Skolēnu brīvlaikā Rīgu var iepazīt koviddrošā spēlē

"Vecrīgas zvēru mednieki" vai “Animal Hunt in Old Riga” ir izzinoša spēle ģimenēm un draugu kompānijām, kur ar telefona palīdzību spēles dalībnieki meklē vecpilsētas zvērus, izpilda uzdevumus un uzzin Rīgas stāstus un leģendas.

“Tas ir lielisks veids, kā bērniem parādīt pilsētu. Kādi zvēri mājo Vecrīgā? Kaķi, gaiļi, jēri, lauvas, papagaiļi, vardes un vēl un vēl...,” teic viena no idejas autorēm un realizētājām, tūrisma aģentūras “A-Sono” pārstāve Iveta Vanaga.

Šī spēle vienlaicīgi pilda divas funkcijas - gan izklaidējošo, gan izzinošo. “Mūsuprāt, tā ir izcila kombinācija. Šī ir lieliska iespēja iepazīt Vecrīgu, paskatīties uz to citām, daudz vērīgākām acīm, kā arī gūt ierosmi tās tālākai izpētei.  Maršruts ir balstīts uz zvēru meklēšanu Vecrīgā – spēles dalībniekiem tiek dots attēls un norādes, kā atrast uz tā redzamo, ir jāizpilda uzdevums un pie reizes var uzzināt arī kādu Rīgas stāstu vai leģendu. Visi Vecrīgas zvēri šajā maršrutā gan nav iekļuvuši, piemēram, jērs un delfīns, bet tos var pamanīt, pildot pārējos spēles uzdevumus,” skaidro Vanaga.

Spēli var atrast aplikācijā “Lokimo”, tās cena ir 6 eiro. To var spēlēt jebkurā sev vēlamajā laikā. Spēles laiks nav ierobežots. Šobrīd spēle pieejama latviešu un angļu valodā, bet drīz tā tiks publicēta arī krievu valodā.

“Kaut arī ideja par šādām pilsētu tūrēm ar spēles elementiem mums bija jau sen, tieši Covid krīze pamudināja tās īstenot - jo, pirmkārt, tas ir Covid drošs pasākums, tajā piedalās tikai paši spēlētāji un telefons (spēlei nav vajadzīgs interneta pieslēgums), ar iespaidiem un bildēm var dalīties virtuālajā vidē. Un, otrkārt, tieši Covid laikā arī mums, gidiem, bija jādomā par to, kā mūsu darbu ietekmē jaunā situācija, ko jaunu mēs varam piedāvāt,” atklāj Vanaga.

Zīmīgi, ka ar zvēru medībām “A-Sono” negrasās apstāties pie tūrisma produktu izveides digitālā vidē – plānā jau ir spēle par 16 Rīgas tiltiem.

Avots: BalticTravelnews.com/Travelcafe.lv

Turība - 3511
Jēkaba Strazdiņa virtuālā izstāde Cēsīs

Jēkaba Strazdiņa virtuālā izstāde Cēsīs

Digitalizēta Jēkaba Strazdiņa izstāde “Darbi un kolekcija”. Laikā, kad muzeji un izstādes ir slēgtas, šis ir nozīmīgs solis ceļā uz satikšanos ar apmeklētājiem

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv