Gatavojoties svētkiem, iepērcies pārdomāti

Tuvojoties Jāņu svinībām, un sākoties karstajam laikam, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atgādina – iegādājoties pārtikas produktus, pirkumi jāveic pārdomāti, pārtikas produkti nekavējoties jānogādā vēsā vietā un jāuzglabā tādā temperatūrā, kā to norādījis ražotājs.

Veidojot pirkumu sarakstu, iesakām tajā iekļaut tikai tik daudz pārtikas produktu, cik plānots izlietot, neveidojot uzkrājumus. Jebkurš pārtikas produkts ir jāizlieto ražotāja noteiktā derīguma termiņa ietvaros, taču īpaši svarīgi to ievērot, iegādājoties un lietojot uzturā gaļu, pienu, zivis, olas un no tiem ražotus produktus, kā arī konditorejas izstrādājumus ar krēmu, dažādus kulinārijas produktus un gatavos salātus.

Iepērkoties, aicinām pievērst uzmanību temperatūrai, kādā pārtikas produkts tiek uzglabāts. Piemēram, ja uz letes, siltumā, stāv kūkas ar krēma pildījumu, kūpinātas zivis vai gaļas produkti, pavisam droši iesakām doties uz citu tirdzniecības vietu, kur šie produkti tiek uzglabāti atbilstošos apstākļos – aukstumā.

Vienmēr būtu jāpārbauda preces derīguma termiņš. Ja redzat, ka tā ietvaros nepaspēsiet produktu izlietot, labāk to neiegādāties. Noteikti nevajadzētu iegādāties preces, kurām  derīguma termiņš jau ir beidzies.

Atgādinām, ka droši pārtiku ir iegādāties legālā tirdzniecības vietā. Pircējiem, kas iecienījuši iepirkties, atsaucoties sludinājumiem sociālajos medijos, jābūt īpaši piesardzīgiem un jāpārliecinās, ka pārtikas produktu izplatītājs ir reģistrējies PVD.  Tāpat kritiski jāizturas pret to, kādos apstākļos pārtikas produkti tiek pārvadāti un kādā temperatūrā uzglabāti pārvadāšanas laikā, kā arī jāpārliecinās, vai pieejama visa nepieciešamā informācija par pārtikas produktu, īpaši informācija par alergēniem un derīguma termiņu.

Kad pirkumi veikti, tie pēc iespējas ātrāk jānogādā mājās, un produkti, kas uzglabājami aukstumā, jāievieto ledusskapī. Vienmēr jāatceras, ka jēlprodukti, kā arī nemazgāti dārzeņi, augļi, ogas jānošķir no lietošanai uzturā gatavajiem produktiem. Tas nepieciešams, lai novērstu t.s. šķērspiesārņošanās risku, proti – lai baktērijas no jēlproduktiem nenonāk uz citiem pārtikas produktiem. Šī iemesla dēļ, arī gatavojot, jēlproduktu apstrādei iesakām izmantot tikai tam paredzētu dēlīti un nazi.

Uz galda vajadzētu likt tikai tik daudz ēdiena, cik paredzams apēst. Labāk uzlikt mazāk un ēdienu  laiku pa laikam papildināt, nekā uzlikt uz galda visu, ļaujot, lai ēdiens karstumā sāk bojāties. Ja pēc svētku vakara ēdieni palikuši pāri, tie noteikti jāievieto aukstumā un pirms brokastīm jāpārliecinās, vai tie nav jau sabojājušies. Īpaši tas attiecas uz salātiem, kuru gatavošanā izmantots krējums, kā arī uz gaļas un zivju produktiem.

Par iespējamiem pārkāpumiem pārtikas tirdzniecības vietās aicinām ziņot Pārtikas un veterinārajam dienestam, zvanot uz PVD uzticības tālruni – 67027402. Atstājiet ziņu automātiskajā atbildētājā, norādot tirdzniecības vietas nosaukumu, atrašanās vietu un iespējamā pārkāpuma būtību. Minēto informāciju var sniegt arī e-pastā: pvd@pvd.gov.lv

Avots: Pārtikas un veterinārais dienests

Vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas izgaismošanu

Vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas izgaismošanu

Vēl tikai šajā nedēļas nedēļas nogalē, 30. un 31.oktobrī plkst. 20.00, 21.00, 22.00 un 23.00 Cēsu Svētā Jāņa baznīca iemirdzēsies krāšņās gaismās.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Cēsu rudens restorānu nedēļa 2020

Cēsu rudens restorānu nedēļa 2020

No 31.10. līdz 8.11. Cēsīs jau trešo gadu notiks Cēsu rudens restorānu nedēļa. Cēsniekiem un viesiem būs lieliska iespēja baudīt gardu maltīti 6 restorānos.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieki apmeklētājiem piedāvā maršrutu pa ciemu, kas sevī ietver iespēju interesanti pavadīt brīvo laiku.

TAKA

Skrindu dzimtas muzejs

Skrindu dzimtas muzejs

Muzejā skatāmas izstādes un ir pieejamas vairākas tematiskās programmas gan skolēniem, gan pieaugušajiem.

TAKA

Nīcgales Lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā.

TAKA

Līksnas katoļu baznīca

Līksnas katoļu baznīca

Līksnas Romas katoļu draudzes Vissvētākās Jēzus sirds baznīca celta neogotikas stilā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas dominante.

TAKA

Raiņa māja Berķenelē

Raiņa māja Berķenelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība

TAKA

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža”****. Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos

TAKA

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Dabas parks

Dabas parks "Daugavas loki"

Dabas parka struktūras ass ir Daugava, kas met gleznainus līkumus. No upes krastiem paveras plaši ainavu skati.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv