Rīgas maratons virtuālajā vidē noslēdzies; medaļas būs īstas

Rīgas maratons virtuālajā vidē

Foto: Rigamarathon.com | Inese Ķīkule | 2020.10.14

Rimi Rīgas 30. jubilejas maratons, kas šogad pirmoreiz pastāvēšanas vēsturē norisinājās virtuāli, ir noslēdzies ar 15 964 dalībnieku virtuālu startu 67 pasaules valstīs. Savas distances dalībniekiem bija iespēja izskriet jebkur Latvijā un pasaulē, pēc izvēles rezultātus fiksējot Rimi Rīgas maratona virtuālā skriešanas kluba platformā vai prieka pēc izskrienot bez rezultāta fiksēšanas.

Visi reģistrētie dalībnieki neatkarīgi no tā, vai tie fiksēja rezultātus virtuālajā skriešanas klubā vai vienkārši noskrēja savu distanci jebkur Latvijā vai pasaulē, saņems Olimpisko medaļu dizainera Džuņiči Kavaņiši medaļas.

No trešdienas, 14. oktobra tās būs pieejamas maratona sezonas notikumu centrā Alfa, kurā vienlaikus norisināsies arī maratona medaļu nedēļa, dalībniekiem nodrošinot dažādus pārsteigumus un vairākos tirdzniecības centra veikalos īpašus piedāvājumus.

Rimi Rīgas 30. jubilejas sezonas maratonam, kas no maija tika pārcelts uz oktobri, reģistrējās 15964 dalībnieki no 67 valstīm. Maratona dienas distancēm šogad kopumā reģistrējās nepilni 10 000 dalībnieku: 42 km distancei reģistrējās 802 skrējēji, pusmaratonam pieteicās 2370 dalībnieku, 10 km distancei – 2743 skrējēju, savukārt 5,5 km – 3928 skriešanas entuziasti. Bērnu dienai bija reģistrējusies 6121 ģimene ar bērniem: Ģimeņu skrējienam 1716 dalībnieku, bet mazajās distancēs – 200 m, 400 m un Happy mazuļiem – 4405 mazo ziķeru. Rimi Rīgas maratona virtuālā skriešanas klubā rezultātus fiksēja 3412 skrējiena dalībnieki.

“Šajā nedēļas nogalē piedzīvojām to, ka gadiem veidotā skriešanas kustība un skrējēju komūna ir dzīvāka par dzīvu. Skrējēji bija gatavi pielāgoties jaunajiem apstākļiem un atbalstīt maratonu, noskrienot savu distanci jebkurā vietā Latvijā un pasaulē. Tik daudz bilžu ar maratona numuriem un video stāstu sociālajos tīklos Rimi Rīgas maratons līdz šim nav piedzīvojis. Paldies ikvienam par uzmundrinājumu un atbalstu, ko sniedzāt mums šajās dienās,” aizkustināts par virtuālā maratona norisi stāsta Rimi Rīgas maratona direktors Aigars Nords. 

Alfas medaļu nedēļa

No šīs trešdienas, 14. oktobra līdz svētdienas, 18. oktobra vakaram Rimi Rīgas maratona reģistrētie dalībnieki savas medaļas varēs saņemt maratona sezonas notikuma centrā Alfa, kur netālu no Info centra būs izvietots medaļu saņemšanas punkts. Pie medaļas būs iespējams tikt, uzrādot savu starta numuru vai reģistrācijas apstiprinājuma vēstuli. Vienlaikus maratona sezonas notikumu centrs medaļu nedēļas ietvaros ir sagatavojis vairākus pārsteigumus – tuneļšalli katram skrējējam, maratonam veltītu foto stendu un izdevīgus piedāvājumus ar medaļu vairākos Alfas veikalos. Ārvalstu skrējējiem medaļas tiks nosūtītas pa pastu.

“Lai arī šogad Rimi Rīgas maratonā katrs dalībnieks devās skrējienā pa individuāli izvēlētu maršrutu, priecājamies, ka skriešanas svētkus varam noslēgt vienuviet – ar medaļu izsniegšanu maratona sezonas notikumu centrā Alfa. Svinīgo emociju iemūžināšanai esam izveidojuši īpaši maratonam veltītu fotosienu. Priecājamies par visiem, kuri, neraugoties uz negaidīto pavērsienu pasākuma norisē, ir spējuši uzturēt sportisko garu un, iespējams, uzmundrināt arī citus,“ stāsta tirdzniecības centra Alfa vadītāja Liene Apine.

Medaļu nedēļa Rimi Rīgas maratona ietvaros norisinās pirmoreiz un ir tapusi, iedvesmojoties no pasaules maratonu medaļu pirmdienas, kurā visi 42 km finišētāji ar medaļām kaklā lepojas par paveikto un izbauda pilsētas restorānu un veikalu piedāvātās atlaides maratonistiem.

Par Rimi Rīgas maratonu:

Maratons Rīgā notiek kopš 1991. gada. 30. Rimi Rīgas maratons notika 2020. gada 10.-11. oktobrī. 2019. gadā Rimi Rīgas maratons sadarbībā ar Bērnu Slimnīcas fondu un Rimi izveidojis "Kustību par kustību" bērniem ar kustību traucējumiem, lai ar skrējēju aktīvu līdzdalību savāktu 35 000 eiro ziedojumu. 2019. gadā pasākums pulcēja 38 398 dalībniekus, t. sk. 4 632 ārvalstniekus no 82 pasaules valstīm un teju 13 tūkstošus bērnu "Rimi Bērnu dienas" ietvaros. Pasākums atkārtoti saņēmis prestižo Pasaules Vieglatlētikas asociācijas (World Athletics) "Zelta" kvalitātes zīmi (Gold Label). Maratonu kopš 2007. gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra NECom. Galvenais partneris – Rimi, sponsori – WESS Motors Toyota, Sportland, Nike, Live Riga, maratona sezonas notikumu centrs – t/c Alfa. Partneri – Mēness aptieka, dabiskais minerālūdens Mangaļi, Gjensidige Latvija, DPD Latvija, SIS, Lido, Garmin, Bella, Happy, Latvijas Zaļais punkts, Angico, LSFP, LVS, Klotiņi & Serģis, VSK Noskrien. Mediju partneri – LTV, LSM, JCDecaux.

Avots: Rigamarathon.com

Vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas izgaismošanu

Vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas izgaismošanu

Vēl tikai šajā nedēļas nedēļas nogalē, 30. un 31.oktobrī plkst. 20.00, 21.00, 22.00 un 23.00 Cēsu Svētā Jāņa baznīca iemirdzēsies krāšņās gaismās.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Cēsu rudens restorānu nedēļa 2020

Cēsu rudens restorānu nedēļa 2020

No 31.10. līdz 8.11. Cēsīs jau trešo gadu notiks Cēsu rudens restorānu nedēļa. Cēsniekiem un viesiem būs lieliska iespēja baudīt gardu maltīti 6 restorānos.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieki apmeklētājiem piedāvā maršrutu pa ciemu, kas sevī ietver iespēju interesanti pavadīt brīvo laiku.

TAKA

Skrindu dzimtas muzejs

Skrindu dzimtas muzejs

Muzejā skatāmas izstādes un ir pieejamas vairākas tematiskās programmas gan skolēniem, gan pieaugušajiem.

TAKA

Nīcgales Lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā.

TAKA

Līksnas katoļu baznīca

Līksnas katoļu baznīca

Līksnas Romas katoļu draudzes Vissvētākās Jēzus sirds baznīca celta neogotikas stilā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas dominante.

TAKA

Raiņa māja Berķenelē

Raiņa māja Berķenelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība

TAKA

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža”****. Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos

TAKA

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Dabas parks

Dabas parks "Daugavas loki"

Dabas parka struktūras ass ir Daugava, kas met gleznainus līkumus. No upes krastiem paveras plaši ainavu skati.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv