Neretā veidos trīs jaunus kultūrtūrisma maršrutus

Sēlijas mazpilsētā Neretā notika Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam Eiropas kaimiņattiecību instrumenta atbalstītā projekta ENI-LLB-1-108 "Nemateriālās kultūras un vietējās vēstures mantojuma saglabāšanas, pieejamības un attīstības veicināšana, izlabojot kultūras tūrisma konkurētspēju Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā" partneru saiets.

Projekta (Rediscover the roots of regions) ieviesēji no Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR), kas ir vadošais partneris, Neretas novada un Jēkabpils pašvaldības, Viļņas rajona pašvaldības administrācijas, Rokišķu Reģionālā muzeja un Polockas rajona izpildkomitejas Sporta un tūrisma departamenta, šajā gadā pirmoreiz tiekoties, detalizēti iezīmēja projekta attīstības turpmākos soļus. Ievērības centrā bija aktivitātes, kas saistītas ar trīs jaunu, kopīgu kultūrtūrisma tematisku maršrutu izveidi, tajos ietverto objektu identificēšanu un piemērotību ceļotāju uzņemšanai. Pirmajā maršrutā paredzēts ietvert objektus, kas ar izzinošas informācijas un praktiskas darbošanās palīdzību ļauj iepazīt tautas kultūrā sakņotu seno amatu prasmju noslēpumus un to pielietojumu mūsdienās. Otrajā maršrutā plānots fokusēties uz nemateriālās kultūras vērtībām – zinātnes atklājumiem, mūziku, dziesmām, dejām, rotaļām, teikām, nostāstiem, kulinārās un modes mākslas tradīcijām, ģērbšanās kultūru un citām norisēm tautas atmiņā. Savukārt trešajā maršrutā dominēs objekti, kas izceļ un ļauj lepoties ar katrā novadā redzamākajiem valstsvīriem, izglītības, zinātnes un kultūras darbiniekiem, literātiem, māksliniekiem, sportistiem, novadpētniekiem un citām izcilām personībām.

Neretas novads, piemēram, pirmajā maršrutā plāno ietvert vietējās keramiķes Zandas Rageles darbnīcu, kur ar rokām, bez tehnisku ierīču palīdzības top Sēlijas tradīcijās bāzēti māla podi, trauki, vāzes un dažādi suvenīri, otrajā maršrutā – Ērberģes muižu, kur tūristus vilina ar teikām un nostāstiem apvītas dabas takas, vairāk nekā 300 gadu vecs dižozols un citas vietas, bet trešajā maršrutā – Jāņa Jaunsudrabiņa muzeju "Riekstiņi", kas ir unikāla, Latvijas Kultūras kanonā iekļauto literāro darbu – triloģijas "Aija" un tēlojuma "Baltā grāmata" autora piemiņas vieta. Savu piedāvājumu visiem trim maršrutiem paudušas arī citas Zemgales pašvaldības. Tāpēc svarīgi bija vienoties par objektu atlases kritērijiem un maršrutu atspoguļošanas principiem trīs tematiskos ceļvežos, kurus līdz 2021. gada starptautiskajām tūrisma izstādēm – gadatirgiem Rīgā, Viļņā un Minskā iecerēts iespiest piecās valodās.

Līdztekus tam jau šogad ar projekta atbalstu Neretas novada Mazzalves pagastā, piemēram, turpināsies kultūras nama renovācija un jaunas brīvdabas estrādes būvniecība. Vēl Neretā notiks starptautisks aušanas plenērs, Jēkabpilī risināsies seno rotaļlietu izgatavošanas koktēlniecības starptautisks plenērs un darbu izstāde, notiks tautas mūzikas instrumentu gadatirgus – festivāls. Tāpat ar projekta atbalstu Jelgavā un Jēkabpilī šopavasar notiks kultūras un tūrisma nozares speciālistu mācības par kultūrtūrisma un radošo industriju aktualitātēm, bet Jelgavā organizētajā starpdisciplinārajā saietā uzņēmējdarbības, dizaina un amatniecības lietpratēji no trim kaimiņvalstīm sēdīsies pie viena galda, lai ģenerētu idejas jaunu produktu izstrādei. Virkne aktivitāšu notiks arī Viļņā, Rokišķos un Polockā.

Projekta ieviešana ilgs līdz 2021. gada maijam, un tā kopējais finansējums ir 1 031 590,97 eiro, tostarp Eiropas Savienības finansējums – 928 431,87 eiro.

Šī publikācija ir tapusi ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbildīgs ir Zemgales Plānošanas reģions un tas nevar tikt izmantots, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.    

Avots: Zemgales Plānošanas reģions

TN - 3433
Daugavpils novada dabas objekti

Daugavpils novada dabas objekti

Daugavpils novads ir bagāts ar skaistiem un daudzveidīgiem dabas un kultūrvēsturiskajiem objektiem, kuros var nesteidzīgi pavadīt brīvo laiku.

TAKA

Sagaidām LIELDIENAS!

Sagaidām LIELDIENAS!

11. aprīlī no pulksten 11:00 piedāvājam Jums iegādāties garšīgus kuličus un pīrāgus, kā arī citus našķus pie sanatorijas “Jantarnij bereg” no Kolkas ielas!

Jantarnij Bereg

Lielbornes pastaigu taka

Lielbornes pastaigu taka

Lielbornē jūs gaida terasēs veidots senais parks un 2 km gara reljefaina pastaigu taka.

TAKA

Atpūtas vieta “Latgales sēta”

Atpūtas vieta “Latgales sēta”

Atpūtas vieta “Latgales sēta” atrodas pie pašas Daugavas Slutišķos, Naujenes pagastā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu.

TAKA

Vecračinas pilskalns

Vecračinas pilskalns

Vecračinas pilskalns atrodas Daugavpils novada Naujenes pagastā Daugavas labajā krastā Vecračinas sādžā, 2,5 km uz D no Izvaltas dzelzceļa stacijas.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR.787 ” SILENES DABAS PARKS”

VELOMARŠRUTS NR.787 ” SILENES DABAS PARKS”

Maršruts Nr.787 ” Silenes dabas parks” ir izzinošs velomaršruts, kas ietver sevī Silenes dabas parka floras, faunas, ģeoloģiskās un kultūras vertības.

TAKA

MARKOVAS PILSKALNS UN IZZIŅAS TAKA

MARKOVAS PILSKALNS UN IZZIŅAS TAKA

Markovas pilskalns ir viens no mazākajiem latgaļu pilskalniem, valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis.

TAKA

Ģimenes brančs līdzņemšanai!

Ģimenes brančs līdzņemšanai!

Ģimenes bagātīgais brančs 4 personām līdzņemšanai vai ar piegādi mājās! Atbraucot pašiem pakaļ uz restorānu Mārupē, Vītiņu ielā 4a, atlaide 20%

EUR 50 | Hercogs Mārupe

Slutišķu krauja

Slutišķu krauja

Slutišķu krauja – vislielākais kvartāra iežu atsegums Daugavas ielejas Latvijas daļā. Tās augstums – 40,9 m, garums 400 m. Kraujas nogāzes slīpums ir 38 grādi.

TAKA

Atpūtas vieta “Višķezers”

Atpūtas vieta “Višķezers”

Atpūtas vieta “Višķezers” atrodas bijušajā pilskalnā, kura pakājē ir Višķu ezers ar saviem paugurainajiem krastiem.

TAKA

Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā

Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā

No 19. līdz 21. jūnijam Valmieras peldbaseinā norisināsies Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā, kurā sportisti cīnīsies trīs dienu garumā.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Vaboles muižas parks

Vaboles muižas parks

Vaboles parks ir veidots kā ainavu jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.). Parka platība – 8,5 ha, no tiem 0,21 ha aizņem dīķis.

TAKA

MEDUMU PARKS UN TAKA

MEDUMU PARKS UN TAKA

Pie Meduma ezera atrodas Medumu parks, kuru XX gs. sākumā iekārtoja Sanktpēterburgas botāniskā dārza pārzinis Lackis.

TAKA

DINABURGAS PILSDRUPAS UN PILS MAKETS

DINABURGAS PILSDRUPAS UN PILS MAKETS

Naujenes pilskalns, kurš tika apdzīvots jau kopš 8. gadsimta, tiek uzskatīts par Daugavpils dibināšanas vietu.

TAKA

LĪKSNAS MUIŽAS PARKS (LĪKSNAS TAKAS)

LĪKSNAS MUIŽAS PARKS (LĪKSNAS TAKAS)

Līksnas muižas parks atrodas Daugavpils novadā. 1999. gadā Līksnas parka teritorijā pagasta ļaudis izveidoja atpūtas taku, kura katru gadu tiek paplašināta.

TAKA

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai.

TAKA

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Daugavpils ir pievilcīgs un daudzveidīgs tūrisma galamērķis, kas savus viesus sagaida un iepriecina ar plašu tūrisma piedāvājumu klāstu.

TAKA

Itāļu Restorāns un Egles Villa

Itāļu Restorāns un Egles Villa

Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes produktiem

TAKA

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv