Rimi Rīgas maratons jau pēc mēneša startēs no Brīvības pieminekļa

Pārceltais Rimi Rīgas maratons būs pirmais augstākā ranga maratons Eiropā, kas kopš februāra, kad Covid-19 izraisītās krīzes dēļ sākās maratonu atcelšanas vilnis, pirmoreiz klātienē pulcēs gan skriešanas entuziastus, gan elites sportistus, bet ārvalstu dalībniekiem nodrošinās iespēju Rīgu “izskriet” virtuāli, medaļas saņemot ar DPD kurjerpastu.


10. un 11. oktobra nedēļas nogalē dažādu distanču trasēs izkliedēti startēs vismaz 15 tūkstoši Latvijas dalībnieku, bet 3 000 ārvalstnieku Rimi Rīgas maratonu skries virtuāli – savās mājās 60 pasaules valstīs. Visi dalībnieki tiks pie Tokijas olimpisko medaļu dizainera Džuņiči Kavaņiši radītajām medaļām.


Plānojot 30. jubilejas maratona norisi, vērā ņemta SPKC un Veselības ministrijas veiksmīgā pieredze un ieteikumi Covid-19 risku ierobežošanā – jaunās trases paredz nodalīt startu no finiša, un starts, kas ierasti paredzēja masveidīgu kopā būšanu 11.novembra Krastmalā, šogad tiks izkliedēts, dalībniekus “viļņos” un koridoros pie Brīvības pieminekļa sadalot tā, lai minimizētu kopā esošo cilvēku skaitu, kopā būšanas laiku un vienā laikā startējošo skaitu.


“Pirms diviem gadiem, kad Pasaules Vieglatlētikas asociācija Rīgu pieskaitīja maratonu augstākajai līgai, piešķirot prestižo Zelta zīmi, nevarējām iedomāties, ka pārceltais Rimi Rīgas maratons, pateicoties labvēlīgai Covid-19 situācijai Latvijā, Eiropas Zelta maratonu vidē būs pirmais, kas klātienē pulcēs gan skriešanas mīļotājus, gan elites skrējējus, ārvalstniekiem nodrošinot iespēju Rīgu “izskriet” savās mājās,” komentē Rimi Rīgas maratona direktors Aigars Nords. 


Pasaules Vieglatlētikas asociācijas kalendārs liecina, ka Zelta un Platīna zīmes lielo klātienes maratonu sezonu Eiropā februārī noslēdza Seviļa, bet oktobrī, sekojot epidemiologu norādījumiem, atklās Rīga. Pārējie pasaules vadošie maratoni, kas ierasti notikuši klātienē ar ievērojamu dalībnieku skaitu, šogad Covid-19 krīzes rezultātā ir atcelti vai norisinās tikai kā ekskluzīvas elites skrējēju sacensības (Tokija, Londona, Valensija), vai virtuāli (Bostona, daļēji Berlīne).


“Ceram pārējai pasaulei parādīt, ka pasaules līmeņa skriešanas notikumi var notikt, respektējot ar Covid-19 saistītos riskus. Lai arī Rimi Rīgas maratonam šī ir 30. jubilejas, tātad, svētku sezona, kā organizatori izjūtam milzu atbildību, lai laikā, kad pasaulē joprojām plosās Covid-19, mēs minimizētu ar vīrusu saistītos riskus un tiktu galā ar organizatoriskajiem izaicinājumiem, ievērojot ekspertu rekomendācijas un valdības ierobežojumus,” turpina Aigars Nords.


Klātienē startēs Latvijas burbulis

Rimi Rīgas maratons klātienē šogad norisināsies Latvijas burbulī bez Zelta maratoniem raksturīgās apjomīgās elites skrējēju izlases, kā arī bez to ārvalstu skriešanas mīļotāju un maraton-tūristu dalības, kuri nevarēja atļauties 14 dienu pašizolāciju un pārcēla dalību uz 2021. gada maiju vai izvēlējās Rīgu “izskriet” jebkurā pasaules malā, izmantojot Rimi Rīgas maratona virtuālā skriešanas kluba platformu. Vienīgie ārvalstnieki, kuriem tiek kārtotas īpašās ar MK noteikumiem apstiprinātās atļaujas, ir tie elites skrējēji, kas izteikuši vēlmi Rīgā izskriet olimpisko normatīvu kvalifikācijai Tokijas olimpiskajām spēlēm.


“Esam gandarīti, ka maratona organizatori raduši risinājumu tiem ārvalstniekiem, kuri Covid-19 situācijas dēļ nevar apmeklēt Rīgu, bet grib šogad skriet. Pateicoties organizatoru radītajai virtuālajai skriešanas platformai, Rimi Rīgas maratonu ārvalstu skrējēji varēs izskriet izvēlēto distanci savās mājās, un medaļu saņemt pa pastu. Gribam ticēt, ka tiklīdz pasaule atveseļosies, maraton-tūristi atgriezīsies un vienīgajā Zelta zīmes maratonā Ziemeļeiropā startēs klātienē, turpinot nest Rīgas vārdu pasaulē,” optimisma pilns ir Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics. 


Kopumā 10. un 11. oktobra nedēļas nogalē dažādu distanču trasēs izkliedēti startēs vismaz 15 tūkstoši Latvijas dalībnieku, saujiņa ārvalstnieku, kas tīko pēc Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas vai kuru valstis nav SPKC “sarakstā”, kā arī vismaz 3 000 ārvalstnieku, kas Rimi Rīgas maratonu skries virtuāli – savās mājās 60 pasaules valstīs.


Reģistrācija līdz 30. septembrim

Šogad Rimi Rīgas maratonam mājaslapā www.rimirigamarathon.com reģistrēties varēs Aigars Nords, tikai līdz 30. septembrim, tāpēc organizatori un maratona galvenais partneris Rimi aicina ne tikai individuālos skrējējus, bet arī uzņēmumu komandas pasteigties un piereģistrēt savus darbiniekus, tādējādi stiprinot lojalitāti uzņēmumā.


“Rimi ar savu darbinieku komandu maratonā piedalās jau daudzus gadus. Pagājušajā gadā vairāk nekā 300 Rimi darbinieki veica dažādas distances, kopā noskrienot vairāk nekā 2500 km un komandu topā ieņemot 3. vietu. Kopš Rimi komandas dalības maratonā finišu 42 km distancē sasniedzis 141 darbinieks, un šogad pilno maratonu iecerējuši pieveikt 20 Rimi darbinieki. Aicinām arī citus uzņēmumus būt aktīviem un līdz septembra beigām pieteikt savus darbiniekus maratonam, lai visi kopā varam stāties uz starta līnijas 10. un 11. oktobrī,” aicina Rimi Latvija valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.


Laikā un telpā izkliedēts starts, finišs, trases

Starts, kas ierasti paredzēja masveidīgu dalībnieku pulcēšanos un kopā būšanu 11. novembra Krastmalā, šogad pie Brīvības pieminekļa “viļņos” un koridoros saskaldīts būs tā, lai minimizētu kopā esošo cilvēku skaitu, kopā būšanas laiku un vienā laikā startējošo skaitu. Vienā koridorā pulcēsies ne vairāk kā 500 dalībnieku, vienā vilnī – ne vairāk kā 2500 dalībnieku. Jāņem vērā, ka jaunās trases paredz nodalīt startu (pie Brīvības pieminekļa) no finiša (11. novembra Krastmalā), vēl vairāk sadalot dalībnieku plūsmu. Savukārt visas aktivitātes trasē un finišā būs orientētas uz to, lai dalībnieki finišētu, izklīstu un nedrūzmētos.


Drošības apsvērumu un pulcēšanās ierobežojumu dēļ šogad nenotiks EXPO – dalībnieki pirmoreiz starta numurus saņems ar maratona oficiālā kurjerpasta DPD starpniecību (visiem dalībniekiem jānorāda tuvākais DPD Pickup punkts un mobilais telefona numurs). Arī mantu glabātuves tiks tikai garajām (42 km un 21 km) distancēm, lai izvairītos no iespējamās 6 km un 10 km distanču dalībnieku drūzmēšanās. Organizatori aicina 6 km un 10 km skrējējus jau laicīgi padomāt par oktobrim piemērotu apģērbu, ņemot vērā, ka mantu glabātuve mazākajām distancēm netiks nodrošināta.


Vēl daži būtiski drošības aspekti, kas jāņem vērā dalībniekiem, – dalībnieku labumi enerģijas punktos un finišā tiks piedāvāti tikai fasētā veidā – ūdens (0.5L “Mangaļi”), fasētas SIS želejas garo distanču dalībniekiem, fasēti našķi finišētājiem un citi labumi. 


Jaunās trases un starti

Jau 10. oktobrī pie Brīvības pieminekļa “viļņos” startēs Bērnu dienas distances mazajiem un 4.2 km Ģimeņu skrējiens, bet 11. oktobrī 30. jubilejas maratonu piedzīvos 5.5 km, 10km, pusmaratona un maratona distances.


Organizatori ir pateicīgi Rīgas domei par finansiālo un organizatorisko atbalstu, īpaši Satiksmes departamentam, kas 30. jubilejas sezonā palīdzēja izstrādāt un saskaņot jaunās trases, kas ietver atgriešanos pie vēsturiskās starta vietas – Brīvības pieminekļa. Jaunums, kas šogad sagaida maratona distances skrējējus – jaunā trase rīta agrumā vedīs cauri jaunajai Mežaparka Dziesmu svētku estrādei, kā arī paviesosies Āgenskalnā un Pārdaugavas rajonos. Visu distanču trases šķērsos Vanšu un Akmens tiltus, ļaujot pilnībā izbaudīt Rīgas panorāmu.


Lai rīdziniekiem atvieglotu pārvietošanos maratona dienā, maratona distancei starts tiks dots stundu ātrāk nekā iepriekš plkst. 7.30. Tādējādi kritiskos satiksmes punktus ceļā uz Mežaparku un atpakaļ maratonisti atbrīvos jau agri no rīta, atbrīvojot centru autovadītājiem. Detalizētu satiksmes ierobežojumu un trases šķērsošanas vietu plānu organizatori kopā ar Rīgas domi publicēs, tuvojoties pasākumam.


Olimpiskie normatīvi

Cerams, ka jaunās trasēs būs labvēlīgas sportistiem, kas plāno izskriet olimpisko spēļu normatīvus (2:11:30 – kungiem, 2:29:30 – dāmām), jo Rimi Rīgas maratons piedāvās vienu no pēdējām iespējām, lai maratonisti vēl šogad varētu kvalificēties olimpiskajām spēlēm 2021. gadā.


Džuniči Kavaniči medaļas

Neatkarīgi no rezultātiem 30. jubilejas gadā pilnīgi visi Rimi Rīgas maratona distanču dalībnieki tiks pie atraktīvām medaļām, kuras izstrādājis Tokijas olimpisko medaļu dizainers Džuņiči Kavaņiši.


Rimi Rīgas maratona Skriešanas kluba virtuālā platforma

Vasaras un pasākumu ierobežojumu laikā attīstītā virtuālās skriešanas platforma – Rimi Rīgas maratona skriešanas klubs – skrējējiem dod iespēju sacensības un distances skriet jebkurā Latvijas vai pasaules malā, rezultātus fiksējot ar populārākajām skriešanas aplikācijām un viedierīcēm. Jau vasaras laikā dažādās sacensībās un izaicinājumos Skriešanas klubs pulcēja vairāk nekā 12 000 tūkstošiem dalībnieku, nodrošinot intensīvāko pirms-maratona sezonu par spīti Covid-19 krīzei.


Sagaidāms ka virtuālo platformu, lai Rimi Rīgas maratonu noskrietu savās mājās, izmantos vismaz 3 000 ārvalstnieku no 60 valstīm. Organizatori cer, ka jau 2021. gada maijā, kad norisināsies nākamais maratons, lielākā daļa virtuālo skrējēju uz Rīgu atbrauks, lai Ziemeļeiropas vienīgo Zelta maratonu izbaudītu klātienē.


Par Rimi Rīgas maratonu:

Maratons Rīgā notiek kopš 1991. gada. Trīsdesmitais Rimi Rīgas maratons notiks 2020. gada 10.-11. oktobrī. 2019. gadā Rimi Rīgas maratons sadarbībā ar Bērnu Slimnīcas fondu un Rimi izveidojis "Kustību par kustību" bērniem ar kustību traucējumiem, lai ar skrējēju aktīvu līdzdalību savāktu 35 000 eiro ziedojumu. 2019. gadā pasākums pulcēja 38 398 dalībniekus, t. sk. 4 632 ārvalstniekus no 82 pasaules valstīm un teju 13 tūkstošus bērnu "Rimi Bērnu dienas" ietvaros. Pasākums atkārtoti saņēmis prestižo Pasaules Vieglatlētikas asociācijas (World Athletics) "Zelta" kvalitātes zīmi (Gold Label). Maratonu kopš 2007. gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra NECom. Galvenais partneris – Rimi, sponsori – WESS Motors Toyota, Sportland, Nike, Live Riga, maratona sezonas notikumu centrs – t/c Alfa. Partneri – Mēness aptieka, dabiskais minerālūdens Mangaļi, Gjensidige Latvija, DPD Latvija, SIS, Lido, Garmin, Bella, Happy, Latvijas Zaļais punkts, Angico, LSFP, LVS, Klotiņi & Serģis, VSK Noskrien. Mediju partneri – LTV, LSM, JCDecaux.


Avots: www.rimirigamarathon.com

DžekaRiepas - 3502
Cēsis sāk marķēt maršrutu

Cēsis sāk marķēt maršrutu "Camino"

Cēsis Vidzemē pirmie sāk marķēt svētceļnieku maršrutu “Svētā Jēkaba ceļš”. Pilnībā maršruts iezīmēts dabā būs pavasarī, bet pārgājienā doties var jau tagad!

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Klusums kā mūza attālinātam darbam

Klusums kā mūza attālinātam darbam

Darbs attālināti tur, kur valda klusums - izsmalcinātā dizaina viesnīcā. Ideāls risinājums produktīvai, drošai un radošai darba dienai vai pat nedēļai.

Grand Poet Hotel by Semarah

Jaungada vakariņas

Jaungada vakariņas

Restorāns SNOB aicina uz Jaunā gada vakariņām. Svinības pašā Rīgas centrā, krāšņā un iedvesmojošā dizaina atmosfērā baudot piecu kārtu vakariņas padarīs svētkus

EUR 85 | Grand Poet Hotel by Semarah

Restorāna SNOB ēdieni Tavās mājās!

Restorāna SNOB ēdieni Tavās mājās!

Ceļojums garšu pasaulē turpinās - mājās, darba vietās vai tepat Grand Poet Hotel dizaina numuros

Grand Poet Hotel by Semarah

Virtuālie un hibrīda pasākumi

Virtuālie un hibrīda pasākumi

Semarah Hotels komanda sadarbībā ar tehnoloģiju ekspertiem nodrošinās atbilstošāko un labāko virtuālo komponentu.

Grand Poet Hotel by Semarah

Miers un svaigums attālinātam darbam

Miers un svaigums attālinātam darbam

Veselīgs risinājums darbam attālināti: svaigs gaiss, aktīva atpūta, droša darba vide un radošas idejas.

EUR 50 | Lielupe by SemaraH Hotels

Romantikas brīvdienas, vakariņas, Jūrmala

Romantikas brīvdienas, vakariņas, Jūrmala

1 nakts Executive Suite numurā, brokastis un īpašās vakariņas numurā, Sea Wellness apmeklējums

EUR 180 | Estravel Latvia

Romantiska rudens atpūta Ungurmuižā

Romantiska rudens atpūta Ungurmuižā

Palutiniet sevi ar romantisku atpūtu! // Piedāvājums ietver nakšņošanu, ekskursiju pa muižu, brokastis un vakariņas

EUR 116 | Estravel Latvia

Ģimenes svētki. Atpūta Baltic Beach Hotel

Ģimenes svētki. Atpūta Baltic Beach Hotel

1 nakts ģimenei divistabu numurā, brokastis, svētku vakariņas, Sea Wellness apmeklējums // Dzimšanas diena, gadadiena vai vienkārši vēlēšanās sarīkot ģimenei!

EUR 180 | Estravel Latvia

Nakšņošana diviem Wellton Centrum Hotel

Nakšņošana diviem Wellton Centrum Hotel

1 nakts 2 personām Standarta numurā, spa zonas apmeklējums, brokastis // Wellton Centrum Hotel & SPA 4* atrodas Vecrīgas vēsturiskajā centrā.

EUR 39 | Estravel Latvia

Tavs birojs Baltic Beach Hotel, pusdienas

Tavs birojs Baltic Beach Hotel, pusdienas

Iekļautas pusdienas, kafija, ūdens, Powerlab Fitness apmeklējums, internets // Piedāvājums 1 vai 5 dienām, 1 – 2 personām, bez nakšņošanas (no ~8.00 – 19.00)

EUR 70 | Estravel Latvia

Ģimenes atpūta viesnīcā Neiburgs

Ģimenes atpūta viesnīcā Neiburgs

1 nakts ģimenei līdz 4 personām apartamentos, brokastis, sporta un atpūtas centra piedāvājums

EUR 72 | Estravel Latvia

Ģimenes atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Ģimenes atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Wellness centrā viesiem pieejams 25 m baseins ar kaskādēm, baseins bērniem, džakuzi, somu sauna, turku tvaika pirts un dušas // 3 vai 4 personām

EUR 132 | Estravel Latvia

Romantiska atpūta Mazmežotnes muižā

Romantiska atpūta Mazmežotnes muižā

Mazmežotnes muiža atrodas Lielupes senlejā un piedāvā atpūtu mājīgās, vēsturiski iekārtotās muižas istabās un, ēdināšanu muižas Kungu mājas restorānā

EUR 130 | Estravel Latvia

Atpūta Spa hotel Ezeri ar spa 2 personām

Atpūta Spa hotel Ezeri ar spa 2 personām

Izvēlieties sev atbilstošāko SPA hotel Ezeri piedāvājumu mierpilnai atpūtai, kas palīdzēs atgūt možumu, atbrīvot snaudošo enerģiju un saglabāt optimismu

EUR 100 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv