Skolēnu brīvlaikā Rīgu var iepazīt koviddrošā spēlē

Skolēnu brīvlaikā Rīgu var iep

Foto: Travelcafe.lv | Ludmila Glazunova | 2020.10.19

"Vecrīgas zvēru mednieki" vai “Animal Hunt in Old Riga” ir izzinoša spēle ģimenēm un draugu kompānijām, kur ar telefona palīdzību spēles dalībnieki meklē vecpilsētas zvērus, izpilda uzdevumus un uzzin Rīgas stāstus un leģendas.

“Tas ir lielisks veids, kā bērniem parādīt pilsētu. Kādi zvēri mājo Vecrīgā? Kaķi, gaiļi, jēri, lauvas, papagaiļi, vardes un vēl un vēl...,” teic viena no idejas autorēm un realizētājām, tūrisma aģentūras “A-Sono” pārstāve Iveta Vanaga.

Šī spēle vienlaicīgi pilda divas funkcijas - gan izklaidējošo, gan izzinošo. “Mūsuprāt, tā ir izcila kombinācija. Šī ir lieliska iespēja iepazīt Vecrīgu, paskatīties uz to citām, daudz vērīgākām acīm, kā arī gūt ierosmi tās tālākai izpētei.  Maršruts ir balstīts uz zvēru meklēšanu Vecrīgā – spēles dalībniekiem tiek dots attēls un norādes, kā atrast uz tā redzamo, ir jāizpilda uzdevums un pie reizes var uzzināt arī kādu Rīgas stāstu vai leģendu. Visi Vecrīgas zvēri šajā maršrutā gan nav iekļuvuši, piemēram, jērs un delfīns, bet tos var pamanīt, pildot pārējos spēles uzdevumus,” skaidro Vanaga.

Spēli var atrast aplikācijā “Lokimo”, tās cena ir 6 eiro. To var spēlēt jebkurā sev vēlamajā laikā. Spēles laiks nav ierobežots. Šobrīd spēle pieejama latviešu un angļu valodā, bet drīz tā tiks publicēta arī krievu valodā.

“Kaut arī ideja par šādām pilsētu tūrēm ar spēles elementiem mums bija jau sen, tieši Covid krīze pamudināja tās īstenot - jo, pirmkārt, tas ir Covid drošs pasākums, tajā piedalās tikai paši spēlētāji un telefons (spēlei nav vajadzīgs interneta pieslēgums), ar iespaidiem un bildēm var dalīties virtuālajā vidē. Un, otrkārt, tieši Covid laikā arī mums, gidiem, bija jādomā par to, kā mūsu darbu ietekmē jaunā situācija, ko jaunu mēs varam piedāvāt,” atklāj Vanaga.

Zīmīgi, ka ar zvēru medībām “A-Sono” negrasās apstāties pie tūrisma produktu izveides digitālā vidē – plānā jau ir spēle par 16 Rīgas tiltiem.

Avots: BalticTravelnews.com/Travelcafe.lv

Vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas izgaismošanu

Vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas izgaismošanu

Vēl tikai šajā nedēļas nedēļas nogalē, 30. un 31.oktobrī plkst. 20.00, 21.00, 22.00 un 23.00 Cēsu Svētā Jāņa baznīca iemirdzēsies krāšņās gaismās.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Cēsu rudens restorānu nedēļa 2020

Cēsu rudens restorānu nedēļa 2020

No 31.10. līdz 8.11. Cēsīs jau trešo gadu notiks Cēsu rudens restorānu nedēļa. Cēsniekiem un viesiem būs lieliska iespēja baudīt gardu maltīti 6 restorānos.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieki apmeklētājiem piedāvā maršrutu pa ciemu, kas sevī ietver iespēju interesanti pavadīt brīvo laiku.

TAKA

Skrindu dzimtas muzejs

Skrindu dzimtas muzejs

Muzejā skatāmas izstādes un ir pieejamas vairākas tematiskās programmas gan skolēniem, gan pieaugušajiem.

TAKA

Nīcgales Lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā.

TAKA

Līksnas katoļu baznīca

Līksnas katoļu baznīca

Līksnas Romas katoļu draudzes Vissvētākās Jēzus sirds baznīca celta neogotikas stilā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas dominante.

TAKA

Raiņa māja Berķenelē

Raiņa māja Berķenelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība

TAKA

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža”****. Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos

TAKA

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Dabas parks

Dabas parks "Daugavas loki"

Dabas parka struktūras ass ir Daugava, kas met gleznainus līkumus. No upes krastiem paveras plaši ainavu skati.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv