ziņas

10 iemesli, kādēļ ceļošana ļauj mums kļūt labākiem

10 iemesli, kādēļ ceļošana ļau

Ir saprotami, ka brīvdienu ceļojums vienmēr nāk par labu mūsu sagurušajai miesai un bieži vien četrās sienās iesprostotajam garam. Taču patiesībā aizvien jaunu horizontu iepazīšana sniedz daudz, daudz vairāk, ļaujot mums kļūt vispusīgākiem, iecietīgākiem, interesantākiem, atraisītākiem, gudrākiem un pat skaistākiem.

Turpinājumā 10 iemesli, kas kārtējo reizi apliecina, ka ceļošana ļauj būtiski pilnveidot jebkuru personību.

1. Sabiedriskums

Ceļojot reizēm nākas nokļūt situācijās, kad jūsu turpmākās gaitas atkarīgas no tā, vai izdosies izveidot kontaktu ar kādu svešinieku. Jūs iemācīsieties sadraudzēties ar pilnīgi svešiem ļaudīm, kā arī arvien komfortablāk jutīsieties sarunas laikā. Nav neparasti, ka pati intravertākā persona kļūst par dialogu guru.

2. Komunikācijas prasmes

Regulāri sarunājoties ar svešiniekiem, vieni un tie paši jautājumi mēdz kļūt garlaicīgi. Pēc kāda laika jums vairs neinteresē, no kurienes ieradies jūsu sarunu biedrs, kurp viņš dodas un cik ilgi ceļo. Turklāt parasti arī atbildes, kas tiek saņemtas uz šādiem jautājumiem, ir garlaicīgas un neko nepavēsta par konkrēto personu. Tādējādi jūs drīz vien kļūsiet par interesantu sarunu biedru, jo iemācīsieties dialogu ievirzīt aizraujošā gultnē, kā arī ievāksiet kaudzēm informācijas par savu sarunu biedru.

3. Pašpārliecinātība

Iedomājieties, ka jums ir izdevies apceļot teju visu pasauli. Paviesoties Everesta kalnu takās, ienirt pie Lielā Barjerrifa, atrast pareizo ceļu svešās metropolēs, pārvarēt savas bailes no augstuma. Īsāk sakot, paveikt prātam neaptveramas lietas. Ir pilnīgi skaidrs, ka pašpaļāvība ir viena no īpašībām, kas tagad jūs raksturo vislabāk. Ja ir izdevies pārvarēt daudz šķēršļu un atrast izeju šķietami bezcerīgās situācijās, jūs turpmāk spēsiet sasniegt it visu, kas iecerēts.

4. Spēja pielāgoties

Jums būs nācies nokavēt reisu, paciest mokošas stundas pārpildītos, lēnos autobusos tropu karstumā, saķert vēdera kaiti slikta ēdiena dēļ un tikt galā ar kaudzi citu likstu. Pēc kāda laika jūs iemācīsieties pielāgot savus plānus situācijām, kuras būs izmainījušās vai nenoritēs, kā iecerēts. Jūs turpmāk netrakosiet un nedusmosieties, kā arī bez iemesla neuzsāksiet strīdu ar katru klātesošo – tā vietā nedaudz pamainīsiet plānus un vēsu prātu turpināsiet darīt iecerēto. 

5. Piedzīvojumu kāre

Kad jums izdosies pārliecināties par savām spējām sveikā izkļūt no praktiski jebkuras situācijas, vairs nebīsieties pieņemt arvien jaunus izaicinājumus. Drīz vien apjautīsiet, ka, nepārtraukti atrodoties savā komforta zonā, jūs sevi pamatīgi ierobežojat.

6. Spēja būt atraisītam

Visas kļūdas, neskaidrības un pat nepatikšanas, kas jūs piemeklē ceļojot, iemāca nesatraukties par katru sīkumu un baudīt mirkli, lai kāds tas arī nebūtu. Kādēļ? Jo pēc sastapšanās ar neskaitāmiem misēkļiem un to pārvarēšanas jūs sapratīsiet, ka nav pamata satraukumam – ne nākamā ceļojuma laikā, ne arī ikdienas gaitās.

7. Seksapīls

Stress veicina novecošanu. Bezrūpības un laiskas atpūtas pilnās dienas, dodoties ceļojumā, kalpo kā jaunības eliksīrs – neaizmirstiet to un ceļošanai atvēliet pēc iespējas vairāk mirkļu.

8. Zināšanas

Ja vien jūs neizmantojat brīvdienas, lai aptumšotu prātu, malkojot neskaitāmus dzērienus peldbaseina malā, ceļošana palīdzēs jums izzināt apkārtējo pasauli. Jūs uzzināsiet par cilvēkiem, vēsturi, kultūrām, kā arī dzirdēsiet neticamus faktus saistībā ar vietām, par kuru esamību jūsu draugi, visticamāk, nemaz nenojauš. Jūs gūsiet labāku priekšstatu par to, kā pasaule "darbojas", kā izturas un rīkojas ļaudis, kas notiek jums apkārt – tas ir kas tāds, kas nav izlasāms grāmatās. To var iemācīt tikai ceļošana.

9. Pieticība

Esot ceļā, jūs apjautīsiet, cik maz lietu jums patiesībā vajag. Sapratīsiet, ka teju visas lielveikalā nopērkamās mantas ir gluži liekas patiesi piepildītai dzīvei. Pastāv iespēja, ka, atgriežoties mājās, kļūsiet par minimālisma piekritēju, jo sapratīsiet, kas īsti jums ir nepieciešams, lai dzīvotu, turklāt – ar vērienu, kā arī apjautīsiet, bez kā iespējams iztikt.

10. Laime

Ceļošana gluži vienkārši iemāca mums, kā kļūt laimīgiem. Ja bieži dosieties ceļā jaunu apvāršņu meklējumos, jums nebūs problēmu atslābināties vai saglabāt mieru stresa situācijā, jūs raksturos pašpaļāvība, turklāt varēsiet palūkoties uz pasauli kā uz daudz skaistāku vietu. Ik dienas uzzinot arvien vairāk par mūsu planētu un cilvēkiem, kas tajā dzīvo, sperot soļus ārpus ierastās komforta zonas un izmēģinot aizvien jaunas lietas, jūs kļūsiet atvērtāka, sabiedriskāka, drosmīgāka un, visbeidzot, patīkamāka persona.

photo

SKY24.LV lidojumu lielpārdošana no EUR 37

Tallina no EUR 37 Poprada Tatri no EUR 38 Diseldorfa, Londona no EUR 48 Parīze no EUR 58 Prāga, Budapešta no EUR 68 u.c. No Rīgas vienā virzienā, ar nodokļiem

EUR 37 | 06.11.2014 | 227

photo

Ziemassvētku tirdziņi Tallinā

Ziemassvetku noskaņojums, karstvīna un piparkūku smarža... Tallinas vepilsētas burvība, 13.12.2014, tikai EUR 19.50

EUR 19.50 | 07.11.2014 | 1013

photo

Mārtiņdienas zoss!

Nav zoss, nav Mārtiņdienas! parūpēsimies par bagātīgu un skaistu galdu Jūsu svinībām!

EUR 60 | 07.11.2014 | 19

photo

E.Šimkus un A.Šimkus koncerts

11.11.plkst. 19:00 Krustpils Kultūras namā Elīnas Šimkus, Aurēlijas Šimkus un Jēkabpils kamerorķestra koncerts (diriģents Mārtiņš Bergs).

EUR 4 | 11.11.2014 | 354

photo

Supercena uz Ēģipti 5* AI no 318 € !

Lieliskas cenas uz Hurgadu 15/11 uz nedēļu no Viļņas lidostas Loterija 5* all inclusive 318 € !

EUR 318 | 15.11.2014 | 2056

photo

Tautas deju koncerts "Man jābūt Latvijā!"

16.novembrī plkst.18.00 Valmieras Kultūras centrā tautas deju ansamblis “Gauja” ielūdz uz jubilejas ieskaņas koncertu “Man jābūt Latvijā!”.

EUR 4 | 17.11.2014 | 2496

photo

Madeiras sala - tiešais lidojums

Nosvini Lieldienas Portugālē, Madeiras salā. Ceļojuma datumi: 01.-06.04.

1174

photo

Horvātija - Jaungads pie Adrijas jūras!

Sagaidiet Jauno 2015. gadu Adrijas jūras krastā – Splitā mazliet vasarīgi, bet krāšņi. Izbaudiet horvātu viesmīlību un neatkārtojamo virtuvi.

EUR 199 | 22.12.2014 | 1212

photo

SLĒPOŠANA 2014/2015

FRANCIJA tikai 390 EUR ITĀLIJA tikai 499 EUR AUSTRIJA tikai 506 EUR SLOVĀKIJA tikai 229 EUR ANDORA

EUR 229 | 31.12.2014 | 1119

photo

SPA atpūta Hāpsalā!

Iepazīsim Hāpsalu ko no trim pusēm ieskauj jūra. Baudīsim relaksējošu atpūtu SPA kompleksā ar peldi īstā jūras ūdens baseinā!

EUR 79.00 | 31.12.2014 | 1653

photo

Autobusu biļetes uz Eiropu

Starptautiskie autobusu biļetes: -Ecolines -Lux Express no 16 Eur

EUR 16 | 28.01.2015 | 223

BalticTravelnews.com
+37126155461
info@travelnews.lv