ziņas

10 iemesli, kādēļ ceļošana ļauj mums kļūt labākiem

10 iemesli, kādēļ ceļošana ļau

Ir saprotami, ka brīvdienu ceļojums vienmēr nāk par labu mūsu sagurušajai miesai un bieži vien četrās sienās iesprostotajam garam. Taču patiesībā aizvien jaunu horizontu iepazīšana sniedz daudz, daudz vairāk, ļaujot mums kļūt vispusīgākiem, iecietīgākiem, interesantākiem, atraisītākiem, gudrākiem un pat skaistākiem.

Turpinājumā 10 iemesli, kas kārtējo reizi apliecina, ka ceļošana ļauj būtiski pilnveidot jebkuru personību.

1. Sabiedriskums

Ceļojot reizēm nākas nokļūt situācijās, kad jūsu turpmākās gaitas atkarīgas no tā, vai izdosies izveidot kontaktu ar kādu svešinieku. Jūs iemācīsieties sadraudzēties ar pilnīgi svešiem ļaudīm, kā arī arvien komfortablāk jutīsieties sarunas laikā. Nav neparasti, ka pati intravertākā persona kļūst par dialogu guru.

2. Komunikācijas prasmes

Regulāri sarunājoties ar svešiniekiem, vieni un tie paši jautājumi mēdz kļūt garlaicīgi. Pēc kāda laika jums vairs neinteresē, no kurienes ieradies jūsu sarunu biedrs, kurp viņš dodas un cik ilgi ceļo. Turklāt parasti arī atbildes, kas tiek saņemtas uz šādiem jautājumiem, ir garlaicīgas un neko nepavēsta par konkrēto personu. Tādējādi jūs drīz vien kļūsiet par interesantu sarunu biedru, jo iemācīsieties dialogu ievirzīt aizraujošā gultnē, kā arī ievāksiet kaudzēm informācijas par savu sarunu biedru.

3. Pašpārliecinātība

Iedomājieties, ka jums ir izdevies apceļot teju visu pasauli. Paviesoties Everesta kalnu takās, ienirt pie Lielā Barjerrifa, atrast pareizo ceļu svešās metropolēs, pārvarēt savas bailes no augstuma. Īsāk sakot, paveikt prātam neaptveramas lietas. Ir pilnīgi skaidrs, ka pašpaļāvība ir viena no īpašībām, kas tagad jūs raksturo vislabāk. Ja ir izdevies pārvarēt daudz šķēršļu un atrast izeju šķietami bezcerīgās situācijās, jūs turpmāk spēsiet sasniegt it visu, kas iecerēts.

4. Spēja pielāgoties

Jums būs nācies nokavēt reisu, paciest mokošas stundas pārpildītos, lēnos autobusos tropu karstumā, saķert vēdera kaiti slikta ēdiena dēļ un tikt galā ar kaudzi citu likstu. Pēc kāda laika jūs iemācīsieties pielāgot savus plānus situācijām, kuras būs izmainījušās vai nenoritēs, kā iecerēts. Jūs turpmāk netrakosiet un nedusmosieties, kā arī bez iemesla neuzsāksiet strīdu ar katru klātesošo – tā vietā nedaudz pamainīsiet plānus un vēsu prātu turpināsiet darīt iecerēto. 

5. Piedzīvojumu kāre

Kad jums izdosies pārliecināties par savām spējām sveikā izkļūt no praktiski jebkuras situācijas, vairs nebīsieties pieņemt arvien jaunus izaicinājumus. Drīz vien apjautīsiet, ka, nepārtraukti atrodoties savā komforta zonā, jūs sevi pamatīgi ierobežojat.

6. Spēja būt atraisītam

Visas kļūdas, neskaidrības un pat nepatikšanas, kas jūs piemeklē ceļojot, iemāca nesatraukties par katru sīkumu un baudīt mirkli, lai kāds tas arī nebūtu. Kādēļ? Jo pēc sastapšanās ar neskaitāmiem misēkļiem un to pārvarēšanas jūs sapratīsiet, ka nav pamata satraukumam – ne nākamā ceļojuma laikā, ne arī ikdienas gaitās.

7. Seksapīls

Stress veicina novecošanu. Bezrūpības un laiskas atpūtas pilnās dienas, dodoties ceļojumā, kalpo kā jaunības eliksīrs – neaizmirstiet to un ceļošanai atvēliet pēc iespējas vairāk mirkļu.

8. Zināšanas

Ja vien jūs neizmantojat brīvdienas, lai aptumšotu prātu, malkojot neskaitāmus dzērienus peldbaseina malā, ceļošana palīdzēs jums izzināt apkārtējo pasauli. Jūs uzzināsiet par cilvēkiem, vēsturi, kultūrām, kā arī dzirdēsiet neticamus faktus saistībā ar vietām, par kuru esamību jūsu draugi, visticamāk, nemaz nenojauš. Jūs gūsiet labāku priekšstatu par to, kā pasaule "darbojas", kā izturas un rīkojas ļaudis, kas notiek jums apkārt – tas ir kas tāds, kas nav izlasāms grāmatās. To var iemācīt tikai ceļošana.

9. Pieticība

Esot ceļā, jūs apjautīsiet, cik maz lietu jums patiesībā vajag. Sapratīsiet, ka teju visas lielveikalā nopērkamās mantas ir gluži liekas patiesi piepildītai dzīvei. Pastāv iespēja, ka, atgriežoties mājās, kļūsiet par minimālisma piekritēju, jo sapratīsiet, kas īsti jums ir nepieciešams, lai dzīvotu, turklāt – ar vērienu, kā arī apjautīsiet, bez kā iespējams iztikt.

10. Laime

Ceļošana gluži vienkārši iemāca mums, kā kļūt laimīgiem. Ja bieži dosieties ceļā jaunu apvāršņu meklējumos, jums nebūs problēmu atslābināties vai saglabāt mieru stresa situācijā, jūs raksturos pašpaļāvība, turklāt varēsiet palūkoties uz pasauli kā uz daudz skaistāku vietu. Ik dienas uzzinot arvien vairāk par mūsu planētu un cilvēkiem, kas tajā dzīvo, sperot soļus ārpus ierastās komforta zonas un izmēģinot aizvien jaunas lietas, jūs kļūsiet atvērtāka, sabiedriskāka, drosmīgāka un, visbeidzot, patīkamāka persona.

photo

Izsmalcināti un gardi ēdieni Siguldā!

Ikviens gardēdis novērtēs lielisko pavāru sniegumu!

EUR 15 | 27.05.2016 | Garšas Frekvence

photo

Vidusjūras kruīzi no 349 €

Ceļojuma laikā iepazīsti Horvātiju, Melnkalni, Grieķiju, Spāniju, Itāliju, Franciju. Iekļauta dzīvošana kajītē, pilna ēdināšana, plaša izklaides programma

EUR 349 | 27.05.2016 | Latvia Tours

photo

Ceriņu svētki Dobelē-PĒDĒJĀS VIETAS

Fantastiska pavasara diena ar ceriņu smaržu. Apmeklēsim ZS Līcīši, Dobeli un P. Upīša dārzu. kur notiks svētku pasākums, 28.05.16, EUR 15.50

EUR 15.50 | 28.05.2016 | Nikos Travel

photo

Daugavpils ir Ģimene! Ģimenes piedāvājums

Atpūta kopā ar ģimeni ir labākā atpūta! Apmeklējiet skaisto Daugavpili pilsētas svētkos!

EUR 110 | 31.05.2016 | Good Stay Dinaburg Hotel

photo

Palieciet 5 min attālumā no pludmales

esošie 40 dažādu kategoriju numuri ir piemēroti dažādu viesu prasībām

EUR 65 | 31.05.2016 | Good Stay Eiropa Hotel

photo

Jauna ēdienkarte CUP&Cino!

Laipni lūgti baudīt jauno vasaras garšu ēdienkarti Cup&Cino ! Duntes iela 19a ( Sky&More) ; Biķernieku iela 120 B (Sky Veikals) un Ulmaņa gatvē 122 ( SKy)

Cup&Cino

photo

Izrāde "Kad sapņi piepildās"

2. jūnijā, pl. 19.00 Kocēnu kultūras namā viesizrādi sniegs jaunizveidotais Rubenes amatierteātris, kas skatītāju vērtējumam nodos izrādi "Kad sapņi piepildās".

Valmieras TIC

photo

Elegant wedding in Jurmala

offers an elegant restaurant with a spacious terrace, gourmet menu and impeccable service.

Eiropa Deluxe Hotel

photo

Atpūties Horvātijā - Trogiras rivjēra

8 dienu brauciens uz Horvātiju ar visām naktīm viesnīcās. atru vakaru dodies romantiskā pastaigā pa Akmens skaistules Trogiras ieliņām. Iepazīsti vēl neredzēto!

Travel RSP

photo

Kaboverde ar tiešo reisu no Rīgas

Arī šajā novembrī piedāvājam lielisku tiešo reisu uz tropu salu valsti Kaboverde. Kaboverde.lv

EUR 799 | 13.06.2016 | FlyMeAway

photo

Supercena uz Turciju 29/06 no 209 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Antāliju 29/06 uz nedēļu no 209 € !

EUR 209 | 30.06.2016 | Hot Travel

photo

Maroka starp kalniem, tuksnesi un okeānu

Maroka – tā ir vieta, kur austrumu tikumi satikušies ar Āfrikas likumiem. Tā apreibina acumirklī!

EUR 1095 | 01.08.2016 | Jēkaba Ceļojumi

photo

MEKSIKA - ekskursiju tūres

Pludmales atpūta vai grupu ekskursiju tūres. Jaunas fantastiskas programmas. Cenas sakot no 1365 EUR

Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv