Tunisija no jauna cer sagaidīt tūristus

Skaistā zeme Tunisija spējusi piesaistīt ceļotājus no visas pasaules, tomēr pēc 2015. gada jūnijā un 2019. gada jūnijā piedzīvotajiem teroraktiem, kurā dzīvību zaudēja arī vairāki tūristi, šis galamērķis tiek vērtēts pretrunīgi un tikai retais uzdrošinās doties atpūtā uz šo valsti.

Ja pēc 2015. gada terorakta ārvalstu iebraucēju skaits samazinājās par 5.4 miljoniem, tad 2019. gadā šis skaitlis palielinājies jau līdz 9 miljoniem.

Tomēr Tunisija cer, ka tūristi atgriezīsies. Pēc teju gada ilga pārtraukuma uz šo galamērķi no 2020. gada maija atkal lidos zemo cenu lidsabiedrība "EasyJet". Arī populārais tūrisma ceļvedis "Lonely planet" Tunisiju ierindojis par vienu no 2020. gada vērtīgākajiem galamērķiem.

Tomēr Latvijas Ārlietu ministrija aicina ceļotājus rūpīgi izvērtēt nepieciešamību doties uz Tunisiju.  Saistībā ar uzbrukumiem, kas pēdējo gadu laikā tikuši vērsti pret ārvalstu tūristiem un vietējiem valdības pārstāvjiem, valstī ieviests ārkārtas stāvoklis, kas atkārtoti pagarināts 2019. gada aprīlī un ir spēkā līdz turpmākiem paziņojumiem. (Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.)

Avots: Baltictravelnews.com/lonelyplanet.com

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv