Redakcijas sadaļu atbalsta

10 iemesli, kādēļ ceļošana ļauj mums kļūt labākiem

Ir saprotami, ka brīvdienu ceļojums vienmēr nāk par labu mūsu sagurušajai miesai un bieži vien četrās sienās iesprostotajam garam. Taču patiesībā aizvien jaunu horizontu iepazīšana sniedz daudz, daudz vairāk, ļaujot mums kļūt vispusīgākiem, iecietīgākiem, interesantākiem, atraisītākiem, gudrākiem un pat skaistākiem.

Turpinājumā 10 iemesli, kas kārtējo reizi apliecina, ka ceļošana ļauj būtiski pilnveidot jebkuru personību.

1. Sabiedriskums

Ceļojot reizēm nākas nokļūt situācijās, kad jūsu turpmākās gaitas atkarīgas no tā, vai izdosies izveidot kontaktu ar kādu svešinieku. Jūs iemācīsieties sadraudzēties ar pilnīgi svešiem ļaudīm, kā arī arvien komfortablāk jutīsieties sarunas laikā. Nav neparasti, ka pati intravertākā persona kļūst par dialogu guru.

2. Komunikācijas prasmes

Regulāri sarunājoties ar svešiniekiem, vieni un tie paši jautājumi mēdz kļūt garlaicīgi. Pēc kāda laika jums vairs neinteresē, no kurienes ieradies jūsu sarunu biedrs, kurp viņš dodas un cik ilgi ceļo. Turklāt parasti arī atbildes, kas tiek saņemtas uz šādiem jautājumiem, ir garlaicīgas un neko nepavēsta par konkrēto personu. Tādējādi jūs drīz vien kļūsiet par interesantu sarunu biedru, jo iemācīsieties dialogu ievirzīt aizraujošā gultnē, kā arī ievāksiet kaudzēm informācijas par savu sarunu biedru.

3. Pašpārliecinātība

Iedomājieties, ka jums ir izdevies apceļot teju visu pasauli. Paviesoties Everesta kalnu takās, ienirt pie Lielā Barjerrifa, atrast pareizo ceļu svešās metropolēs, pārvarēt savas bailes no augstuma. Īsāk sakot, paveikt prātam neaptveramas lietas. Ir pilnīgi skaidrs, ka pašpaļāvība ir viena no īpašībām, kas tagad jūs raksturo vislabāk. Ja ir izdevies pārvarēt daudz šķēršļu un atrast izeju šķietami bezcerīgās situācijās, jūs turpmāk spēsiet sasniegt it visu, kas iecerēts.

4. Spēja pielāgoties

Jums būs nācies nokavēt reisu, paciest mokošas stundas pārpildītos, lēnos autobusos tropu karstumā, saķert vēdera kaiti slikta ēdiena dēļ un tikt galā ar kaudzi citu likstu. Pēc kāda laika jūs iemācīsieties pielāgot savus plānus situācijām, kuras būs izmainījušās vai nenoritēs, kā iecerēts. Jūs turpmāk netrakosiet un nedusmosieties, kā arī bez iemesla neuzsāksiet strīdu ar katru klātesošo – tā vietā nedaudz pamainīsiet plānus un vēsu prātu turpināsiet darīt iecerēto. 

5. Piedzīvojumu kāre

Kad jums izdosies pārliecināties par savām spējām sveikā izkļūt no praktiski jebkuras situācijas, vairs nebīsieties pieņemt arvien jaunus izaicinājumus. Drīz vien apjautīsiet, ka, nepārtraukti atrodoties savā komforta zonā, jūs sevi pamatīgi ierobežojat.

6. Spēja būt atraisītam

Visas kļūdas, neskaidrības un pat nepatikšanas, kas jūs piemeklē ceļojot, iemāca nesatraukties par katru sīkumu un baudīt mirkli, lai kāds tas arī nebūtu. Kādēļ? Jo pēc sastapšanās ar neskaitāmiem misēkļiem un to pārvarēšanas jūs sapratīsiet, ka nav pamata satraukumam – ne nākamā ceļojuma laikā, ne arī ikdienas gaitās.

7. Seksapīls

Stress veicina novecošanu. Bezrūpības un laiskas atpūtas pilnās dienas, dodoties ceļojumā, kalpo kā jaunības eliksīrs – neaizmirstiet to un ceļošanai atvēliet pēc iespējas vairāk mirkļu.

8. Zināšanas

Ja vien jūs neizmantojat brīvdienas, lai aptumšotu prātu, malkojot neskaitāmus dzērienus peldbaseina malā, ceļošana palīdzēs jums izzināt apkārtējo pasauli. Jūs uzzināsiet par cilvēkiem, vēsturi, kultūrām, kā arī dzirdēsiet neticamus faktus saistībā ar vietām, par kuru esamību jūsu draugi, visticamāk, nemaz nenojauš. Jūs gūsiet labāku priekšstatu par to, kā pasaule "darbojas", kā izturas un rīkojas ļaudis, kas notiek jums apkārt – tas ir kas tāds, kas nav izlasāms grāmatās. To var iemācīt tikai ceļošana.

9. Pieticība

Esot ceļā, jūs apjautīsiet, cik maz lietu jums patiesībā vajag. Sapratīsiet, ka teju visas lielveikalā nopērkamās mantas ir gluži liekas patiesi piepildītai dzīvei. Pastāv iespēja, ka, atgriežoties mājās, kļūsiet par minimālisma piekritēju, jo sapratīsiet, kas īsti jums ir nepieciešams, lai dzīvotu, turklāt – ar vērienu, kā arī apjautīsiet, bez kā iespējams iztikt.

10. Laime

Ceļošana gluži vienkārši iemāca mums, kā kļūt laimīgiem. Ja bieži dosieties ceļā jaunu apvāršņu meklējumos, jums nebūs problēmu atslābināties vai saglabāt mieru stresa situācijā, jūs raksturos pašpaļāvība, turklāt varēsiet palūkoties uz pasauli kā uz daudz skaistāku vietu. Ik dienas uzzinot arvien vairāk par mūsu planētu un cilvēkiem, kas tajā dzīvo, sperot soļus ārpus ierastās komforta zonas un izmēģinot aizvien jaunas lietas, jūs kļūsiet atvērtāka, sabiedriskāka, drosmīgāka un, visbeidzot, patīkamāka persona.

photo

Garšas ceļojums ikvienam!

Iepriecināsim izvēlīgākos gardēžus!

EUR 15 | 28.09.2016 | Garšas Frekvence

photo

Esat noguruši? Ekspress SPA!

Muguras masāža, sejas procedūra "Satīna Spīdums" vai kāju masāža ar pīlingu līdz ceļgaliem. Viena procedūra pēc Jūsu izvēles.

EUR 21 | 30.09.2016 | Wellton Hotel Riga & SPA

photo

Telpas pasākumiem un banketiem

Rixwell Terrace Design Hotel piedāvā telpas banketiem, svinīgiem un korporatīviem pasākumiem, dzimšanas dienām, semināriem. Pasākumu plānošana un organizēšana.

Rixwell Terrace Design Hotel

photo

Turcija, Antālija no 353 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Antaliju 12/10,15/10,16/10 uz nedēļu no 353 € !

EUR 353 | 19.10.2016 | Hot Travel

photo

“Very Cool People” koncertzālē "Valmiera"

22. oktobrī plkst.19:00 koncertzālē "Valmiera" notiks grupas “Very Cool People” (VCP) un dziedātāju Kristīnes Prauliņas un Evilenas Protektores koncerts.

Valmieras TIC

photo

ŠRILANKA + MALDĪVIJA

Šrilanka un Maldīvija: 2 valstis vienā tūrē ILGUMS: 5 naktis Šrilankā + 5 naktis Maldīvijā

EUR 979 | 28.10.2016 | Alsvets

photo

Ieplāno brīvdienas Liepājā!

Ieskaties pasākumu kalendārā www.kalendars.liepaja.lv un ieplāno brīvdienas Liepājā! Uz tikšanos!

Liepājas reģiona TIB

photo

Īpašais rudens piedāvājums!

Šajā speciālajā piedāvājumā iekļauts: •1 nakts divvietīgā Standard klases numuriņā • Bagātīga brokastu bufete •Šefpavāra īpašais rudens vakariņu (3 ēdieni) piedāvājums viesnīcas pirmā stāva „Park” restorānā 2 personām...

EUR 59 | 21.11.2016 | Bellevue Park Hotel Riga

photo

Karību skaistule - Kuba

Izteiksmīga un pretrunīga zeme! Skaistā Karību jūras piekraste, antīkie auto, cigāru smaržīgie tabakas dūmi un kaislīgas dejas līdz rītam! Steidzies to izbaudīt

EUR 2845 | 30.11.2016 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Malta tikai 250 eur!

Burvīga Malta ar savu arhitektūru, seno vēsturi, labsirdīgiem iedzīvotājiem un skaisti jūru gaida Jūs!

EUR 250 | 23.12.2016 | Antario

photo

400 EUR atlaide apmaiņas programmai

Piesakies vidusskolēnu kultūras apmaiņas programmai Nīderlandē līdz 31. decembrim un saņem 400 EUR atlaidi!

Durbe Education Centre

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv