9 interesanti un praktiski darinājumi Brīvdabas muzeja e-gadatirgū

Šogad Brīvdabas muzeja 50. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus ar Luminor bankas atbalstu notiek tiešsaistē. Vietnē www.egadatirgus.lv iespējams atbalstīt vietējos ražotājos, apskatot un iegādājoties kādu no teju 2000 produktiem. E-gadatirgus rīkotāji piedāvā iepazīties ar interesantiem vietējo amatnieku darinājumiem, kas būs praktiski noderīgi saimniecībā vai kā dāvana svētkos.

Koks un tāss: mājsaimnieces gramu špikeris

Mājsaimniecēm, kurām patīk rosīties virtuvē, noderēs praktisks špikeris, kurā ieskatīties, lai pārliecinātos, cik gramu dažādu produktu ir vienā glāzē, ēdamkarotē vai tējkarotē. Jelgavas uzņēmuma “Sidrabkoks” koka dēlītis ar špikeri pieejams gan latviešu, gan krievu valodā.

Tekstils: ilgtspējīgas kosmētikas noņemšanas lupatiņas

Dabas draugi novērtēs zīmola “Muscari Linen” daudzreiz lietojamos kosmētikas noņemšanas “aplīšus”, kas darināti no mīkstas un ekoloģiski audzētas filcētās kokvilnas. Katram aplītim ir piešūta arī kokvilnas lentīte ērtākai turēšanai rokās, kā arī pieejams lina maisiņš uzglabāšanai.

Keramika: kamolu trauks

Keramikas kamolu trauks iederēsies ikviena rokdarbnieka interjerā, un praktiski kalpos kā palīgs, kas neļauj aizripot un sapiņķerēties dzijas kamoliem. Lai adīšanas vai tamborēšanas process būtu vēl ērtāks, bļodiņas sānā ir divi caurumiņi adatām. Kamolu trauks būs vērtīga dāvana sev vai tiem, kuriem patīk garos ziemas vakarus pavadīt ar adatām rokās. Keramikas studija “Jogita Art Studio” piedāvā arī citus keramikas izstrādājumus, piemēram, bļodiņas četrkājainajiem draugiem un puķu podus.

Rotas: līgavas kronis

Kroni mēdz dēvēt par vienu no spēka simboliem. Sievietēm, kuras plāno tautiskas kāzas, iespējams iegādātie jau gatavus vai pēc individuāla pieprasījuma izgatavotus līgavu kroņus. Izmantotie materiāli kroņu darināšanā ir žakarda, tilla un samta audums, stikla, dabīgā akmens, metāla un akrila pērlītes, kā arī furnitūra un stieples. Kroņus ar rūpību un sirsnību izgatavo rokdarbniece Daiga Veisa.

Rotaļlietas: papīra lelles

Dizaineres Agneses Fūrmanes radītās “Claudia” papīra lelles tika veidotas kā izzinošs un izglītojošs materiāls par Latvijas novadu etnogrāfiskajiem tautastērpiem. Ar krāšņām papīra lellēm projekta autore vēlas veicināt gan Latvijā, gan ārvalstīs dzīvojošo bērnu un jauniešu nacionālās identitātes apzināšanos. Lelles ļauj bērniem izveidot pašiem savu unikālo rotaļlietu.

Stikls: lampa kaktusa formā

Skaista un neparasta interjera mīļiem patiks dekoratīvs un oriģināls gaismas objekts – kaktusa formas lampa, ko radījusi stikla māksliniece Marta Ģibiete.

Āda: pastalu darināšanas meistarklase

Māksliniece Agrita Krieviņa-Siliņa, kura Brīvdabas gadatirgū piedalās jau 30 gadus, piedāvā iegādāties dalību pastalu darināšanas meistarklasē. Darbošanās norit aptuveni trīs stundas, un to laikā katram ir iespēja izgatavot pašam savas pastalas klasiskajā vai jebkurā citā krāsā.

Metāls: ekskluzīvi naži

Juris Karosevičs ir kalējs ar 15 gadu pieredzi, kurš darina nažus un dažādus citus instrumentus koka darbiem, piemēram, kalti, greblīti u.c. Nažus meistars kaļ pēc autentiskām metodēm, un instrumenti ir praktiski un ar tiem ir patīkami strādāt. Katrs nazis ir vienā eksemplārā, tāpēc ekskluzīvs un var tikt izgatavots arī individuāli pēc katra īpašām vēlmēm.

Pārtika un dzērieni: bišu maizes pastilas

Ģimenes uzņēmums “Bee Bite” no Saldus novada nodarbojas ar bišu maizes ražošanu, e-gadatirgū piedāvājot iespēju iegādāties dažādu garšu košļājamas bišu maizes pastilas. To sastāvā ir 100 % dabīga un Latvijā ievākta bišu maize, un tajā ir lielākais bioloģiski aktīvo vielu daudzveidība, kas nodrošina pilnvērtīgu cilvēka organisma darbību. Turklāt bišu maizes kumosos ir vairāk olbaltumvielu nekā gaļā, zivīs un piena produktos.

Avots: Egadatirgus.lv

trakai - 3516
Jēkaba Strazdiņa virtuālā izstāde Cēsīs

Jēkaba Strazdiņa virtuālā izstāde Cēsīs

Digitalizēta Jēkaba Strazdiņa izstāde “Darbi un kolekcija”. Laikā, kad muzeji un izstādes ir slēgtas, šis ir nozīmīgs solis ceļā uz satikšanos ar apmeklētājiem

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv