9 interesanti un praktiski darinājumi Brīvdabas muzeja e-gadatirgū

9 interesanti un praktiski dar

Foto: Egadatirgus.lv | Arnita Beinaroviča | 2020.10.19

Šogad Brīvdabas muzeja 50. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus ar Luminor bankas atbalstu notiek tiešsaistē. Vietnē www.egadatirgus.lv iespējams atbalstīt vietējos ražotājos, apskatot un iegādājoties kādu no teju 2000 produktiem. E-gadatirgus rīkotāji piedāvā iepazīties ar interesantiem vietējo amatnieku darinājumiem, kas būs praktiski noderīgi saimniecībā vai kā dāvana svētkos.

Koks un tāss: mājsaimnieces gramu špikeris

Mājsaimniecēm, kurām patīk rosīties virtuvē, noderēs praktisks špikeris, kurā ieskatīties, lai pārliecinātos, cik gramu dažādu produktu ir vienā glāzē, ēdamkarotē vai tējkarotē. Jelgavas uzņēmuma “Sidrabkoks” koka dēlītis ar špikeri pieejams gan latviešu, gan krievu valodā.

Tekstils: ilgtspējīgas kosmētikas noņemšanas lupatiņas

Dabas draugi novērtēs zīmola “Muscari Linen” daudzreiz lietojamos kosmētikas noņemšanas “aplīšus”, kas darināti no mīkstas un ekoloģiski audzētas filcētās kokvilnas. Katram aplītim ir piešūta arī kokvilnas lentīte ērtākai turēšanai rokās, kā arī pieejams lina maisiņš uzglabāšanai.

Keramika: kamolu trauks

Keramikas kamolu trauks iederēsies ikviena rokdarbnieka interjerā, un praktiski kalpos kā palīgs, kas neļauj aizripot un sapiņķerēties dzijas kamoliem. Lai adīšanas vai tamborēšanas process būtu vēl ērtāks, bļodiņas sānā ir divi caurumiņi adatām. Kamolu trauks būs vērtīga dāvana sev vai tiem, kuriem patīk garos ziemas vakarus pavadīt ar adatām rokās. Keramikas studija “Jogita Art Studio” piedāvā arī citus keramikas izstrādājumus, piemēram, bļodiņas četrkājainajiem draugiem un puķu podus.

Rotas: līgavas kronis

Kroni mēdz dēvēt par vienu no spēka simboliem. Sievietēm, kuras plāno tautiskas kāzas, iespējams iegādātie jau gatavus vai pēc individuāla pieprasījuma izgatavotus līgavu kroņus. Izmantotie materiāli kroņu darināšanā ir žakarda, tilla un samta audums, stikla, dabīgā akmens, metāla un akrila pērlītes, kā arī furnitūra un stieples. Kroņus ar rūpību un sirsnību izgatavo rokdarbniece Daiga Veisa.

Rotaļlietas: papīra lelles

Dizaineres Agneses Fūrmanes radītās “Claudia” papīra lelles tika veidotas kā izzinošs un izglītojošs materiāls par Latvijas novadu etnogrāfiskajiem tautastērpiem. Ar krāšņām papīra lellēm projekta autore vēlas veicināt gan Latvijā, gan ārvalstīs dzīvojošo bērnu un jauniešu nacionālās identitātes apzināšanos. Lelles ļauj bērniem izveidot pašiem savu unikālo rotaļlietu.

Stikls: lampa kaktusa formā

Skaista un neparasta interjera mīļiem patiks dekoratīvs un oriģināls gaismas objekts – kaktusa formas lampa, ko radījusi stikla māksliniece Marta Ģibiete.

Āda: pastalu darināšanas meistarklase

Māksliniece Agrita Krieviņa-Siliņa, kura Brīvdabas gadatirgū piedalās jau 30 gadus, piedāvā iegādāties dalību pastalu darināšanas meistarklasē. Darbošanās norit aptuveni trīs stundas, un to laikā katram ir iespēja izgatavot pašam savas pastalas klasiskajā vai jebkurā citā krāsā.

Metāls: ekskluzīvi naži

Juris Karosevičs ir kalējs ar 15 gadu pieredzi, kurš darina nažus un dažādus citus instrumentus koka darbiem, piemēram, kalti, greblīti u.c. Nažus meistars kaļ pēc autentiskām metodēm, un instrumenti ir praktiski un ar tiem ir patīkami strādāt. Katrs nazis ir vienā eksemplārā, tāpēc ekskluzīvs un var tikt izgatavots arī individuāli pēc katra īpašām vēlmēm.

Pārtika un dzērieni: bišu maizes pastilas

Ģimenes uzņēmums “Bee Bite” no Saldus novada nodarbojas ar bišu maizes ražošanu, e-gadatirgū piedāvājot iespēju iegādāties dažādu garšu košļājamas bišu maizes pastilas. To sastāvā ir 100 % dabīga un Latvijā ievākta bišu maize, un tajā ir lielākais bioloģiski aktīvo vielu daudzveidība, kas nodrošina pilnvērtīgu cilvēka organisma darbību. Turklāt bišu maizes kumosos ir vairāk olbaltumvielu nekā gaļā, zivīs un piena produktos.

Avots: Egadatirgus.lv

Vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas izgaismošanu

Vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas izgaismošanu

Vēl tikai šajā nedēļas nedēļas nogalē, 30. un 31.oktobrī plkst. 20.00, 21.00, 22.00 un 23.00 Cēsu Svētā Jāņa baznīca iemirdzēsies krāšņās gaismās.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Cēsu rudens restorānu nedēļa 2020

Cēsu rudens restorānu nedēļa 2020

No 31.10. līdz 8.11. Cēsīs jau trešo gadu notiks Cēsu rudens restorānu nedēļa. Cēsniekiem un viesiem būs lieliska iespēja baudīt gardu maltīti 6 restorānos.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieki apmeklētājiem piedāvā maršrutu pa ciemu, kas sevī ietver iespēju interesanti pavadīt brīvo laiku.

TAKA

Skrindu dzimtas muzejs

Skrindu dzimtas muzejs

Muzejā skatāmas izstādes un ir pieejamas vairākas tematiskās programmas gan skolēniem, gan pieaugušajiem.

TAKA

Nīcgales Lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā.

TAKA

Līksnas katoļu baznīca

Līksnas katoļu baznīca

Līksnas Romas katoļu draudzes Vissvētākās Jēzus sirds baznīca celta neogotikas stilā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas dominante.

TAKA

Raiņa māja Berķenelē

Raiņa māja Berķenelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība

TAKA

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža”****. Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos

TAKA

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Dabas parks

Dabas parks "Daugavas loki"

Dabas parka struktūras ass ir Daugava, kas met gleznainus līkumus. No upes krastiem paveras plaši ainavu skati.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv