Astoņas idejas rudens brīvlaika pavadīšanai Jūrmalā

Rudens brīvlaikā ģimenes ar bērniem aicinātas doties ceļojumā uz Jūrmalu, kur iespējams neparastā veidā iepazīt saulaino Aspazijas dzeju, uzzināt par kūrorta un zvejniecības vēsturi, veikt aizraujošus eksperimentus izglītības centrā un iepazīties ar īstiem robotiem, sasildīties spa un baudīt ūdens priekus akvaparkā, kā arī izmēģināt spēkus šķēršļu trasēs Dzintaru mežaparkā.

Reiz kūrortā – izstāde Jūrmalas pilsētas muzejā

Jūrmalas pilsētas muzeja (Tirgoņu ielā 29) izstādē “Bērns kūrortā” apmeklētāji aicināti iepazīt bērnu izklaides kūrortā laikā no 19. gs. beigām – aplūkot seno laiku spēles un rotaļlietas, apģērbu un pludmales piederumus. Mazākie apmeklētāji, iejūtoties pludmales atmosfērā, var parotaļāties smiltīs, savukārt vecākiem būs interesanti ieklausīties jūrmalnieku bērnības atmiņu stāstos par vasarniekiem un pionieru nometnēm, par to, kas ir kazragu sacīkstes un Konkordijas vilki, un cik vareni zemeņu audzētāji bijuši jūrmalnieki. Muzejs apmeklētājiem atvērts trešdienās–svētdienās plkst. 10.00–17.00. Ieeja brīva.

Saulains stūrītis Aspazijas mājā

Muzejā “Aspazijas māja” (Z. Meierovica prospekts 18/20) bērni tiek aicināti saistošā veidā iepazīt latviešu dzejnieces Aspazijas dzeju. Interaktīvās izstādes “Saulains stūrītis” telpa ir pārvērsta jūgendstila dārzā, kur, guļot “Zvaigžņu teltī” un vērojot zemūdens pasauli “Sapņu dīķītī”, mazie apmeklētāji var klausīties Aspazijas dzeju, meklēt pārsteigumus “Brīnumlādītēs” un, sēžot ziedu krēsliņos, noklausīties Aspazijas dzejoli “Aicinājums” dziesmā. Muzejs atvērts otrdienās–svētdienās plkst. 10.00–17.00. Ieeja bez maksas.

Netālu no Aspazijas mājas, ejot pa mazo Aspazijas ieliņu jūras virzienā, ir “sastopama” arī pati dzejniece – tēlnieces Olgas Šilovas veidotā skulptūra “Aspazija kāpās” ataino dzejnieci jaunībā, pie kājām pieglaudies Aspazijai mīļais mājdzīvnieks – kaķis.

Zvangas ieskandināšana zvejnieku sētā

Pastaigājoties Ragakāpas dabas parkā, var aiziet līdz Jūrmalas Brīvdabas muzejam (Tīklu iela 1a), kur apskatāma senā zvejnieku sēta ar tai raksturīgām ēkām – dzīvojamo māju, klēti ar ratnīcu, tīklu būdu un pirti –, bagātīgākā virvju vīšanas rīku un materiālu kolekcija Latvijā, enkuru un zvejas laivu kolekcija, kā arī jaunā ekspozīcija, kas iepazīstina ar laivu būves attīstību.

Muzeja teritorijā atrodas Latvijā lielākā zvanga – sitamais mēlīšu instruments, kuru ieskandināt var ikviens muzeja apmeklētājs. Muzejs atvērts otrdienās–svētdienās plkst. 10.00–17.00. Ieeja brīva.

Neparasti eksponāti un eksperimenti “Korso brīnumos”

Zinātkārie brīvdienu baudītāji aicināti atklāt izklaides un izglītības centra “Korso brīnumi” (Jomas ielā 37) pasauli ar interaktīviem eksponātiem un eksperimentos izzināt neparasto – vērot paša radīto magnētisko lauku, turēt rokās dūmu burbuļus, pieskarties mākoņiem, izgatavot “balonraķetes” un darīt citas interesantas lietas. Skolēnu brīvlaikā “Korso brīnumi” atvērti pirmdienās–piektdienās plkst. 13.00–19.00, sestdienās un svētdienās plkst. 12.00–19.00. Informācijai https://korsobrinumi.lv/

Paviesoties “Robotu pilsētā”

Līdz 25. oktobrim tirdzniecības centra “Korso” 2. stāvā (Jomas ielā 37) ir apskatāma robotu un tehnoloģiju izstāde, kurā var satikt vairāk nekā 30 robotus no visas pasaules. Tie apmeklētājus pārsteidz, uzjautrina, veic masāžu, dzied un dejo, pat aicina uz tikšanos. Ik stundu izstādē notiek robotu teātris​ ar ekvilibristikas brīnumu demonstrējumiem un tehnošovu. Izstāde atvērta darba dienās plkst. 14.00–21.00, brīvdienās plkst.​ 10.00–21.00. Tālrunis uzziņām 20499204.

Ūdensprieki “Līvu akvaparkā”

Izbaudīt vasarīgus ūdenspriekus aicina “Līvu akvaparks” (Viestura iela 24), kur katrs no apmeklētājiem atradīs sev piemērotāko atpūtas veidu – dažādu garumu nobraucienu slīdnes, vairāk nekā desmit dažādu dziļumu un lielumu baseini un spa komplekss, kur ļauties mierīgai atpūtai burbuļvannās, sāls istabā, izbaudīt gaisa un zemūdens masāžas un pirtis. Plašāka informācija un aktuālie piedāvājumi www.akvaparks.lv.

Ceļojums vasarā turpinās – sasildīties spa

Jūrmalas kūrortviesnīcas sniedz iespējas kopā ar ģimeni “aizceļot” vasarā un uzlabot labsajūtu, apmeklējot spa, pirtis un baseinus. Stiprināt veselību un izklaidēties, baudot spa un apmeklējot sporta centru, bērnus un vecākus aicina “Baltic Beach Hotel&SPA” (Jūras iela 23/25).

Īpašus rudens spa rituālus pusaudžiem un jauniešiem, pērļu vannas un masāžas bērniem piedāvā “Hotel Jūrmala Spa” (Jomas iela 47/49), savukārt “Lielupe by Semarah Hotels” (Bulduru prospekts 64/68) papildus bērnu spa procedūrām un peldēšanas nodarbībām aicina uz jautru atpūtu bērnu klubā. Informācija par īpašajiem piedāvājumiem ģimenes brīvdienu pavadīšanai kūrortviesnīcās www.visitjurmala.lv.

Aktīva atpūta Dzintaru mežaparkā

Līdz 25. oktobrim aktīvās atpūtas cienītājiem Dzintaru mežaparkā atvērts piedzīvojumu parks “Jūrmalas Tarzāns”. Pievārēt piedzīvojumu parka piecas dažādu līmeņu šķēršļu trases ir izaicinājums gan bērniem, gan pieaugušajiem. Vairāk informācijas par parka darba laiku https://www.jurmala.tarzans.lv/.

Dzintaru mežaparkā ir arī sporta laukumi, skeitparks un rotaļu laukumi dažāda vecuma bērniem – tās ir daudzveidīgas atpūtas iespējas visai ģimenei. Mežaparkā atrodas skatu tornis ar 12 platformām, kurā uzkāpjot, var palūkoties uz Jūrmalu no vairāk nekā 33 metru augstuma. Dzintaru mežaparks ir atvērts katru dienu plkst. 9.00–22.00. Ieeja brīva.

Apmeklējot atpūtas vietas, aicinām ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

 

Avots: Jūrmalas pilsētas dome

DžekaRiepas - 3502
Cēsis sāk marķēt maršrutu

Cēsis sāk marķēt maršrutu "Camino"

Cēsis Vidzemē pirmie sāk marķēt svētceļnieku maršrutu “Svētā Jēkaba ceļš”. Pilnībā maršruts iezīmēts dabā būs pavasarī, bet pārgājienā doties var jau tagad!

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Klusums kā mūza attālinātam darbam

Klusums kā mūza attālinātam darbam

Darbs attālināti tur, kur valda klusums - izsmalcinātā dizaina viesnīcā. Ideāls risinājums produktīvai, drošai un radošai darba dienai vai pat nedēļai.

Grand Poet Hotel by Semarah

Jaungada vakariņas

Jaungada vakariņas

Restorāns SNOB aicina uz Jaunā gada vakariņām. Svinības pašā Rīgas centrā, krāšņā un iedvesmojošā dizaina atmosfērā baudot piecu kārtu vakariņas padarīs svētkus

EUR 85 | Grand Poet Hotel by Semarah

Restorāna SNOB ēdieni Tavās mājās!

Restorāna SNOB ēdieni Tavās mājās!

Ceļojums garšu pasaulē turpinās - mājās, darba vietās vai tepat Grand Poet Hotel dizaina numuros

Grand Poet Hotel by Semarah

Virtuālie un hibrīda pasākumi

Virtuālie un hibrīda pasākumi

Semarah Hotels komanda sadarbībā ar tehnoloģiju ekspertiem nodrošinās atbilstošāko un labāko virtuālo komponentu.

Grand Poet Hotel by Semarah

Miers un svaigums attālinātam darbam

Miers un svaigums attālinātam darbam

Veselīgs risinājums darbam attālināti: svaigs gaiss, aktīva atpūta, droša darba vide un radošas idejas.

EUR 50 | Lielupe by SemaraH Hotels

Romantikas brīvdienas, vakariņas, Jūrmala

Romantikas brīvdienas, vakariņas, Jūrmala

1 nakts Executive Suite numurā, brokastis un īpašās vakariņas numurā, Sea Wellness apmeklējums

EUR 180 | Estravel Latvia

Romantiska rudens atpūta Ungurmuižā

Romantiska rudens atpūta Ungurmuižā

Palutiniet sevi ar romantisku atpūtu! // Piedāvājums ietver nakšņošanu, ekskursiju pa muižu, brokastis un vakariņas

EUR 116 | Estravel Latvia

Ģimenes svētki. Atpūta Baltic Beach Hotel

Ģimenes svētki. Atpūta Baltic Beach Hotel

1 nakts ģimenei divistabu numurā, brokastis, svētku vakariņas, Sea Wellness apmeklējums // Dzimšanas diena, gadadiena vai vienkārši vēlēšanās sarīkot ģimenei!

EUR 180 | Estravel Latvia

Nakšņošana diviem Wellton Centrum Hotel

Nakšņošana diviem Wellton Centrum Hotel

1 nakts 2 personām Standarta numurā, spa zonas apmeklējums, brokastis // Wellton Centrum Hotel & SPA 4* atrodas Vecrīgas vēsturiskajā centrā.

EUR 39 | Estravel Latvia

Tavs birojs Baltic Beach Hotel, pusdienas

Tavs birojs Baltic Beach Hotel, pusdienas

Iekļautas pusdienas, kafija, ūdens, Powerlab Fitness apmeklējums, internets // Piedāvājums 1 vai 5 dienām, 1 – 2 personām, bez nakšņošanas (no ~8.00 – 19.00)

EUR 70 | Estravel Latvia

Ģimenes atpūta viesnīcā Neiburgs

Ģimenes atpūta viesnīcā Neiburgs

1 nakts ģimenei līdz 4 personām apartamentos, brokastis, sporta un atpūtas centra piedāvājums

EUR 72 | Estravel Latvia

Ģimenes atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Ģimenes atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Wellness centrā viesiem pieejams 25 m baseins ar kaskādēm, baseins bērniem, džakuzi, somu sauna, turku tvaika pirts un dušas // 3 vai 4 personām

EUR 132 | Estravel Latvia

Romantiska atpūta Mazmežotnes muižā

Romantiska atpūta Mazmežotnes muižā

Mazmežotnes muiža atrodas Lielupes senlejā un piedāvā atpūtu mājīgās, vēsturiski iekārtotās muižas istabās un, ēdināšanu muižas Kungu mājas restorānā

EUR 130 | Estravel Latvia

Atpūta Spa hotel Ezeri ar spa 2 personām

Atpūta Spa hotel Ezeri ar spa 2 personām

Izvēlieties sev atbilstošāko SPA hotel Ezeri piedāvājumu mierpilnai atpūtai, kas palīdzēs atgūt možumu, atbrīvot snaudošo enerģiju un saglabāt optimismu

EUR 100 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv