11 paradumi, kas bojā jūsu ādu

Cilvēka ādas veselība ir svarīgs indikators veselības stāvoklim un arī nozīmīgs skaistuma elements. Daudzi cilvēki cenšas izmantot dažādus ādas krēmus, lai atbrīvotos no pumpām vai uzlabotu ādas veselību. Taču bieži vien tas nerada vēlamo rezultātu un cilvēki jūtas vīlušies. Tāpēc ir jāpārdomā un jāmeklē citi atveseļošanās ceļi. Vācijas portāls stylebook.de iesaka atteikties no 11 sliktiem paradumiem, kuri ietekmē ādas veselību:

1)    Intensīva ādas kopšana. Daudzi cilvēki, pamanot uz ādas sīkas pumpas vai ādas iesārtumu, uzsāk intensīvu ādas kopšanu ar daudziem medikamentiem vai krēmiem. Tādā veidā darot kaitējumu ādai, jo iemesls ādas izmainām var būt alerģiska reakcija uz pārtikas produktiem vai arī ādas reakcija uz kādu konkrētu vielu krēma sastāvā. Ādas problēma nav tiešā veidā saistīta ar ādas veselību, bet gan ir cilvēka alerģiska reakcija uz noteiktu vielu. Tāpēc veselības eksperti pie ilgstošām problēmām iesaka apmeklēt dermatologu.

2)     Nepareizs ādas kopšanas produkts. Katrs ir sev ārsts un tādā veidā cilvēki nepareizi nosaka savu ādas tipu un tās kopšanas līdzekļus. Nepareiza ādas kopšana rada vairāk problēmas un blakusefektus. Veselības eksperti iesaka apmeklēt kosmetologu, lai vispirms noteiktu ādas tipu un uzklausīt ieteikumus ādas kopšanai.

3)    Mazvērtīgi vai nekvalitatīvi ādas kopšanas produkti. Kvalitatīvu ādas kopšanas produktu ne vienmēr var noteikt pēc tā cenas, jo šajā biznesā ir ļoti daudz modes tendenču, kuras ne vienmēr attaisno produkta solītos kvalitātes standartus. Daudzi ādas kopšanas produkti ir piesātināti ar nevajadzīgām smaržvielām, konservēšanas vielām un krāsvielām. Tāpēc pirms pirkšanas ir precīzi jāpārbauda produkta sastāvs un nav jāpaļaujas uz populāru zīmolu.

4)    Sargājiet sejas ādu. Cilvēki ikdienā ar netīrām rokām cenšas izspiest kādu pumpu un tad brīnās, ka jau pēc kāda laika pumpa nav pazudusi, bet ir kļuvusi vēl pamanāmāka. Baktērijas un mikrobi ļoti ātri vairojas uz bojātas ādas. Veselības eksperti iesaka uzmanīties no netīriem telefoniem, kuri pieglaužas cilvēka ādai sarunas laikā.

5)    Nepareiza ādas kopšana. Vakara nogurums citreiz ietekmē ādas kopšanas kvalitāti. Bieži vien dienas kosmētikas paliekas, sviedri un netīrumi tiek sajaukti ar vakara krēmu. Tas rada labu vidi pumpu veidošanai. Arī agresīva ādas kopšana var radīt problēmu. Veselības eksperti iesaka it īpaši no rītiem sejas ādu nomazgāt ar krāna ūdeni un nekādā gadījumā nelietot ziepes.

6)    Pārāk daudz saules. Pārāk daudz saules rada problēmas ādas pigmentācijai un veido krokas. Wiener Boltzmann Institut ir noteicis, ka sievietes ar intensīvu sauļošanos parasti izskatās par 10-12 gadus vecākas nekā īstenībā ir.

7)    Pareizs uzturs. Diētisks uzturs ilgā laika posmā nav veselīgs, jo tas veicina grumbu veidošanos. Tāpēc veselības eksperti iesaka savā ēdienkartē iekļaut arī Omega-3-taukskābes, kuras bagātīgi ir sastopamas zivīs, riekstos vai avokado. Uzturam ir jābūt kvalitatīvam, ekoloģiskam, vitamīniem un minerāliem bagātam kā arī dažādam. Svarīgi ir regulāri lietot ūdeni.

8)    Par daudz neveselīga uztura. Mūsu straujais dzīves ritms veicina neveselīgu ēšanas paradumus. Ātrās ēdināšanas iestādes, lielais cukura daudzums un sliktie tauki veicina ādas problēmas un ādas novecošanos.

9)    Alkohols. Kas par daudz… tas par daudz. Pārmērīga vīna vai cita alkohola lietošana samazina ādas mitrumu un veido grumbas. Tas nav tikai saistīts ar alkoholu, bet arī cukura daudzumu tajā. Veselības eksperti iesaka pie katras vīna glāzes padomāt par vienu ūdens glāzi.

10)    Nepareiza ādas tīrīšana. Daudziem patīk ādas gludums un maigums pēc ādas tīrīšanas procedūras (skrubis), taču ir jārēķinās, ka intensīva (ne biežāk kā 2 reizes nedēļā) un nepareiza ādas tīrīšana var veicināt ādas novecošanos. Nekvalitatīvi ādas tīrīšanas līdzekļi rada ādas mikroplaisas un pakļauj ādu mikrobu intervencei.

11)    Miega kvalitāte. Acu maisiņi ir pirmie liecinieki, ka cilvēks maz guļ un ir pakļauts intensīvam stresam, kas nelabvēlīgi ietekmē ādas kvalitāti. Pieaugušam cilvēkam ir jāguļ 8 stundas diennaktī.

Avots: BalticTravelnews.com/stylebook.de

Ceļojums uz Baikālu

Ceļojums uz Baikālu

Baikālu pasaka! Garantēta tūre! Jau ir laiks lai pirkt aviobiļetes!!!

EUR 785 | Tūrisma Birojs Viesturdārzs

Supercena uz Ēģipti 09/11 no 450 € !

Supercena uz Ēģipti 09/11 no 450 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 09/11 uz nedēļu no 450 € !

EUR 450 | Hot Travel

Pasaules latviešu ekonomikas forums

Pasaules latviešu ekonomikas forums

21. un 22. novembrī Valmierā norisināsies Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums (PLEIF).

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Jaunais gads Turcijā - Land of Legends 5*

Jaunais gads Turcijā - Land of Legends 5*

Uzdāviniet sev un saviem bērniem neizmirstamas Jaunā gada svinības leģendārajā Turcija viesnīcā Rixos Land of Legends 5*.

EUR 699 | Antario

Atpūtas ceļojumi. Vasara 2020

Atpūtas ceļojumi. Vasara 2020

Ceļojuma meklēšana online. Vasara 2020

EUR 229 | Astra Tūre / AvioKases.lv

Lētākas aviobiļetes vienmēr

Lētākas aviobiļetes vienmēr

Berlin, Oslo, Barselona, Brussels, Maskava, Londona, Dublina, Ņujorka

EUR 29 | AvioKases.lv

Tūrisma piedāvājums skolēniem

Tūrisma piedāvājums skolēniem

Jaunu prasmju apgūšana, kultūrvēstures un dabas izzināšana, amatnieki un apskates saimniecības, izklaides, aktīvā atpūta, ekskursijas, degustācijas.

TAKA

Piecas Zaļā Raga salas

Piecas Zaļā Raga salas

Kaboverde jeb Zaļā Raga salas atrodas aptuveni 800 km uz rietumiem no Āfrikas kontinenta un vidusceļā starp Portugāli un Brazīliju! Apceļo šo unikālo salu!

EUR 1990 | Jēkaba Ceļojumi

✈️Eksotika - jaunumi 🌴

✈️Eksotika - jaunumi 🌴

✈️Eksotika - jaunumi 🌴 Cenā iekļauts: -Lidojums* *lidojums ar pārsešanos -Transfers lidosta-viesnīca-lidosta -Izmitināšana izvēlētā viesnīcā -23 kg nododāmā

VRK Travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv