Rēzeknē norisināsies latgaliešu kultūras gada balvas «Boņuks 2019» apbalvošanas ceremonija

Šogad balvas par aktivitātēm, darbu un sasniegumiem latgaliskajā kultūrā tiks pasniegtas jau divpadsmito reizi. Ceremonijā tiks paziņoti desmit balvas "Boņuks 2019" saņēmēji un godināts arī balvas "Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā" saņēmējs. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2020. gada 23. februārī, plkst. 16.00 Rēzeknē, Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē.

Uz ceremoniju mīļi gaidīti nominanti, vērtēšanas komisija, mediju pārstāvji un ikviens latgaliešu kultūras interesents. "Boņuks 2019" balvu pasniegšana šogad uzticēta jauniem vadītājiem – Laurim Zalānam ("Ghetto Games" personībai jeb vienkāršajam latgalietim) un Armandam Buļam (ārstam un jaunajam hip-hop māksliniekam Būrs). Ceremonijā uzstāsies postfolkloras grupa "Rikši", grupa "Bez PVN", Rēzeknes pūšamo instrumentu orķestris un vīru koris "Graidi" ar fragmentiem no uzveduma "Dzeivis graidi", folkloras kopa "Upīte", mūziķe Dana Vasiļjeva, folkloras kopa "Ilža", hip-hop māksliniece Ūga, kā arī, ļaujot pakavēties filmas "Piļsāta pi upis" skanējumā, dziedātājs Jānis Kurševs. Balvu tiešraidē arī šogad varēs vērot lietotnē "LMT straume".

Latgaliešu kultūras gada balvas mērķis ir apkopot labāko, spilgtāko un svarīgāko padarīto un notikumus pērnajā gadā latgaliskajā kultūrā, godināt aktīvākos latgaliešu kultūras pārstāvjus, popularizētājus, kā arī veicināt un rosināt jaunrades un kultūras daudzveidības attīstību nākotnē. "Boņuks 2019" godinās par sniegumu un padarīto 2019. gadā. Balvas pretendentu iesniegšanas un nominantu noskaidrošanas process šogad turpināja pērn iesākto virzienu, neizdalot atsevišķas nominācijas, bet vērtējot visa gada veikumu kopā. Balvai tika saņemtas gandrīz 100 pieteikuma anketas kategorijās "Valoda. Literatūra. Publicistika", "Audio. Video" un "Aktivitātes. Notikumi. Personības", kopējais balvas pretendentu skaits sasniedza 80 dažādus notikumus, personības, darbus, projektus un citas aktiviātes. Kā pretendentu vērtēšanas kritēriji tika izvirzīti gan pretendenta snieguma kvalitāte, aktivitāte visa gada laikā, reģionā, valstī vai plašākā mērogā raisītā rezonanse, latgaliskums un/vai Latgales kultūras vērtību nešana, pretendenta ilgtspēja – ietekme uz latgaliskās kultūras procesiem nākotnē.

Latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks 2019" nominanti ir (alfabēta secībā):

1. Apvienība "Latgalīšu Reps"

2. Baltijas džeza festivāls "Škiuņa džezs" (Lūznavas muiža)

3. Ciblas folkloras kopa "Ilža". Albums un pētījums "Ludzas igauņu dziesmas"

4. Dokumentāls stāsts par kordiriģentes Terēzes Brokas mūžu "Aiz azara bolti bārzi..." (Anna Rancāne un Daugavpils pilsētas dome)

5. Dokumentālā filma "Latgalīši Sibirī" (biedrība "Latgolys Producentu Grupa")

6. Dokumentālā filma "Valkātājs" (bīdreiba "Dokumentālists")

7. Dokumentālā filma "Prīsters" (Latvijas Televīzija, filmu programma "Latvijas kods")

8. Dzejas videoklipi "Dūmoj ar komatim" (biedrības "Latgolys Producentu Grupa" un "Kukuži")

9. Egita Kancāne. Stāstu krājums "Syltuo mola"

10. Etnogrāfisko tērpu darinātāja un skolotāja Iveta Seimanova

11. Evalda Vasilevska piemiņas izstāde un grāmata "Evalds Vasilevskis" (Evija Vasilevska un Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs)

12. Grupas "Bez PVN" dziesmas, video un koncerts "Rūbeži"

13. Ilmāra Znotiņa fotoprojekts un izstāde "Latgolys ļauds"

14. Ineta Atpile-Jugane. Dzejoļo krājums bērniem "Lobuo i nalobuo"

15. Ingrida Tārauda. Dzejoļu krājums "Pajautys"

16. Inta Viļuma un izdevums "Dagdys nūvoda pyura skreinis gruomota"

17. Izdevums "Nu sakneitis lozda zīd. Annys Vagalis folklorys i etnografiskūs materialu vuokums Kruoslovys apleicīnē" (Krāslavas Vēstures un mākslas muzejs)

18. KUUP COFFEE. Saimieki Oskars un Jolanta Maculeviči

19. Latgaliešu filantrops Pīters Aloizs Ragaušs

20. Latgaliešu kultūras ziņu portāls lakuga.lv

21. Latgales diena Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

22. Latgales Reģionālās televīzijas latgaliskie sižeti un raidījumi visa gada garumā

23. Latvijas Radio 1 raidījums "Kolnasāta"

24. Latvijas Radio 5 raidījums jauniešiem "Pīci Breinumi"

25. Ligija Purinaša. Dzejas krājums "Sīvīte"

26. Mākslinieču apvienība V.I.V.A. Aktivitātes visa gada garumā un izstāde "Laimes formula Latgalē. V.I.V.A."

27. Muzykys festivals saimem i draugim "LNSO vasarnīca" (Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un Latgales vēstniecība GORS)

28. Repere Ūga

29. TV raidījumu ciklss "Latgales pilsētu stāsti" (LRT+)

30. Žurnāliste Ausma Sprukte

Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tiks godināts tēlnieks Indulis Folkmanis.


Balvas "Boņuks 2019" žūrijas komisijā vērtējumus par pretendentiem šogad sniedza rekordliels žūrijas komisijas locekļu skaits – 52 latgaliskās kultūras pārzinātāji, iepriekšējo gadu balvu saņēmēji, mediju pārstāvji, balvas rīkotāju pārstāvji, latgaliskās kultūras sabiedriskie aktīvīsti un attiecīgo sfēru pieaicinātie eksperti. Kategoriju "Valoda. Literatūra. Publicistika" vērtēja 17 eksperti, "Audio. Video" – 22 eksperti un "Aktivitātes. Notikumi. Personības" – 29 eksperti (vairākiem ekspertiem bija jāizvērtē vairāk nekā viena kategorija). Žūrija iesniegtos nominantus izvērtē divās kārtās – pirmā ir neklātienes kārta, kurā tiek izvērtēti visi iesniegtie pretendenti, bet otrā ir klātienes kārta, kurā žūrijas locekļi diskutē un izvērtē jau 30 nominantus uz vietas Rēzeknē. Ar "Boņuks" māla statuetēm tiek godināti tie 10 pretendenti, kuri saņēmuši lielāko punktu skaitu kopā abās kārtās (50 % vērtējuma nosakot neklātienes balsojumam, otrus 50 % – klātienes lēmumam).

Žūrijas komisijā, izvērtējot pretendentus "Boņuks 2019" darbojās: Latvijas Nacionālā kultūras centra vadītāja Signe Pujāte, latgaliešu tradicionālās kultūras eksperte Ruta Cibule, dzejniece un žurnāliste Anna Rancāne, mūziķis un latgalisko projektu vadītājs Guntis Rasims, komponiste, balvas pārstāve Ilona Rupaine, literatūrzinātniece, Latvijas Republikas Izglītības ministre Ilga Šuplinska, valodniece Lidija Leikuma, radio Pieci.lv personība un dīdžejs Toms Grēviņš, Latgales vēstniecības GORS vadītāja Diāna Zirniņa, dzejnieks un literatūrzinātnieks Kārlis Vērdiņš, žurnālists un melomāns Kaspars Zaviļeiskis, portāla lakuga.lv redaktore Vineta Vilcāne, Latvijas Radio Latgales studijas vadītāja Renāte Lazdiņa, Latvijas Radio 2 personība Roberts Buivids, žurnāliste un mediju eksperte Anna Platpīre, Latvijas Radio personība Justīne Savitska, dzejnieks un žurnālists Toms Treibergs, latgaliešu kultūrvides aktīvists Juris Viļums, mūzikas izdevējs un dziesmu autors Guntars Račs, Latgales plānošanas reģiona pārstāvis Oskars Zuģickis, mūziķis un uzņēmējs Juris Vucāns, balvas rīkotāju pārstāve, latgalisko projektu vadītāja Edīte Husare, literāts un mūziķis Oskars Orlovs, tekstilmāksliniece Annele Slišāne, Latgales reģionālās televīzijas pārstāve Ausma Sprukte, Latgales žurnāla "A12" redaktore Ināra Groce, žurnāliste un valodniece Maruta Latkovska, Latvijas Republikas kultūras ministra biroja vadītāja Marika Zeimule, portāla "Delfi.lv" sociālo tīklu satura redaktore Andra Čudare, režisors un Valsts kultūrkapitāla fonda padomes priekšsēdētājs Dāvis Sīmanis, literāts un literatūrzinātnieks Valentīns Lukaševičs, dziesminieks un TV raidījumu vadītājs Kārlis Kazāks, žurnāliste un valodniece Sandra Ūdre, literāte un literatūrzinātniece Ilze Sperga, latgaliešu kultūrvides aktīvists Voldemārs Ivdris, latgaliešu grāmatu tirdzniecības veicinātājs Artis Logins, rakstnieks, mākslinieks un radio raidījumu vadītājs Svens Kuzmins, māksliniece un Valsts kultūrkapitāla fonda eksperte Agra Ritiņa, vijolniece Aija Īzāka, apvienības "Latgalīšu Reps" mūziķis Ivo Grigalis, mūziķis un dokumentālo filmu veidotājs Arnis Slobožaņins, folkloras kopas "Vīteri" vadītāja Sandra Stare, mūziķe Ieva Saliete, mūzikas kritiķis un portāla "TVNET" sadaļas "Kultūra+" redaktors Jānis Žilde, mūziķis un radio raidījumu vadītājs Ēriks Zeps, nemateriālā kultūras mantojuma eksperte Gita Lancere, horeogrāfs un Dziesmu un Deju svētku virsvadītājs Ilmārs Dreļs, portāla "Travelnews.lv" vadītājs un tūrisma eksperts Aivars Mackevičs, jaunatnes lietu speciālists un TV šovu dalībnieks Oskars Bērziņš, A/S "Latvijas valsts meži" pārstāvis Tomass Kotovičs un mākslinieks un Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pārstāvis Māris Čačka.

Pirms "Boņuks 2019" ceremonijas plkst. 14.00 Latgales vēstniecība GORS aicina uz Latgalē (Ludzā) dzimušajam, bet ilgus gadus trimdā dzīvojušajam gleznotājam, grafiķim un mākslas zinātniekam Jurim Soikanam (1920–1995) veltītās izstādes atklāšanu, kura ierosme ir Soikana 100. jubileja, kas māksliniekam apritētu šī gada 12. aprīlī. Mākslinieka darbu motīvi caurvīs arī balvas pasniegšanas ceremonijas scenogrāfiju.

Latgaliešu kultūras gada balva "Boņuks" pirmo reizi tika pasniegta 2009. gadā, bet kopš 2013. gada balvu rīko Latgales vēstniecības GORS komanda. Balvas norisi atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programma ar A/S "Latvijas valsts meži" un Latgales reģiona attīstības aģentūras atbalstu, kā arī Rēzeknes pilsētas dome, Balvu novada, Kārsavas novada, Līvānu novada, Ludzas novada, Preiļu novada, Rēzeknes novada, Riebiņu novada, Viļakas novada un Viļānu novada pašvaldības, biedrība "Partitūra", A/S "Latvijas Mobilais telefons", latgaliešu kultūras ziņu portāls lakuga.lv un Latvijas Radio Latgales studija.

Avots: Latgales vēstniecība GORS

Svarīgākais iemesls ceļojumam uz Taizemi ir?

Kultūra: tempļi, muzeji, reliģija, mūzika…

Daba: pludmales, kalni, salas, džungļi, dzīvnieki…

Viesmīlība: cilvēki, ēdiens, viesnīcas, izklaide

Aktivitātes: golfs, riteņbraukšana, pārgājieni, aktīvā ūdens atpūta

Pievilcīgas ceļošanas cenas

Es neceļotu uz Taizemi

TN - 3433
Vaboles muižas parks

Vaboles muižas parks

Vaboles parks ir veidots kā ainavu jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.). Parka platība – 8,5 ha, no tiem 0,21 ha aizņem dīķis.

TAKA

Atpūtas vieta “Latgales sēta”

Atpūtas vieta “Latgales sēta”

Atpūtas vieta “Latgales sēta” atrodas pie pašas Daugavas Slutišķos, Naujenes pagastā.

TAKA

Starptautiskais florbola turnīrs

Starptautiskais florbola turnīrs

No 19. līdz 23. augustam Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā un Kocēnu sporta namā norisināsies starptautiskais florbola turnīrs “Latvian Open 2020".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

IDEJAS PASTAIGĀM DABĀ

IDEJAS PASTAIGĀM DABĀ

Esam apkopojuši brīnišķīgas vietas Daugavpils novadā, kur ļauties nesteidzīgām pastaigām, uzlabojot omu un stiprinot veselību.

TAKA

Atvaļinājums Liepājā. 2-5 naktis

Atvaļinājums Liepājā. 2-5 naktis

Viesnīca atrodas vienā no Liepājas centra skaistākajiem kvartāliem – Romas dārzā, blakus Rožu laukumam.

EUR 92 | Estravel Latvia

VELOMARŠRUTS NR. 778 “AUGŠZEMES EZERU LOKI

VELOMARŠRUTS NR. 778 “AUGŠZEMES EZERU LOKI

Izzinošs velomaršruts, kas ietver sevī gan Daugavpils pilsētas Grīvas mikrorajonu ar savu savdabīgo apbūvi, gan lauku apvidu.

TAKA

Ūdens tūrisms Daugavas lokos

Ūdens tūrisms Daugavas lokos

Laivu noma “Beibuks” piedāvā dažādus ūdens tūrisma maršrutus. Iespējams iznomāt koka plostus, kanoe laivas, smailītes, katamarānus, citu ūdens inventāru.

TAKA

Atpūta Art-viesnīcā Pallas 2 personām, Tar

Atpūta Art-viesnīcā Pallas 2 personām, Tar

Viesojoties skaistajā Tartu pilsētā, būsiet laipni gaidīti 2020. gada pavasarī atjaunotajā Art-viesnīcā Pallas, pilsētas centrā. Viesnīca jūs pārsteigs ar interjeru, kas papildināts ar dažādiem Pallas mākslas skolas māks...

EUR 85 | Estravel Latvia

Šmakovkas muzejam 4!

Šmakovkas muzejam 4!

6. un 7. jūnijā Šmakovkas muzejs Daugavpilī piedāvā īpašas akcijas cenas ekspozīcijas apmeklējumam. Iepriekšēja pieteikšanās apmeklējumam pa tālr. 26444810.

EUR 2.15 | Daugavpils TIC

DINABURGAS PILSDRUPAS UN PILS MAKETS

DINABURGAS PILSDRUPAS UN PILS MAKETS

Naujenes pilskalns, kurš tika apdzīvots jau kopš 8. gadsimta, tiek uzskatīts par Daugavpils dibināšanas vietu.

TAKA

Atkal ar Jums!

Atkal ar Jums!

No 3. jūnija sanatorija “Jantarnij bereg” atsāk atpūtnieku uzņemšanu. Piedāvājam Jums pievilcīgu cenu TIKAI no 42 eiro laika periodā līdz 19.junijam!

EUR 42 | Jantarnij Bereg

Atpūtas parks

Atpūtas parks "Stalkers"

Īpaši labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā.

TAKA

Ungru brīvdienu namiņš 4-6 personām Hījumā

Ungru brīvdienu namiņš 4-6 personām Hījumā

Izbaudiet atpūtu pie dabas kopā ar ģimeni vai draugiem. Naktsmītnēs ir neliela virtuve, kā arī zona grilešanai.

EUR 60 | Estravel Latvia

Izpletņlēcēju Sporta Klubs “D.I.S.K.”

Izpletņlēcēju Sporta Klubs “D.I.S.K.”

Lēciens–atrakcija ar apaļo izpletni, lēcieni tandēm sistēmā, pasažieru vizināšana ar AN -2 un JAK 18t lidmašīnu, izpletņlēcēju paraugdemonstrējumi.

TAKA

Atpūta viesnīcā Meresuu Spa ar pikniku, Na

Atpūta viesnīcā Meresuu Spa ar pikniku, Na

Laipni lūgti apmeklēt Igaunijas kūrortpilsētu Narva-Jõesuu, Narvas upes ietekā. Piedāvājam atpūsties Meresuu Spa & Hotel, kurā valda relaksēta atmosfēra, ko ien

EUR 49 | Estravel Latvia

Romantiska atpūta 4* viesnīcā L’Ermitage

Romantiska atpūta 4* viesnīcā L’Ermitage

Laipni lūgti Tallinā! 4* viesnīca L’Ermitage atrodas netālu no vecpilsētas, piedāvā dažādu standartu numurus un romantisku atmosfēru.

EUR 75 | Estravel Latvia

Lauku muižas romantika

Lauku muižas romantika

Spa atpūta ar nakšņošanu diviem

EUR 193 | Estravel Latvia

Sventes viesnīca**** un restorāns

Sventes viesnīca**** un restorāns

Restaurētajā muižā valda mājīga un izsmalcināta atmosfēra - silta kamīna gaisma un patīkama mūzika noskaņo uz atpūtu, prom no pilsētas steigas.

TAKA

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv