā Valmierā norisināsies velo-kino festivāls "Kino pedālis".

Valmieras TIC

photo

Māgisko sajūtu nakts Valmierā

Valmierā vasaras sezona tiks atklāta 4. maijā Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā, kur ceturto gadu norisināsies pasākums “Maģisko sajūtu nakts”.

Valmieras TIC

photo

Velo tūre "Tā daļa Rīgas"

Braucieni ar velosipēdiem pa Rīgu un Pierīgu erudīta gida pavadībā

EUR 12 | 25.04.2019 | Baltic DMC Group

photo

Martas balle - Daugavpils

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 25.05.19 - 2 Dienas. Apskatīsim: Ošu mājās, Šmakovkas muzejs,Martas ballee, Kristus Karaļa kalns

EUR 73 | 23.05.2019 | AP SAULI

photo

Ājūrvēdas: Veselīgs ķermeņa svars

Vai Jums ir bijuši neveiksmīgi mēģinājumi zaudēt svaru? BEZMAKSAS lekcijas laikā Dr. Dinil pastāstīs par veselīga svara regulēšanu dabiskā ceļā.

Baltic Beach Hotel & SPA

photo

Vitamīnu tūre (krievu valodā)

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 11.05.19 - 1 Diena Apsakatīsim: Veselīgo našķu degustācija „Kangaros”, Jaunmoku pils, Rožu pilsētā

EUR 30 | 09.05.2019 | AP SAULI

photo

Muižnieku stāsti un tulpju svētki Burbišķo

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 11.05.19 - 1 Diena. Apskatīsim: Pakrojas muiža, Šeduves vējdzirnavas, Burbišķu muižā

EUR 27 | 09.05.2019 | AP SAULI

photo

Ājūrvēdas nozīme & pielietojums: skaistums

BEZMAKSAS lekcijas laikā Dr. Dinil palīdzēs Jums identificēt Jūsu ādas tipu un pastāstīs par naturāliem līdzekļiem, lai padarītu Jūsu ādu veselīgu un starojošu!

Baltic Beach Hotel & SPA

photo

Interneta vietnes izveidošana

Interneta vietnes izveidošana pēc jūsu prasībām, iespējama dizaina izstrāde, apmācība un konsultācijas.

EUR 750 | 05.05.2019 | BeeZum

photo

Rituma Ivanova izstāde | Baltā gaisma

Līdz 25.maijam Valmiermuižas teātra kafejnīcā, Valmierā, iespējams apskatīt Rituma Ivanova darbu izstādi "Baltā gaisma".

Valmieras TIC

photo

Improvizācijas šovs ''Spiediens'' Valmierā

26.aprīlī plkst. 19:00 koncertzālē “Valmiera” notiks improvizācijas šovs "Spiediens”.

Valmieras TIC

photo

Ceļotāja piedzīvojumi Kubā

24.aprīlī plkst. 18:30 aicinām uz sezonas noslēdzošo stāstu vakaru par Ziemeļamerikas salu valsti, eksotisko Kubu.

Valmieras TIC

photo

Pasākumi Valmierā aprīlī

Aprīlī aicinām baudīt Mākslas dienu norises kā arī citus koncertus, izziņas un sporta pasākumus Valmieras pusē!

Valmieras TIC

photo

Mākslas dienas Valmierā

Katru pavasari Valmierā tiek atzīmētas Mākslas dienas un 2019.gadā tām izvēlētā tēma ir “Soļi”.

Valmieras TIC

photo

Elektroskūteru noma “Park Hotel Latgola"

Aktīvas atpūtas cienītājiem viesnīca “Park Hotel Latgola” sadarbībā ar escooter.lv piedāvā pilnīgi jaunu iespēju kā apskatīt Daugavpili!

EUR 6 | 30.04.2019 | Park Hotel Latgola

photo

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga mājaslapā!

Hercogs Mārupe

photo

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi pagatavota kafija.

EUR 19 | 27.04.2019 | Hercogs Mārupe

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv