Redakcijas sadaļu atbalsta

10 iemesli, kādēļ ceļošana ļauj mums kļūt labākiem

Ir saprotami, ka brīvdienu ceļojums vienmēr nāk par labu mūsu sagurušajai miesai un bieži vien četrās sienās iesprostotajam garam. Taču patiesībā aizvien jaunu horizontu iepazīšana sniedz daudz, daudz vairāk, ļaujot mums kļūt vispusīgākiem, iecietīgākiem, interesantākiem, atraisītākiem, gudrākiem un pat skaistākiem.

Turpinājumā 10 iemesli, kas kārtējo reizi apliecina, ka ceļošana ļauj būtiski pilnveidot jebkuru personību.

1. Sabiedriskums

Ceļojot reizēm nākas nokļūt situācijās, kad jūsu turpmākās gaitas atkarīgas no tā, vai izdosies izveidot kontaktu ar kādu svešinieku. Jūs iemācīsieties sadraudzēties ar pilnīgi svešiem ļaudīm, kā arī arvien komfortablāk jutīsieties sarunas laikā. Nav neparasti, ka pati intravertākā persona kļūst par dialogu guru.

2. Komunikācijas prasmes

Regulāri sarunājoties ar svešiniekiem, vieni un tie paši jautājumi mēdz kļūt garlaicīgi. Pēc kāda laika jums vairs neinteresē, no kurienes ieradies jūsu sarunu biedrs, kurp viņš dodas un cik ilgi ceļo. Turklāt parasti arī atbildes, kas tiek saņemtas uz šādiem jautājumiem, ir garlaicīgas un neko nepavēsta par konkrēto personu. Tādējādi jūs drīz vien kļūsiet par interesantu sarunu biedru, jo iemācīsieties dialogu ievirzīt aizraujošā gultnē, kā arī ievāksiet kaudzēm informācijas par savu sarunu biedru.

3. Pašpārliecinātība

Iedomājieties, ka jums ir izdevies apceļot teju visu pasauli. Paviesoties Everesta kalnu takās, ienirt pie Lielā Barjerrifa, atrast pareizo ceļu svešās metropolēs, pārvarēt savas bailes no augstuma. Īsāk sakot, paveikt prātam neaptveramas lietas. Ir pilnīgi skaidrs, ka pašpaļāvība ir viena no īpašībām, kas tagad jūs raksturo vislabāk. Ja ir izdevies pārvarēt daudz šķēršļu un atrast izeju šķietami bezcerīgās situācijās, jūs turpmāk spēsiet sasniegt it visu, kas iecerēts.

4. Spēja pielāgoties

Jums būs nācies nokavēt reisu, paciest mokošas stundas pārpildītos, lēnos autobusos tropu karstumā, saķert vēdera kaiti slikta ēdiena dēļ un tikt galā ar kaudzi citu likstu. Pēc kāda laika jūs iemācīsieties pielāgot savus plānus situācijām, kuras būs izmainījušās vai nenoritēs, kā iecerēts. Jūs turpmāk netrakosiet un nedusmosieties, kā arī bez iemesla neuzsāksiet strīdu ar katru klātesošo – tā vietā nedaudz pamainīsiet plānus un vēsu prātu turpināsiet darīt iecerēto. 

5. Piedzīvojumu kāre

Kad jums izdosies pārliecināties par savām spējām sveikā izkļūt no praktiski jebkuras situācijas, vairs nebīsieties pieņemt arvien jaunus izaicinājumus. Drīz vien apjautīsiet, ka, nepārtraukti atrodoties savā komforta zonā, jūs sevi pamatīgi ierobežojat.

6. Spēja būt atraisītam

Visas kļūdas, neskaidrības un pat nepatikšanas, kas jūs piemeklē ceļojot, iemāca nesatraukties par katru sīkumu un baudīt mirkli, lai kāds tas arī nebūtu. Kādēļ? Jo pēc sastapšanās ar neskaitāmiem misēkļiem un to pārvarēšanas jūs sapratīsiet, ka nav pamata satraukumam – ne nākamā ceļojuma laikā, ne arī ikdienas gaitās.

7. Seksapīls

Stress veicina novecošanu. Bezrūpības un laiskas atpūtas pilnās dienas, dodoties ceļojumā, kalpo kā jaunības eliksīrs – neaizmirstiet to un ceļošanai atvēliet pēc iespējas vairāk mirkļu.

8. Zināšanas

Ja vien jūs neizmantojat brīvdienas, lai aptumšotu prātu, malkojot neskaitāmus dzērienus peldbaseina malā, ceļošana palīdzēs jums izzināt apkārtējo pasauli. Jūs uzzināsiet par cilvēkiem, vēsturi, kultūrām, kā arī dzirdēsiet neticamus faktus saistībā ar vietām, par kuru esamību jūsu draugi, visticamāk, nemaz nenojauš. Jūs gūsiet labāku priekšstatu par to, kā pasaule "darbojas", kā izturas un rīkojas ļaudis, kas notiek jums apkārt – tas ir kas tāds, kas nav izlasāms grāmatās. To var iemācīt tikai ceļošana.

9. Pieticība

Esot ceļā, jūs apjautīsiet, cik maz lietu jums patiesībā vajag. Sapratīsiet, ka teju visas lielveikalā nopērkamās mantas ir gluži liekas patiesi piepildītai dzīvei. Pastāv iespēja, ka, atgriežoties mājās, kļūsiet par minimālisma piekritēju, jo sapratīsiet, kas īsti jums ir nepieciešams, lai dzīvotu, turklāt – ar vērienu, kā arī apjautīsiet, bez kā iespējams iztikt.

10. Laime

Ceļošana gluži vienkārši iemāca mums, kā kļūt laimīgiem. Ja bieži dosieties ceļā jaunu apvāršņu meklējumos, jums nebūs problēmu atslābināties vai saglabāt mieru stresa situācijā, jūs raksturos pašpaļāvība, turklāt varēsiet palūkoties uz pasauli kā uz daudz skaistāku vietu. Ik dienas uzzinot arvien vairāk par mūsu planētu un cilvēkiem, kas tajā dzīvo, sperot soļus ārpus ierastās komforta zonas un izmēģinot aizvien jaunas lietas, jūs kļūsiet atvērtāka, sabiedriskāka, drosmīgāka un, visbeidzot, patīkamāka persona.

Avots: Nomadicmatt.com/BalticTravelnews.com

Latvia Tours - 3055
photo

JANVĀRA ŠEFPAVĀRA PIEDĀVĀJUMS

Nāc un izbaudi! Nāc un atver Latvijas sirdi - izbaudi, iepazīsti, izgaršo!

Restorāns Niklāvs

photo

Stintų šventei Liepojoje

Sausio 21 dieną visus mažus ir didelius Liepoja kviečia į trečius metus iš eilės rengiamą „Stintų šventę“.

Liepājas reģiona TIB

photo

Biznesa pusd. Cup&Cino ,2 stāvs Duntes 19a19a

Laipni Gaidīti baudīt iespējams garšīgākās pusdienas!Darba dienās no 12:00 - 16:00! Ērta piebraukšana,bezmaksas stāvvieta,wifi ,

Cup&Cino

photo

Tūrisma vakarā stāstīs par Islandi

26.janvārī, p.18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies tūrisma vakars “Vienatne tumsā Islandes sniegājos”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

photo

Aizraujoši ziemas ceļojumi Stāmerienā!

Ceļotāji aicināti pavadīt aktīvas brīvdienas svaigā gaisā, iepazīt Gulbenes novada Stāmerienas pagasta “pērles” u ļauties piedzīvojumu garam!

Gulbenes novada TIC

photo

Mierpilna atpūta prātam un ķermenim

Atpūta Standard numurā, brokastis, SPA procedūra, neierobežots Wellness centra apmeklējums, karstais kokteilis un vēlā izbraukšana.

EUR 109 | 31.01.2017 | Semarah Hotel Lielupe

photo

Grecotel Plaza SPA, avanss tikai 10%!

Krētas ciemata stilā celta viesnīca pie smilšu pludmales, pie Retimno pilsētas visu veidu atpūtai. Priekšapmaksa tikai 10%

EUR 594 | 31.01.2017 | Mouzenidis Travel Rīga

photo

Atpūtā Spānijā no 259 EUR

Piepildi sapni un dodies neaizmirstamā piedzīvojumu ceļojumā uz Spāniju kopā ar tūrisma aģentūru INTERLUX Travel!

EUR 259 | 05.02.2017 | Interlux Travel

photo

Tallina un Ziemeļigaunijas dabas krāšņums

AUTOBUSS NO LIEPĀJAS UN RĪGAS! Burvīgais Keilas ūdenskritums, romantiskā Tallinas vecpilsēta un modernais Jūras muzejs. Izbraukšana 1. jūlijā.

EUR 75 | 05.02.2017 | AP SAULI

photo

2 nedēļas Ēģiptē no 559 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu no Tallinas lidostas 04/02 uz 2 nedēļām no 559 € !

EUR 559 | 07.02.2017 | Hot Travel

photo

Ceļojums uz AAE ar lidojumu no Viļņas

Izlidošana 21.februārī uz 7 vai 13.naktīm CROWN PALACE HOTEL AJMAN 3 * RO 528 € pers. GRAND EXCELSIOR HOTEL SHARJAH 5 * BB 626 € pers.

EUR 528 | 15.02.2017 | KEL Travel

photo

Gruzijas pērles: Tbilisi, Svanetija,Batumi

Kaukāza kalnu virsotnes ar sniega cepurēm, vīnogulāju dārzi un vīna darīšanas tradīcijas! Iepazīsti viesmīlīgo kalnu zemi!

EUR 1425 | 31.03.2017 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Atpūta + svētceļojums Korfu salā no 469.00

Svētceļojums uz Grieķiju

EUR 469 | 05.04.2017 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv