ziņas

10 iemesli, kādēļ ceļošana ļauj mums kļūt labākiem

10 iemesli, kādēļ ceļošana ļau

Ir saprotami, ka brīvdienu ceļojums vienmēr nāk par labu mūsu sagurušajai miesai un bieži vien četrās sienās iesprostotajam garam. Taču patiesībā aizvien jaunu horizontu iepazīšana sniedz daudz, daudz vairāk, ļaujot mums kļūt vispusīgākiem, iecietīgākiem, interesantākiem, atraisītākiem, gudrākiem un pat skaistākiem.

Turpinājumā 10 iemesli, kas kārtējo reizi apliecina, ka ceļošana ļauj būtiski pilnveidot jebkuru personību.

1. Sabiedriskums

Ceļojot reizēm nākas nokļūt situācijās, kad jūsu turpmākās gaitas atkarīgas no tā, vai izdosies izveidot kontaktu ar kādu svešinieku. Jūs iemācīsieties sadraudzēties ar pilnīgi svešiem ļaudīm, kā arī arvien komfortablāk jutīsieties sarunas laikā. Nav neparasti, ka pati intravertākā persona kļūst par dialogu guru.

2. Komunikācijas prasmes

Regulāri sarunājoties ar svešiniekiem, vieni un tie paši jautājumi mēdz kļūt garlaicīgi. Pēc kāda laika jums vairs neinteresē, no kurienes ieradies jūsu sarunu biedrs, kurp viņš dodas un cik ilgi ceļo. Turklāt parasti arī atbildes, kas tiek saņemtas uz šādiem jautājumiem, ir garlaicīgas un neko nepavēsta par konkrēto personu. Tādējādi jūs drīz vien kļūsiet par interesantu sarunu biedru, jo iemācīsieties dialogu ievirzīt aizraujošā gultnē, kā arī ievāksiet kaudzēm informācijas par savu sarunu biedru.

3. Pašpārliecinātība

Iedomājieties, ka jums ir izdevies apceļot teju visu pasauli. Paviesoties Everesta kalnu takās, ienirt pie Lielā Barjerrifa, atrast pareizo ceļu svešās metropolēs, pārvarēt savas bailes no augstuma. Īsāk sakot, paveikt prātam neaptveramas lietas. Ir pilnīgi skaidrs, ka pašpaļāvība ir viena no īpašībām, kas tagad jūs raksturo vislabāk. Ja ir izdevies pārvarēt daudz šķēršļu un atrast izeju šķietami bezcerīgās situācijās, jūs turpmāk spēsiet sasniegt it visu, kas iecerēts.

4. Spēja pielāgoties

Jums būs nācies nokavēt reisu, paciest mokošas stundas pārpildītos, lēnos autobusos tropu karstumā, saķert vēdera kaiti slikta ēdiena dēļ un tikt galā ar kaudzi citu likstu. Pēc kāda laika jūs iemācīsieties pielāgot savus plānus situācijām, kuras būs izmainījušās vai nenoritēs, kā iecerēts. Jūs turpmāk netrakosiet un nedusmosieties, kā arī bez iemesla neuzsāksiet strīdu ar katru klātesošo – tā vietā nedaudz pamainīsiet plānus un vēsu prātu turpināsiet darīt iecerēto. 

5. Piedzīvojumu kāre

Kad jums izdosies pārliecināties par savām spējām sveikā izkļūt no praktiski jebkuras situācijas, vairs nebīsieties pieņemt arvien jaunus izaicinājumus. Drīz vien apjautīsiet, ka, nepārtraukti atrodoties savā komforta zonā, jūs sevi pamatīgi ierobežojat.

6. Spēja būt atraisītam

Visas kļūdas, neskaidrības un pat nepatikšanas, kas jūs piemeklē ceļojot, iemāca nesatraukties par katru sīkumu un baudīt mirkli, lai kāds tas arī nebūtu. Kādēļ? Jo pēc sastapšanās ar neskaitāmiem misēkļiem un to pārvarēšanas jūs sapratīsiet, ka nav pamata satraukumam – ne nākamā ceļojuma laikā, ne arī ikdienas gaitās.

7. Seksapīls

Stress veicina novecošanu. Bezrūpības un laiskas atpūtas pilnās dienas, dodoties ceļojumā, kalpo kā jaunības eliksīrs – neaizmirstiet to un ceļošanai atvēliet pēc iespējas vairāk mirkļu.

8. Zināšanas

Ja vien jūs neizmantojat brīvdienas, lai aptumšotu prātu, malkojot neskaitāmus dzērienus peldbaseina malā, ceļošana palīdzēs jums izzināt apkārtējo pasauli. Jūs uzzināsiet par cilvēkiem, vēsturi, kultūrām, kā arī dzirdēsiet neticamus faktus saistībā ar vietām, par kuru esamību jūsu draugi, visticamāk, nemaz nenojauš. Jūs gūsiet labāku priekšstatu par to, kā pasaule "darbojas", kā izturas un rīkojas ļaudis, kas notiek jums apkārt – tas ir kas tāds, kas nav izlasāms grāmatās. To var iemācīt tikai ceļošana.

9. Pieticība

Esot ceļā, jūs apjautīsiet, cik maz lietu jums patiesībā vajag. Sapratīsiet, ka teju visas lielveikalā nopērkamās mantas ir gluži liekas patiesi piepildītai dzīvei. Pastāv iespēja, ka, atgriežoties mājās, kļūsiet par minimālisma piekritēju, jo sapratīsiet, kas īsti jums ir nepieciešams, lai dzīvotu, turklāt – ar vērienu, kā arī apjautīsiet, bez kā iespējams iztikt.

10. Laime

Ceļošana gluži vienkārši iemāca mums, kā kļūt laimīgiem. Ja bieži dosieties ceļā jaunu apvāršņu meklējumos, jums nebūs problēmu atslābināties vai saglabāt mieru stresa situācijā, jūs raksturos pašpaļāvība, turklāt varēsiet palūkoties uz pasauli kā uz daudz skaistāku vietu. Ik dienas uzzinot arvien vairāk par mūsu planētu un cilvēkiem, kas tajā dzīvo, sperot soļus ārpus ierastās komforta zonas un izmēģinot aizvien jaunas lietas, jūs kļūsiet atvērtāka, sabiedriskāka, drosmīgāka un, visbeidzot, patīkamāka persona.

photo

Biznesa pusdienas BURKĀNĀ !

ZUPA Zivju zupa ar lasi KARSTIE ĒDIENI Sēņu - lēcu plācenīši ar krējuma mērci Vai Tīrara un vistas gaļas sautējums DESERTĀ Ogu plātsmaize ar saldējumu

993117

photo

Lielā piektdienas izpārdošana!

Tulpes, hiacintes un narcises dažādās krāsās sedz parka zālienu, un izrauties no šī krāsu virpuļa ir vienkārši neiespējami!

EUR 259 | 07.03.2015 | 1212

photo

Īpašās vakariņas 7.martā

Dikļu pils restorānā Sieviešu dienas noskaņās – īpaša, ar krāsainām garšas niansēm piesātināta svētku ēdienkarte. Visām dāmām kompliments no šefpavāra!

EUR 25 | 07.03.2015 | 103

photo

Kristīne Timermane un Gatis Ivans

Šovakar, pie mums viesosies Kristīne Timermane un Gatis Ivans Repertuārā: populāras un sen aizmirstas mīlas melodijas. Sākums: 21:00

993248

photo

Izstādes atklāšana

Sestdien, 7.martā, plkst.13.00 Valmieras muzeja Izstāžu namā atklās Rasas Grāmatiņas tekstilmākslas ekspozīciju un Mārtiņa Vērdiņa darbu izstādi.

2496

photo

Restorāns ROZALIJA sveic dāmas!

Aicinām uz 8. marta svētku maltīti dāmām par godu! Trīs kārtu ēdienkarte, katrai kārtai divas izvēles. Sumināsim dāmas!

EUR 15.00 | 08.03.2015 | 14

photo

Sieviešu dienas piedāvājums

Sieviešu dienas piedāvājums

EUR 150 | 08.03.2015 | 1783

photo

Dinozauru parāde AHHAA centrā un 4D kino!

Skolēnu brīvlaikā! Laika mašīna uzbūrusi 200 miljonus gadus senus dinozaurus, kas kustas, rūc un liks notrīcēt pat pašiem drosmīgākajiem. Apmeklēsim arī 4D kino

EUR 20.00 | 09.03.2015 | 1653

photo

Kuba - 1184

Speciālie piedāvajumi no Maskavas

EUR 1184.0 | 10.03.2015 | 1119

photo

Konferences un svinības Liepājas sirdī!

Plaša un eleganta zāle konferencēm un svinībām pašā Liepājas sirdī. Īpaši izstrādāta ēdienkarte katram klientam.

2516

photo

Tautas deju svētki PILNA SAUJA DZINTARIŅU

13.martā Liepājas Latviešu biedrības namā svētku dižkoncertā vienkopus pulcēsies Latvijas bērnu un jauniešu deju kolektīvi.

334

photo

Tartu un AHHAA centrs 14.03. - Atlaides!

Atlaižu akcija – piesakoties diviem uzreiz, dāvinām īpašu cenu - pieaugušajam 21 EUR, bērnam 17 EUR! AHHAA centrs, planetārijs, vecpilsētas ekskursija

EUR 17 | 13.03.2015 | 993244

photo

Disnejlenda Francijā!

Izklaidējies ar bērniem Disneja maģiskajā pasaulē! Cena no 240 EUR.

1174

photo

Lido izdevīgi ar Flyonline!

Izvēlies lidot ar Flyonline. Jaunākā biļešu rezervēšānas sistēma FlyOnline. Izdevīgi, ātri,droši!

232

photo

4 spēļu brauciens uz PČ Hokejā Prāgā

4 spēļu brauciens uz PČ Hokejā Prāgā, 3-10.05(LAT-SWE,LAT-SUI,LAT-GER,LAT-AUT)

EUR 325 | 10.05.2015 | 2483

BalticTravelnews.com
+37126155461
info@travelnews.lv