Itāliete Karlota Servidžio: Katra diena Latvijā sniedz emocijas un pārsteigumus

Pirms ierados šeit studēt, neko par Latviju nezināju, bet ļoti vēlos iegūt vērtīgu pieredzi, studējot ārvalstīs, un vienlaikus iepazīt attiecīgās valsts kultūru un cilvēkus, kā arī iegūt vērtīgus kontaktus starptautiskā vidē, stāsta Biznesa augstskolas Turība studente no Itālijas Karlota Servidžio (Carlotta Serviddio). Viņas lielākais izaicinājums šeit ir četri dažādie gadalaiki. Tāpat meitene atzīst, ka ieradusies Latvijā, lai sasniegtu savus mērķus.

Pirms studiju uzsākšanas es nekad nebiju bijusi Latvijā, bet nodomāju, kāpēc neizmantot izdevību paviesoties jaunā valstī, turklāt apvienojot to ar izglītības iegūšanu. Godīgi sakot, esmu tiešām priecīga būt Latvijā un iepazīt šo valsti. Ja salīdzinu Latvijas iedzīvotājus ar itāļiem, pamanāmas vairākas atšķirīgas iezīmes. Latvieši ir mierīgāki un nosvērtāki, mazāk impulsīvi, sākotnēji pat šķita auksti. Protams, iepazīstot cilvēkus tuvāk, komunikācija uzlabojas, latvieši kļūst atvērtāki, un sarunas raisās daudz brīvāk. Itāļi pēc dabas ir karstasinīgāki, straujāki un atvērtāki, bet tieši tāpēc kultūras atšķirības un to iepazīšana ir tik interesanta un vērtīga.

Lai gan studēju Rīgā, esmu paguvusi paviesoties arī citās Latvijas pilsētās, piemēram, Ventspilī. Man bija iespēja apskatīt arī pilsētu un tās skaistākās vietas. Ventspilī ir klusa, pievilcīga un sakopta vide, bet jāatzīst, ka Rīga man patīk labāk. Es vēlos dzīvot lielā pilsētā ar plašām iespējām. Rīga gan nav ļoti liela, taču noteikti atbilst manai lielpilsētas definīcijai –  iespēju ir daudz, var doties kur un kad vēlies, darīt – ko vēlies. Transports ir pieejams praktiski visur, tāpat veikali, kinoteātris, kultūras pasākumi un skaisti parki – sarakstu varētu turpināt vēl un vēl.

Pa šo laiku ir izdevies nobaudīt arī daudz no latviešu virtuves. Man ļoti patīk tie pārtikas produkti, kuri nav pieejami Itālijā, piemēram, dažādu veidu maizes – rupjmaize, ķiploku un graudu maizes. Latviešiem tik ikdienišķais produkts kā skābais krējums man ir kas jauns un neparasts. Esmu izmēģinājusi arī dažus latviešu restorānus, kur tiek piedāvāti tradicionāli ēdieni, un varu sniegt tikai pozitīvas atsauksmes. Protams, jāņem vērā fakts, ka esmu veģetāriete. Esmu priecīga, ka pārtikas veikalos vienmēr ir pieejami svaigi produkti – augļi, dārzeņi un citi gardumi.

Plānoju ķerties arī pie latviešu valodas apguves. Pagaidām esmu iemācījusies vien dažus vārdus, protu pateikt "labdien" un "paldies", varbūt vēl dažus, bet noteikti ne tik daudz, cik vēlētos. Manas prasmes noteikti uzlabosies, jo jau nākamajā semestrī mācīšos latviešu valodu speciāli tam paredzētajos kursos. Tā ir cieņas izrādīšana pret valsti, kurā attiecīgajā brīdī dzīvoju. Es ierados Latvijā, lai gūtu jaunu pieredzi starptautiskā vidē, kas vēlāk man palīdzēs profesionālās karjeras izveidē. Šeit neesmu atbraukusi tāpat vien, man ir savi mērķi, kurus vēlos sasniegt.

Braucot uz Latviju, mani visvairāk biedēja četri dažādie gadalaiki. Nevarēju iedomāties, kā pie kaut kā tāda varēšu pierast, bet jāteic, ka nav tik traki. Lai gan es mīlu vasaru, sauli un silto laiku, līdz šim esmu pratusi sadzīvot ar Latvijas laikapstākļiem, bet, iespējams, tāpēc, ka vēl nav pienākusi kārtīga ziema – dzīvosim, redzēsim.

Runājot par manu dzīvi Latvijā, jāsaka, ka tā ir intensīva un piepildīta. Es, protams, tikai sāku iepazīt šo zemi, cilvēkus un kultūras īpatnības, bet līdz šim katra piedzīvotā diena sniedz jaunas emocijas un pārsteigumus. Arī pirmie iespaidi bija lieliski – atšķirīga, skaista zeme ar iespaidīgu arhitektūras mantojumu. Esmu apmeklējusi arī vairākus muzejus – vienmēr cenšos iemācīties un uzzināt pēc iespējas vairāk.

Avots: Biznesa augstskola Turība

Turība - 3450
Izaicinājums

Izaicinājums "Mežtaka zelta rudenī"

Zelta rudens jau ierodas Latvijā - dodies tam līdzi! Lai izbaudīto skaisto rudeni, pievienojies Endomondo izaicinājumam "Mežtakas pārgājieni Zelta rudenī.

Lauku Ceļotājs

Vitamīnu kūre SPA viesnīcā Ezeri, Siguldā

Vitamīnu kūre SPA viesnīcā Ezeri, Siguldā

Vitamīnu kūre. 1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis, spa atpūta, nūjošana

EUR 190 | Estravel Latvia

Dienas SPA Baltic Beach Hotel

Dienas SPA Baltic Beach Hotel

Dodieties nelielā atvaļinājumā uz Baltic Beach Hotel un izbaudiet dienas SPA atpūtu – enerģijas atgūšanai un relaksācijai.

EUR 29 | Estravel Latvia

Valsts svētkiem veltīti pasākumi Valmierā

Valsts svētkiem veltīti pasākumi Valmierā

No 11. līdz 18. novembrim Valmierā norisināsies valsts svētkiem un Latvijas 102. gadadienai veltīti pasākumi, piedāvājot plašu svētku programmu.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-14:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Tagad nedaudz savādākā formātā, kur ēdiens tiek servēts pie galda.

EUR 19 | Hercogs Mārupe

SPA brīvdienas

SPA brīvdienas "Rudens valsis"

Izbaudiet mierpilnu un lutinošu atpūtu Jūrmalā. Nakšņošana, bagātīgas brokastis un SPA programma pēc izvēles.

EUR 189 | Baltic Beach Hotel & SPA

SPA brīvdienas diviem. Atpūta Jūrmalā

SPA brīvdienas diviem. Atpūta Jūrmalā

1 nakts 2 personām Classic kategorijas numurā, brokastis un Prosecco, izvēlētā spa programma – Dzintars, Medus vai Zelts

EUR 189 | Estravel Latvia

Valmieras Restorānu nedēļa

Valmieras Restorānu nedēļa

No 7. līdz 14. novembrim Valmierā norisināsies gardēžu iecienītā rudens Valmieras Restorānu nedēļa.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv