ziņas

10 iemesli, kādēļ ceļošana ļauj mums kļūt labākiem

10 iemesli, kādēļ ceļošana ļau

Ir saprotami, ka brīvdienu ceļojums vienmēr nāk par labu mūsu sagurušajai miesai un bieži vien četrās sienās iesprostotajam garam. Taču patiesībā aizvien jaunu horizontu iepazīšana sniedz daudz, daudz vairāk, ļaujot mums kļūt vispusīgākiem, iecietīgākiem, interesantākiem, atraisītākiem, gudrākiem un pat skaistākiem.

Turpinājumā 10 iemesli, kas kārtējo reizi apliecina, ka ceļošana ļauj būtiski pilnveidot jebkuru personību.

1. Sabiedriskums

Ceļojot reizēm nākas nokļūt situācijās, kad jūsu turpmākās gaitas atkarīgas no tā, vai izdosies izveidot kontaktu ar kādu svešinieku. Jūs iemācīsieties sadraudzēties ar pilnīgi svešiem ļaudīm, kā arī arvien komfortablāk jutīsieties sarunas laikā. Nav neparasti, ka pati intravertākā persona kļūst par dialogu guru.

2. Komunikācijas prasmes

Regulāri sarunājoties ar svešiniekiem, vieni un tie paši jautājumi mēdz kļūt garlaicīgi. Pēc kāda laika jums vairs neinteresē, no kurienes ieradies jūsu sarunu biedrs, kurp viņš dodas un cik ilgi ceļo. Turklāt parasti arī atbildes, kas tiek saņemtas uz šādiem jautājumiem, ir garlaicīgas un neko nepavēsta par konkrēto personu. Tādējādi jūs drīz vien kļūsiet par interesantu sarunu biedru, jo iemācīsieties dialogu ievirzīt aizraujošā gultnē, kā arī ievāksiet kaudzēm informācijas par savu sarunu biedru.

3. Pašpārliecinātība

Iedomājieties, ka jums ir izdevies apceļot teju visu pasauli. Paviesoties Everesta kalnu takās, ienirt pie Lielā Barjerrifa, atrast pareizo ceļu svešās metropolēs, pārvarēt savas bailes no augstuma. Īsāk sakot, paveikt prātam neaptveramas lietas. Ir pilnīgi skaidrs, ka pašpaļāvība ir viena no īpašībām, kas tagad jūs raksturo vislabāk. Ja ir izdevies pārvarēt daudz šķēršļu un atrast izeju šķietami bezcerīgās situācijās, jūs turpmāk spēsiet sasniegt it visu, kas iecerēts.

4. Spēja pielāgoties

Jums būs nācies nokavēt reisu, paciest mokošas stundas pārpildītos, lēnos autobusos tropu karstumā, saķert vēdera kaiti slikta ēdiena dēļ un tikt galā ar kaudzi citu likstu. Pēc kāda laika jūs iemācīsieties pielāgot savus plānus situācijām, kuras būs izmainījušās vai nenoritēs, kā iecerēts. Jūs turpmāk netrakosiet un nedusmosieties, kā arī bez iemesla neuzsāksiet strīdu ar katru klātesošo – tā vietā nedaudz pamainīsiet plānus un vēsu prātu turpināsiet darīt iecerēto. 

5. Piedzīvojumu kāre

Kad jums izdosies pārliecināties par savām spējām sveikā izkļūt no praktiski jebkuras situācijas, vairs nebīsieties pieņemt arvien jaunus izaicinājumus. Drīz vien apjautīsiet, ka, nepārtraukti atrodoties savā komforta zonā, jūs sevi pamatīgi ierobežojat.

6. Spēja būt atraisītam

Visas kļūdas, neskaidrības un pat nepatikšanas, kas jūs piemeklē ceļojot, iemāca nesatraukties par katru sīkumu un baudīt mirkli, lai kāds tas arī nebūtu. Kādēļ? Jo pēc sastapšanās ar neskaitāmiem misēkļiem un to pārvarēšanas jūs sapratīsiet, ka nav pamata satraukumam – ne nākamā ceļojuma laikā, ne arī ikdienas gaitās.

7. Seksapīls

Stress veicina novecošanu. Bezrūpības un laiskas atpūtas pilnās dienas, dodoties ceļojumā, kalpo kā jaunības eliksīrs – neaizmirstiet to un ceļošanai atvēliet pēc iespējas vairāk mirkļu.

8. Zināšanas

Ja vien jūs neizmantojat brīvdienas, lai aptumšotu prātu, malkojot neskaitāmus dzērienus peldbaseina malā, ceļošana palīdzēs jums izzināt apkārtējo pasauli. Jūs uzzināsiet par cilvēkiem, vēsturi, kultūrām, kā arī dzirdēsiet neticamus faktus saistībā ar vietām, par kuru esamību jūsu draugi, visticamāk, nemaz nenojauš. Jūs gūsiet labāku priekšstatu par to, kā pasaule "darbojas", kā izturas un rīkojas ļaudis, kas notiek jums apkārt – tas ir kas tāds, kas nav izlasāms grāmatās. To var iemācīt tikai ceļošana.

9. Pieticība

Esot ceļā, jūs apjautīsiet, cik maz lietu jums patiesībā vajag. Sapratīsiet, ka teju visas lielveikalā nopērkamās mantas ir gluži liekas patiesi piepildītai dzīvei. Pastāv iespēja, ka, atgriežoties mājās, kļūsiet par minimālisma piekritēju, jo sapratīsiet, kas īsti jums ir nepieciešams, lai dzīvotu, turklāt – ar vērienu, kā arī apjautīsiet, bez kā iespējams iztikt.

10. Laime

Ceļošana gluži vienkārši iemāca mums, kā kļūt laimīgiem. Ja bieži dosieties ceļā jaunu apvāršņu meklējumos, jums nebūs problēmu atslābināties vai saglabāt mieru stresa situācijā, jūs raksturos pašpaļāvība, turklāt varēsiet palūkoties uz pasauli kā uz daudz skaistāku vietu. Ik dienas uzzinot arvien vairāk par mūsu planētu un cilvēkiem, kas tajā dzīvo, sperot soļus ārpus ierastās komforta zonas un izmēģinot aizvien jaunas lietas, jūs kļūsiet atvērtāka, sabiedriskāka, drosmīgāka un, visbeidzot, patīkamāka persona.

photo

Jaunais Gads Jūrmalā!

Daudzi no mums ir sākuši aizdomāties, kur sagaidīt Jauno Gadu.Viesnīca Eiropa rekomendē,šos krāšņos svētkus sagaidīt kopā ar mūsu partneriem...

EUR 70.00 | 21.12.2014 | 993143

photo

Maroka Jaunajā gadā

Pavadi Jauno gadu siltajā Marokā! Cena no 679 EUR. Vietu skaits ir ierobežots.

1174

photo

Ziemassvētku pasākumi Dikļu pilī

Rūķis Jautrulis kopā ar bērniem dosies piedzīvojumu ekskursijā, lai meklētu senatnes elpu un sajustu svētku noskaņu.

2496

photo

Sagaidām Jaungadu Viļņā! Ar akvaparku, SPA

31.dec.-1.janv. Viesnīca centrā, brīva programma, iespaidīga uguņošana, no rīta labas brokastis, plašs akvaparks un SPA (4 st.). Godam sagaidīts Jaunais gads!

EUR 55 | 30.12.2014 | 993244

photo

Lielā ceļojumu izpārdošana - 2015!

Lielā ceļojumu izpārdošana 2015 gadam, kā jau ierasts, sāksies piektdienā, šoreiz - 31. oktobrī, un turpināsies, kamēr būs pieejamas vietas par akcijas cenām.

EUR 119 | 31.12.2014 | 1212

photo

Jaungada svinības restorānā Renomme!

Aicinām Jūs sagaidīt Jauno 2015. gadu viesnīcas Gallery Park Hotel restorānā Renommé 31.12.2014, bagātinot vakaru ar izsmalcinātām 7 un 9 ēdienu vakariņām!

EUR 125 | 31.12.2014 | 993163

photo

Uzdāvini savam bērnam Ziemassvētku pasaku!

Ziemassvētku pasākums bērniem - jautra izrāde, rotaļas, radošās darbnīcas un Ziemassvētku vecītis ar dāvanām.

993204

photo

Ziemassvētku ceļojumi!

Vēl ir laiks izvēlēties savu Ziemassvētku ceļojumu. Berlīne, Varšava, Prāga, Parīze un citas Eiropas pilsētas vai pat ciemos pie Zviedrijas Salatēva.

EUR 25 | 06.01.2015 | 993189

photo

Labdarības akcija! Uzdāvini svētkus!

Ziemassvētki – tas ir laiks pārsteigumiem! Svētku noskaņās rīkojam labdarības akciju un piedāvājam padalīties ar tiem, kuriem vajadzētu vairāk kā citiem! Restorāns „Orizzonte” aicina ziedot mācību līdzekļus bērnunama „Sp...

993233

photo

Kanāriju salas no 539 € !

Lieliskas cenas uz Kanāriju salām, Tenerifi 06/02/2015 uz nedēļu no 539 € !

EUR 539 | 07.02.2015 | 2056

photo

Agrā rezervēšana vasara 2015!

Agrā Vasaras rezervēšana jau ir sākusies! Labākie vasaras galamērķi Atlaides līdz -50%!

232

photo

Rododendru pasaka Skotijā...

Duvras baltās krīta klintis, Lamanša zilie ūdeņi,sarkanas telefonu būdiņas, braukšana pa kreiso pusi, skaistie dabasskati -iepazīstamies ar Apvienoto Karalisti.

EUR 770.00 | 06.04.2015 | 1653

BalticTravelnews.com
+37126155461
info@travelnews.lv