Krāslavas Grāfu Plāteru pils kompleksā uzstāda jaunu foto stendu

Fotografēšanās, mirkļu iemūžināšana un sajūtu fiksēšana ir ikdienas paradums, kas kļuvis par neatņemamu dzīves sastāvdaļu daudziem cilvēkiem. Tā mēs parādām lietas, kas mūs sajūsmina, nodarbes, ar ko aizraujamies, mums tīkamus ēdienus, modes lietas un, protams, vietas, kurās esam nokļuvuši un kas mums liek justies īpaši.

Krāslavas grāfu Plāteru pils komplekss ir iecienītākā pastaigu un atpūtas vieta ne tikai pilsētas viesiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem. Un tā noteikti ir vieta, kur gribas fotografēties, uzņemt pašbildi, ko tajā pašā mirklī publicēt savos sociālajos tīklos, lai arī citi uzzina, ka tā ir vieta, ko apciemot.

Vairākus gadus pils kompleksā atradās foto stends, kur ikviens foto mīlis varēja iejusties gurķa tēlā, kas ir viens no Krāslavas simboliem. Gurķoties patika daudziem, foto stends bija populārs ceļotāju vidū. Tomēr gadu gaitā gurķi izbalēja un kļuva nepievilcīgi. Bija pienākusi diena, gurķu vietā stāties citam foto stendam.

Lai rastu idejas jaunā foto stenda izskatam, jau janvārī Krāslavas tūrisma informācijas centra kolektīvs vērsās pie iedzīvotājiem un aicināja piedalīties ideju konkursā "Lielformāta foto siena Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksā". Konkursā tika iesniegtas 9 idejas, no kurām konkursa žūrija izvēlējās vienu foto stenda skici. Uzvarētāja, kuras vārdu paziņojām jau 14. februārī, ir Aija Stivriņa.

Tuvojoties gada siltākajam periodam, tika uzsākts darbs pie foto stenda zīmēšanas. Māksliniece Vija Plotka, balstoties uz konkursā iesniegto Aijas idejas skici, meistarīgi uzgleznoja jauno foto stendu , kurā fotografēties gribētāji var iejusties kādā no Krāslavā dzīvojošo pamattautību pārstāvjiem, jo stendā ir attēlots stilizēts Krāslavas ģerbonis – laiva ar pieciem airiem un katras tautības (latvieši, krievi, poļi, baltkrievi, ebreji) pārstāvji.

Jaunais foto stends jau ir uzstādīts Krāslavas pils kompleksā. Dodoties pastaigā, uztaisi krāsainu, jauku fotogrāfiju jaunajā stendā un publicē to sociālajos tīklos, lai arī tavi draugi uzzina par jaunumu pils kompleksā.

Krāslavas novada TIC saka paldies idejas autorei Aijai Stivriņai, māksliniecei Vijai Plotkai, "Labiekārtošana K" par uzstādīšanas darbiem un Krāslavas novada domei par finansiālu atbalstu.

Lai daudz skaistu mirkļu un emociju jaunajā tūrisma sezonā!

Avots: visitkraslava.com

Turība - 3450
Naujenes Novadpētniecības muzejs

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Apmeklētājiem piedāvā iespēju izzināt novada vēsturi, etnogrāfiju, dabu, izcilus novada māksliniekus, līdzdarboties radošajās darbnīcās, meistarklasēs.

TAKA

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas kolekcija

Ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža". Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos un restaurēti.

TAKA

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu sādža atrodas Daugavas labā krasta terasē Markovas pilskalna pakājē. Vienīgais šāda veida muzeja objekts Latvijā.

TAKA

Dabas parks

Dabas parks "Daugavas loki"

Dabas parks “Daugavas loki” izveidots, lai saglabātu unikālos dabas kompleksus, dabas, kultūrvēstures vērtības un maz pārveidotās savdabīgās ainavas Daugavas augšteces senlejas Naujenes – Krāslavas posmā.

TAKA

Valmieras Mūzikas skolas sitgades koncerts

Valmieras Mūzikas skolas sitgades koncerts

10. oktobrī plkst. 17:00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies Valmieras Mūzikas skolas simtgades noslēguma koncerts!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā.

TAKA

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā.

TAKA

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Viesiem ir iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs, degustācijās.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

Velomaršruts Nr. 786 ved gar Sventes ezeru – vienu no dziļākajiem un dzidrākajiem ezeriem Latvijā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan divu pilsētu arhitektūras pērles,gan dabas ainavas vienā no skaistākajiem Latvijas upju posmiem Daugavas augštecē.

TAKA

Atpūtas vieta “Sventes Rasa”

Atpūtas vieta “Sventes Rasa”

Atpūtas vieta “Sventes Rasa” piedāvā lielisku atpūtu gleznainā vietā Latvijas dienvidaustrumos, pašas Augšzemes augstienes vidienē, Sventes ezera krastā.

TAKA

Atvērtās dienas laukos - 22.-23. augustā

Atvērtās dienas laukos - 22.-23. augustā

Atvērtās dienas laukos ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums ar mērķi popularizēt laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus un pakalpojumus.

Lauku Ceļotājs

Atpūtas bāze “Virogna”

Atpūtas bāze “Virogna”

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Laivu un plostu noma “Beibuks

Laivu un plostu noma “Beibuks

Iznomā koka plostus, kanoe laivas, smailītes, katamarānus kā arī citu ar atpūtas un izklaides braucieniem pa ūdeni saistīto inventāru, organizē pasākumus.

TAKA

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai.

TAKA

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu.

TAKA

Atpūta Art-viesnīcā Pallas 2 personām, Tar

Atpūta Art-viesnīcā Pallas 2 personām, Tar

Viesojoties skaistajā Tartu pilsētā, būsiet laipni gaidīti 2020. gada pavasarī atjaunotajā Art-viesnīcā Pallas, pilsētas centrā. Viesnīca jūs pārsteigs ar interjeru, kas papildināts ar dažādiem Pallas mākslas skolas māks...

EUR 85 | Estravel Latvia

Izpletņlēcēju Sporta Klubs “D.I.S.K.”

Izpletņlēcēju Sporta Klubs “D.I.S.K.”

Lēciens–atrakcija ar apaļo izpletni, lēcieni tandēm sistēmā, pasažieru vizināšana ar AN -2 un JAK 18t lidmašīnu, izpletņlēcēju paraugdemonstrējumi.

TAKA

Atpūtas parks

Atpūtas parks "Stalkers"

Īpaši labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv