ziņas

10 iemesli, kādēļ ceļošana ļauj mums kļūt labākiem

10 iemesli, kādēļ ceļošana ļau

Ir saprotami, ka brīvdienu ceļojums vienmēr nāk par labu mūsu sagurušajai miesai un bieži vien četrās sienās iesprostotajam garam. Taču patiesībā aizvien jaunu horizontu iepazīšana sniedz daudz, daudz vairāk, ļaujot mums kļūt vispusīgākiem, iecietīgākiem, interesantākiem, atraisītākiem, gudrākiem un pat skaistākiem.

Turpinājumā 10 iemesli, kas kārtējo reizi apliecina, ka ceļošana ļauj būtiski pilnveidot jebkuru personību.

1. Sabiedriskums

Ceļojot reizēm nākas nokļūt situācijās, kad jūsu turpmākās gaitas atkarīgas no tā, vai izdosies izveidot kontaktu ar kādu svešinieku. Jūs iemācīsieties sadraudzēties ar pilnīgi svešiem ļaudīm, kā arī arvien komfortablāk jutīsieties sarunas laikā. Nav neparasti, ka pati intravertākā persona kļūst par dialogu guru.

2. Komunikācijas prasmes

Regulāri sarunājoties ar svešiniekiem, vieni un tie paši jautājumi mēdz kļūt garlaicīgi. Pēc kāda laika jums vairs neinteresē, no kurienes ieradies jūsu sarunu biedrs, kurp viņš dodas un cik ilgi ceļo. Turklāt parasti arī atbildes, kas tiek saņemtas uz šādiem jautājumiem, ir garlaicīgas un neko nepavēsta par konkrēto personu. Tādējādi jūs drīz vien kļūsiet par interesantu sarunu biedru, jo iemācīsieties dialogu ievirzīt aizraujošā gultnē, kā arī ievāksiet kaudzēm informācijas par savu sarunu biedru.

3. Pašpārliecinātība

Iedomājieties, ka jums ir izdevies apceļot teju visu pasauli. Paviesoties Everesta kalnu takās, ienirt pie Lielā Barjerrifa, atrast pareizo ceļu svešās metropolēs, pārvarēt savas bailes no augstuma. Īsāk sakot, paveikt prātam neaptveramas lietas. Ir pilnīgi skaidrs, ka pašpaļāvība ir viena no īpašībām, kas tagad jūs raksturo vislabāk. Ja ir izdevies pārvarēt daudz šķēršļu un atrast izeju šķietami bezcerīgās situācijās, jūs turpmāk spēsiet sasniegt it visu, kas iecerēts.

4. Spēja pielāgoties

Jums būs nācies nokavēt reisu, paciest mokošas stundas pārpildītos, lēnos autobusos tropu karstumā, saķert vēdera kaiti slikta ēdiena dēļ un tikt galā ar kaudzi citu likstu. Pēc kāda laika jūs iemācīsieties pielāgot savus plānus situācijām, kuras būs izmainījušās vai nenoritēs, kā iecerēts. Jūs turpmāk netrakosiet un nedusmosieties, kā arī bez iemesla neuzsāksiet strīdu ar katru klātesošo – tā vietā nedaudz pamainīsiet plānus un vēsu prātu turpināsiet darīt iecerēto. 

5. Piedzīvojumu kāre

Kad jums izdosies pārliecināties par savām spējām sveikā izkļūt no praktiski jebkuras situācijas, vairs nebīsieties pieņemt arvien jaunus izaicinājumus. Drīz vien apjautīsiet, ka, nepārtraukti atrodoties savā komforta zonā, jūs sevi pamatīgi ierobežojat.

6. Spēja būt atraisītam

Visas kļūdas, neskaidrības un pat nepatikšanas, kas jūs piemeklē ceļojot, iemāca nesatraukties par katru sīkumu un baudīt mirkli, lai kāds tas arī nebūtu. Kādēļ? Jo pēc sastapšanās ar neskaitāmiem misēkļiem un to pārvarēšanas jūs sapratīsiet, ka nav pamata satraukumam – ne nākamā ceļojuma laikā, ne arī ikdienas gaitās.

7. Seksapīls

Stress veicina novecošanu. Bezrūpības un laiskas atpūtas pilnās dienas, dodoties ceļojumā, kalpo kā jaunības eliksīrs – neaizmirstiet to un ceļošanai atvēliet pēc iespējas vairāk mirkļu.

8. Zināšanas

Ja vien jūs neizmantojat brīvdienas, lai aptumšotu prātu, malkojot neskaitāmus dzērienus peldbaseina malā, ceļošana palīdzēs jums izzināt apkārtējo pasauli. Jūs uzzināsiet par cilvēkiem, vēsturi, kultūrām, kā arī dzirdēsiet neticamus faktus saistībā ar vietām, par kuru esamību jūsu draugi, visticamāk, nemaz nenojauš. Jūs gūsiet labāku priekšstatu par to, kā pasaule "darbojas", kā izturas un rīkojas ļaudis, kas notiek jums apkārt – tas ir kas tāds, kas nav izlasāms grāmatās. To var iemācīt tikai ceļošana.

9. Pieticība

Esot ceļā, jūs apjautīsiet, cik maz lietu jums patiesībā vajag. Sapratīsiet, ka teju visas lielveikalā nopērkamās mantas ir gluži liekas patiesi piepildītai dzīvei. Pastāv iespēja, ka, atgriežoties mājās, kļūsiet par minimālisma piekritēju, jo sapratīsiet, kas īsti jums ir nepieciešams, lai dzīvotu, turklāt – ar vērienu, kā arī apjautīsiet, bez kā iespējams iztikt.

10. Laime

Ceļošana gluži vienkārši iemāca mums, kā kļūt laimīgiem. Ja bieži dosieties ceļā jaunu apvāršņu meklējumos, jums nebūs problēmu atslābināties vai saglabāt mieru stresa situācijā, jūs raksturos pašpaļāvība, turklāt varēsiet palūkoties uz pasauli kā uz daudz skaistāku vietu. Ik dienas uzzinot arvien vairāk par mūsu planētu un cilvēkiem, kas tajā dzīvo, sperot soļus ārpus ierastās komforta zonas un izmēģinot aizvien jaunas lietas, jūs kļūsiet atvērtāka, sabiedriskāka, drosmīgāka un, visbeidzot, patīkamāka persona.

photo

Restorāns BURKĀNS: DIENAS PIEDĀVĀJUMS

ZUPA Auksta kefīra zupa ar skābenēm PAMATĒDIENI Cepta menca ar kukurūzas polentu vai Vistas aknas ar sīpolu mērci un griķiem DESERTĀ Jogurta krēms ar ķīseli

993117

photo

Zelta Mirklis

Mūsu labākais piedāvājums romantikas cienītājiem ar gardām vakariņām un atpūtas kompleksa apmeklējumu. Baudi neaizmirstamu atpūtu Siguldā!

EUR 93 | 29.05.2015 | 993143

photo

Pusdienu ēdienkarte restorānā Upe!

Ik dienu veidojam īpašu ēdienkarti pusdienām. Ienāc ciemos un atklāj jaunas garšas katru darba dienu no 11:30 līdz 16:00.

2516

photo

Konferenču telpas BEZ MAKSAS!

AKCIJA MAIJĀ! Pasākumiem ar nakšņošanu dāvinām konferenču telpas!

19

photo

«RELAX» piedāvājums

Paņemiet atvaļinājumu no saspringtā darba grafika un pilsētas burzmas. Mājīgajā viesnīcā Eiropa Hotel, palutiniet sevi ar SPA procedūrām, dāviniet patīkamus labsajūtas mirkļus viens otram.

EUR 149 | 30.05.2015 | 993143

photo

Baudiet burvīgu klusā okeāna pasauli!

Baudiet burvīgu klusā okeāna pasauli ar mūsu jaunu masāžu ar siltajiem gliemežvākiem kopā ar Wellton Spa Centrum!

993125

photo

Rezervējiet līdz 31.05.15 ar 10% atlaidi!

Wellton Elefant Hotel viesnīca piedāvā telpas Jūsu korporatīvo un personīgo pasākumu svinēšanai.Tikai līdz Maija beigām 10% atlaide!

993125

photo

Adrijas skaistule Horvātija vasaras krāsās

Vasara Horvātijā ar mazu ielūkošanos Bosnijā-Hercegovinā 22.-29.augustā - tikai 239 EUR (8 dienas, BEZ nakts braucieniem autobusā!)

EUR 239 | 31.05.2015 | 993214

photo

Supercena uz Turciju no 346 € !

Pēdējās vietas uz Turciju, Antāliju 30/05 uz nedēļu no 346 € !

EUR 346 | 03.06.2015 | 2056

photo

Vasaras sapņu pārdošana

Gaidi siltāku laiku? – dzīve ir pārāk īsa, lai gaidītu! Dodies uz kādu no Air Baltic saulainajiem galamērķiem. PASTEIDZIES! AKCIJA ilgst līdz 31.05.2015.

EUR 43 | 03.06.2015 | 203

photo

Iepazīšanās brauciens uz Dzintara krastu!

Ceļojums ar autobusu uz Krieviju! Kaļiņingrada- Dzintara ciems- Svetlogorska- Kuršu kāpa- Gvardejska - Ušakovo– Izobiļnoje ciems 20.06.-24.06.15

EUR 185 | 10.06.2015 | 993203

photo

Vieta kura neatstās Tevi vienaldzīgu!

Norvēģijas Karaliste – fjordu valsts, piesaista tūkstošiem tūristu ar dabas skaistumu, bagāto, interesantu vēsturi un valodu, kurai ir desmit dialekti.

232

photo

Uz Helsinkiem piedzīvojumu meklējumos

Jums būs iespēja apmeklēt "Linanmaki" atrakciju parku, izzināt "SEA LIFE" jūras pasauli, pabūt Korkeassari zooparkā, doties uz zinātnes centru "HEUREKA".

EUR 59 | 19.06.2015 |

photo

"R Chocolate" šokolādes darbnīca

R CHOCOLATE ir neliela šokolādes gardumu ražotne Trikātas centrā, kas piedāvā apmeklēt šokolādes meistardarbnīcu.

2496

photo

Slovēnija - Eiropas zaļais dārgakmenis…

Austrijas, Slovēnijas, Itālijas un Ungārijas burvīgie skati... 8 dienas, bez nakts braucieniem, cenā iekļautas arī 2 vakariņas Bledā!

EUR 420.00 | 06.08.2015 | 1653

photo

UAI - jauni lidojumi no Rīgas

Ukraine International Airlines: Stambula 145 EUR Atēnas 163 EUR Larnaka 186 EUR Tbilisi 180 EUR Kijeva 199 EUR

EUR 145 | 19.08.2015 | 223

BalticTravelnews.com
+37126155461
info@travelnews.lv