Taizemē aizliedz vienreiz lietojamos plastmasas maisiņus

2020. gads tūristu iecienītajā Taizemē sācies ar pamatīgu soli pretī dabas piesārņojumam – valsts lielākajos veikalos spēkā stājies vienreizējās lietošanas plastmasas maisiņu aizliegums, kas ir pirmais solis plānā, kas paredz atbrīvot valsti no tiem līdz 2021. gadam.

2019. gadā pēc vairākiem gadījumiem, kad bojā gājušu dzīvnieku gremošanas sistēmā tika atrasti plastmasas izstrādājumi, tika rīkota īpaša kampaņa, kuras mērķis bija panākt, lai pircēji tirdzniecības vietās ierastos ar saviem vairākkārt izmantojamajiem maisiņiem.

Ziņu aģentūra Reuters, atsaucoties uz Taizemes valdības apkopotajiem datiem, publicējusi informāciju, ka 2019. gadā, pateicoties paaugstinātai sabiedrības aktivitātei, plastmasas maisiņu lietošana kritusies par aptuveni 5765 tonnām.

Taizeme līdz šim tikusi ierindota sestajā vietā starp pasaules valstīm, kas visvairāk iepludina atkritumus jūrā, savukārt jaunās aktivitātes, pateicoties Taizemes iedzīvotāju sadarbībai, ļāvušas šajā neglaimojošajā topā piecu mēnešu laikā nokļūt nu jau 10. vietā.

"Bangkok Post" ziņo, ka Taizemes mērķis līdz 2025. gadam ir aizliegt izmantot septiņus izplatītākos okeāna piesārņotājus, tostarp pudeļu vāciņus un vienreizējās lietošanas maisiņus, krūzes un salmiņus. Tiek prognozēts, ka jaunā politika likvidēs 45 miljardus vienreiz lietojamu plastmasas maisiņu jeb 25 000 tonnas gadā.

Avots: Baltictravelnews.com/reuters.com

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv