Siguldas pils kvartāla svētkos atklās Dzīvā sudraba muzeju

2020. gada 10. jūlijā, no plkst. 16.00 radošā un darbīgā gaisotnē notiks Siguldas pils kvartāla svētki, kuru laikā durvis vērs Dzīvā sudraba muzejs.

Tā ekspozīcijas veidojis juvelieris, mākslinieks un filozofs Oļegs Auzers. Paralēli tam ģimenēm ar bērniem un ikvienam apmeklētājam būs iespēja apmeklēt papīrmākslas, aroma, rotu, ādas, keramikas un tekstila radošās darbnīcas, savukārt vakarā pils kvartāla vasaras koncertsezonu Siguldā ieskandinās leģendārās britu rokgrupas "Queen" hiti grupas "QueenTessence un Riharda Saules" izpildījumā.

Siguldas pils kvartāla svētki šovasar ļaus iepazīt dažādas amatu prasmes, jo apmeklētāji varēs izmēģināt radošā kvartāla uzņēmēju piedāvājumus – pagatavot savas smaržas, papīrdarbnīcā izveidot savu apsveikumu kartīti vai īpašu vēstuli, tāpat varēs aplūkot rotkaļa un nameja gredzenu darināšanas paraugdemonstrējumus. Mazākie kvartāla apmeklētāji pēc Mārtiņa ziepju burbuļu šova varēs piedalīties kaltiņu meistarklasē vai Siguldas saldējuma meistarklasē, savukārt mammas varēs iesaistīties vainadziņu, rokassprādžu un citu skaistumlietu darināšanā, bet tēti – svilpaunieku veidošanas meistarklasē. Darbosies arī restorāna "Kungu rija" vasaras terase.

Apmeklējot Dzīvā sudraba muzeju Siguldas pils kvartālā, ikvienam būs iespēja aplūkot brīnišķīgus mākslas darbus, kas veidoti no sudraba, piemēram, "Noasa šķirstu", kas tapis pēc "Vecās derības" motīviem. Tāpat būs iespēja uzzināt katra mākslas darba rašanās stāstu un iepazīt sudraba dažādās īpašības, dodoties ekskursijā gida pavadībā, kā arī piedalīties sudraba ūdens degustācijā. Drīzumā radošajā Siguldas pils kvartālā tiks uzsākta arī jauno juvelieru apmācība, kas būs pirmais šāda veida izglītojošais projekts Siguldā.

"Dzīvā sudraba muzeja pievienošanās Siguldas pils kvartāla saimei ir ļoti liels ieguvums gan kvartāla attīstībai, gan pilsētas viesiem. Oļegs Auzers amatnieku aprindās Eiropā zināms kā viens no talantīgākajiem sava amata meistariem, plūcot starptautisku atzinību jau vairāku gadu garumā. Tāpēc Siguldas pils kvartālā, kur jau šobrīd vienkopus pulcējušies vairāki lieliski sava amata meistari, šis ir būtisks papildinājums," tā Siguldas Attīstības aģentūras direktore Dace Preisa.

Vakara izskaņā ar grupas "Queen" hitiem pašmāju grupas "QueenTessence un Riharda Saules" izpildījumā tiks ieskandināta Siguldas muzikālā vasara, jo turpmāk Siguldas pils kvartālā ik nedēļu notiks bezmaksas kultūras notikumi, koncerti, kino vakari: Valters Pūce un Dainis Tenis ar koncertprogrammu "Bez elektrības", Māra Upmane-Holšteine un Juris Kalnišs no grupas "Astro'n'out", uzstāsies arī Kremerata Baltica solisti un "Latvian Blues Band" ar koncertu "Grandpa’s Blues", kā arī citi.

Jau ziņots, ka Siguldas pils kvartāla pārveide sākās 2015. gadā un šajā gadā apmeklētājiem tiks atvērta arī Siguldas Jaunā pils, piedāvājot mūsdienīgas ekspozīcijas un restaurētās romantisma interjera telpas. Savukārt Siguldas pils kvartālā vienkopus pulcējas vairāk nekā 15 radoši Siguldas novada uzņēmēji, piedāvājot iespēju aplūkot viņu radošo darba procesu, piedaloties meistardarbnīcās vai pavadot brīvo laiku videi draudzīgā un iedvesmojošā vidē, kā arī iegādājoties unikālus suvenīrus vai dāvanas.

Avots: Siguldas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvalde

Turība - 3450
Izaicinājums

Izaicinājums "Mežtaka zelta rudenī"

Zelta rudens jau ierodas Latvijā - dodies tam līdzi! Lai izbaudīto skaisto rudeni, pievienojies Endomondo izaicinājumam "Mežtakas pārgājieni Zelta rudenī.

Lauku Ceļotājs

Vitamīnu kūre SPA viesnīcā Ezeri, Siguldā

Vitamīnu kūre SPA viesnīcā Ezeri, Siguldā

Vitamīnu kūre. 1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis, spa atpūta, nūjošana

EUR 190 | Estravel Latvia

Skolioze – nevilcinieties ar ārstēšanu!

Skolioze – nevilcinieties ar ārstēšanu!

Šī mugurkaula deformācija bojā ne tikai stāju, bet arī atstāj negatīvu ietekmi uz visu cilvēka organismu... Tal: 67735950, vai e-pasts: info@sanatorij.lv

Jantarnij Bereg

Dienas SPA Baltic Beach Hotel

Dienas SPA Baltic Beach Hotel

Dodieties nelielā atvaļinājumā uz Baltic Beach Hotel un izbaudiet dienas SPA atpūtu – enerģijas atgūšanai un relaksācijai.

EUR 29 | Estravel Latvia

Valsts svētkiem veltīti pasākumi Valmierā

Valsts svētkiem veltīti pasākumi Valmierā

No 11. līdz 18. novembrim Valmierā norisināsies valsts svētkiem un Latvijas 102. gadadienai veltīti pasākumi, piedāvājot plašu svētku programmu.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-14:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Tagad nedaudz savādākā formātā, kur ēdiens tiek servēts pie galda.

EUR 19 | Hercogs Mārupe

SPA brīvdienas

SPA brīvdienas "Rudens valsis"

Izbaudiet mierpilnu un lutinošu atpūtu Jūrmalā. Nakšņošana, bagātīgas brokastis un SPA programma pēc izvēles.

EUR 189 | Baltic Beach Hotel & SPA

SPA brīvdienas diviem. Atpūta Jūrmalā

SPA brīvdienas diviem. Atpūta Jūrmalā

1 nakts 2 personām Classic kategorijas numurā, brokastis un Prosecco, izvēlētā spa programma – Dzintars, Medus vai Zelts

EUR 189 | Estravel Latvia

Valmieras Restorānu nedēļa

Valmieras Restorānu nedēļa

No 7. līdz 14. novembrim Valmierā norisināsies gardēžu iecienītā rudens Valmieras Restorānu nedēļa.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv