ziņas

10 iemesli, kādēļ ceļošana ļauj mums kļūt labākiem

10 iemesli, kādēļ ceļošana ļau

Ir saprotami, ka brīvdienu ceļojums vienmēr nāk par labu mūsu sagurušajai miesai un bieži vien četrās sienās iesprostotajam garam. Taču patiesībā aizvien jaunu horizontu iepazīšana sniedz daudz, daudz vairāk, ļaujot mums kļūt vispusīgākiem, iecietīgākiem, interesantākiem, atraisītākiem, gudrākiem un pat skaistākiem.

Turpinājumā 10 iemesli, kas kārtējo reizi apliecina, ka ceļošana ļauj būtiski pilnveidot jebkuru personību.

1. Sabiedriskums

Ceļojot reizēm nākas nokļūt situācijās, kad jūsu turpmākās gaitas atkarīgas no tā, vai izdosies izveidot kontaktu ar kādu svešinieku. Jūs iemācīsieties sadraudzēties ar pilnīgi svešiem ļaudīm, kā arī arvien komfortablāk jutīsieties sarunas laikā. Nav neparasti, ka pati intravertākā persona kļūst par dialogu guru.

2. Komunikācijas prasmes

Regulāri sarunājoties ar svešiniekiem, vieni un tie paši jautājumi mēdz kļūt garlaicīgi. Pēc kāda laika jums vairs neinteresē, no kurienes ieradies jūsu sarunu biedrs, kurp viņš dodas un cik ilgi ceļo. Turklāt parasti arī atbildes, kas tiek saņemtas uz šādiem jautājumiem, ir garlaicīgas un neko nepavēsta par konkrēto personu. Tādējādi jūs drīz vien kļūsiet par interesantu sarunu biedru, jo iemācīsieties dialogu ievirzīt aizraujošā gultnē, kā arī ievāksiet kaudzēm informācijas par savu sarunu biedru.

3. Pašpārliecinātība

Iedomājieties, ka jums ir izdevies apceļot teju visu pasauli. Paviesoties Everesta kalnu takās, ienirt pie Lielā Barjerrifa, atrast pareizo ceļu svešās metropolēs, pārvarēt savas bailes no augstuma. Īsāk sakot, paveikt prātam neaptveramas lietas. Ir pilnīgi skaidrs, ka pašpaļāvība ir viena no īpašībām, kas tagad jūs raksturo vislabāk. Ja ir izdevies pārvarēt daudz šķēršļu un atrast izeju šķietami bezcerīgās situācijās, jūs turpmāk spēsiet sasniegt it visu, kas iecerēts.

4. Spēja pielāgoties

Jums būs nācies nokavēt reisu, paciest mokošas stundas pārpildītos, lēnos autobusos tropu karstumā, saķert vēdera kaiti slikta ēdiena dēļ un tikt galā ar kaudzi citu likstu. Pēc kāda laika jūs iemācīsieties pielāgot savus plānus situācijām, kuras būs izmainījušās vai nenoritēs, kā iecerēts. Jūs turpmāk netrakosiet un nedusmosieties, kā arī bez iemesla neuzsāksiet strīdu ar katru klātesošo – tā vietā nedaudz pamainīsiet plānus un vēsu prātu turpināsiet darīt iecerēto. 

5. Piedzīvojumu kāre

Kad jums izdosies pārliecināties par savām spējām sveikā izkļūt no praktiski jebkuras situācijas, vairs nebīsieties pieņemt arvien jaunus izaicinājumus. Drīz vien apjautīsiet, ka, nepārtraukti atrodoties savā komforta zonā, jūs sevi pamatīgi ierobežojat.

6. Spēja būt atraisītam

Visas kļūdas, neskaidrības un pat nepatikšanas, kas jūs piemeklē ceļojot, iemāca nesatraukties par katru sīkumu un baudīt mirkli, lai kāds tas arī nebūtu. Kādēļ? Jo pēc sastapšanās ar neskaitāmiem misēkļiem un to pārvarēšanas jūs sapratīsiet, ka nav pamata satraukumam – ne nākamā ceļojuma laikā, ne arī ikdienas gaitās.

7. Seksapīls

Stress veicina novecošanu. Bezrūpības un laiskas atpūtas pilnās dienas, dodoties ceļojumā, kalpo kā jaunības eliksīrs – neaizmirstiet to un ceļošanai atvēliet pēc iespējas vairāk mirkļu.

8. Zināšanas

Ja vien jūs neizmantojat brīvdienas, lai aptumšotu prātu, malkojot neskaitāmus dzērienus peldbaseina malā, ceļošana palīdzēs jums izzināt apkārtējo pasauli. Jūs uzzināsiet par cilvēkiem, vēsturi, kultūrām, kā arī dzirdēsiet neticamus faktus saistībā ar vietām, par kuru esamību jūsu draugi, visticamāk, nemaz nenojauš. Jūs gūsiet labāku priekšstatu par to, kā pasaule "darbojas", kā izturas un rīkojas ļaudis, kas notiek jums apkārt – tas ir kas tāds, kas nav izlasāms grāmatās. To var iemācīt tikai ceļošana.

9. Pieticība

Esot ceļā, jūs apjautīsiet, cik maz lietu jums patiesībā vajag. Sapratīsiet, ka teju visas lielveikalā nopērkamās mantas ir gluži liekas patiesi piepildītai dzīvei. Pastāv iespēja, ka, atgriežoties mājās, kļūsiet par minimālisma piekritēju, jo sapratīsiet, kas īsti jums ir nepieciešams, lai dzīvotu, turklāt – ar vērienu, kā arī apjautīsiet, bez kā iespējams iztikt.

10. Laime

Ceļošana gluži vienkārši iemāca mums, kā kļūt laimīgiem. Ja bieži dosieties ceļā jaunu apvāršņu meklējumos, jums nebūs problēmu atslābināties vai saglabāt mieru stresa situācijā, jūs raksturos pašpaļāvība, turklāt varēsiet palūkoties uz pasauli kā uz daudz skaistāku vietu. Ik dienas uzzinot arvien vairāk par mūsu planētu un cilvēkiem, kas tajā dzīvo, sperot soļus ārpus ierastās komforta zonas un izmēģinot aizvien jaunas lietas, jūs kļūsiet atvērtāka, sabiedriskāka, drosmīgāka un, visbeidzot, patīkamāka persona.

photo

Biznesa pusdienas restorānā BURKĀNS

ZUPA Tomātu krēmzupa ar parmezana siera čipsiem KARSTIE ĒDIENI Cūkgaļa austrumu gaumē Vai Ķirbju pankūkas ar krēmīgo siera mērci DESERTĀ Šokolādes krems ar smitsērkšķu granite

993117

photo

Īpašie nedēļas piedāvajumi

Šonedēļ īpašie ceļojuma piedāvajumi uz Ēģipti, Kanāriju salām un Itāliju uz slēpošanas kūrortiem!

EUR 559 | 08.10.2014 | 232

photo

Supercena uz Grieķiju no 189 € !

Lieliskas cenas uz Krētas salu no Viļņas lidostas 12/10 uz 7 dienām: lidojums+dzīvošana viesnīcā+rokas bagāža no 189 € !

EUR 189 | 15.10.2014 | 2056

photo

Iepriekšpārdošana slēpošanai Itālijā!

Lidojumi no Rīgas uz Ženēvu no 10.janvāra līdz 31.janvārim katru sestdienu! Piedāvājam kūrortus: Alpdjueza, Bridlebēna, Kurševela, La Plaņja, Meribela, Tiņa

EUR 465 | 16.10.2014 | 2483

photo

Ziemas brīvlaiks Lapzemē

Braucieni Ziemassvētku brīvdienās no 260 EUR. Bērniem atlaides!

1174

photo

TAIZEME – Atpūta Pattaijā - 799 EUR!

Sawasdee Sunshine 2* Pattaija 799 EUR Sawasdee Sabai 2* Pattaija 815 EUR Sawasdee Pattaya 2* Pattaija 825 EUR

EUR 799 | 20.10.2014 | 1119

photo

Neretvas ielejas krāšņais mandarīnu laiks!

Rudens saules siltums, pelde Adrijas jūrā un jauno mandarīnu raža Neretvas ielejā! 8 dienu piedzīvojumi Makarskā, ar iespēju apmeklēt Bosniju & Hercegovinu.

EUR 189 | 22.10.2014 | 1212

photo

Biznesa pusdienas Rīgas centrā!

Restorāns piedāvā Biznesa pusdienas darba dienās no 12:00-16:00. Šefpavāra smalkie ēdieni un mierīga gaisotne patīkami pārsteigs katru viesi

EUR 7 | 31.10.2014 | 993204

photo

Ārstnieciskā atpūta Čehijā!

Mājīgie un viesmīlīgie kūrorti un sanatorijas Čehijā – ideāla vieta veselības un spēku atgūšanai, atpūtai no mūsdienu dzīves ritma. Palutiniet sevi!

EUR 280 | 02.11.2014 | 993189

photo

Jaunais Gads krāsainajā Bolīvijā

27.12.14., 15 d.Santakrusa, Sukre, Potosi, Eduardo Avaroa nacionālais parks, Ujuni sāls tuksnesis, Lapasa, karaliskie Andi, Jungas ieleja, Koroiko

EUR 4580 | 30.11.2014 | 220

photo

Adrijas skaistule Horvātija

Aicinām korporatīvās grupas (kolektīvus) savlaicīgi pieteikt 2015.gada ceļojumus! Pasūtiet ātrāk - maksājiet mazāk!

993214

photo

2 Ziemassvētku galvaspilsētas Prāga-Vīne

Ziemassvētku ceļojums ar autobusu. Datumi:25.12-29.12.2014. Cena: 230 EUR Iekļauts:autobuss,dzīvošana,brokastis,gids,ekskursijas u.c.

EUR 230 | 21.12.2014 | 993203

photo

Jaunais gads Viļņā!

Svētku pasākumi Vecpilsētā un svētku uguņošana Viļņas Katedrāles laukumā kā arī iepirkšanās vienā no Viļņas lielākajiem tirdzniecības centriem "EUROPA".

EUR 65.00 | 29.12.2014 | 1653

BalticTravelnews.com
+37126155461
info@travelnews.lv